Фінансові новини
- |
- 28.05.26
- |
- 21:00
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Є лише один шлях, щоб уникнути критики: нічого не робити, нічого не говорити і бути ніким" Арістотель |
Мінекономіки роз'яснило умови отримання 1000 гривень «Зимової єПідтримки»

Міністерство економіки оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги "Зимова єПідтримка".
Про це повідомляє Мінекономіки, передає Укрінформ.
«У зимовий період держава хоче підтримати усіх, хто цього потребує. Тож уряд запускає програму допомоги населенню. Ми не звужували її до певних категорій, бо ми не можемо передбачити на 100%, як росіяни будуть діяти взимку», - повідомила перша віцепрем'єр-міністерка України - міністерка економіки Юлія Свириденко.
Зазначається, що програма одноразова і діятиме з грудня 2024 по лютий 2025 року. Отримати допомогу можна через застосунок "Дія" або через Укрпошту для окремих категорій громадян.
Для отримання коштів через "Дію" необхідно: встановити мобільний застосунок; відкрити картку "Національний кешбек" в одному з банків-партнерів; активувати картку в розділі "Сервіси"; обрати у застосунку "Дія" послугу «Зимова єПідтримка»; подати заявку на отримання допомоги.
Перед наданням виплати система перевірить, чи перебуває заявник на території України. Допомогу зможуть отримати як дорослі, так і діти, при цьому один з батьків може оформити виплату в "Дії" на кожну дитину.
Законні опікуни неповнолітніх дітей, люди без РНОКПП через релігійні переконання та особи віком 65+, які не користуються "Дією", можуть звернутися за виплатою до банків-партнерів програми. Їм відкриють картку "Національний кешбек" для отримання допомоги.
У міністерстві зауважують, що відкриття та обслуговування картки «Національний кешбек» є безкоштовним. Жодних податків на отриману 1000 грн нараховуватися не буде.
Пенсіонери та люди з інвалідністю 1 і 2 групи зможуть отримати кошти через Укрпошту. Перелік отримувачів формує Міністерство соціальної політики. Ті, хто увійдуть у перелік на отримання коштів через Укрпошту, не можуть подати заявку через "Дію".
Витратити кошти вони зможуть також через «Укрпошту» - на оплату комунальних послуг чи придбання товарів українського виробництва.
Отримані кошти можна буде витратити до кінця 2025 року на оплату комунальних послуг; ліки та медичні послуги; книги та освіту; транспорт і мобільний зв'язок; квитки Укрзалізниці; донати на ЗСУ; придбання військових облігацій.
«Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії витрат. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів. Це код, який присвоюється торговою точкою і характеризує напрям бізнесу», - повідомили у міністерстві.
Громадяни, які не потребують підтримки від держави, можуть її не оформлювати, або спрямувати «Зимову єПідтримку» на ЗСУ. Про зацікавленість залучати донати вже повідомили низка благодійних фондів.
Фінансуватись програма буде із залишків невикористаних коштів державного бюджету невійськового призначення.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Перша партія шведських винищувачів JAS 39 Gripen для України надійде
разом із далекобійними ракетами класу "повітря-повітря" Meteor.
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Швеції розповів про новий пакет допомоги Україні, який виділила ця країна.
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон оголосив про майбутню передачу Україні
16 винищувачів Gripen, які були у використанні, і про плани продажу 20
одиниць нової моделі цього літака.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна спрямує кошти, які
отримає на оборону з фінансової допомоги Європейського Союзу на 90 млрд
євро, зокрема, на закупівлю винищувачів Gripen у Швеції.
Верховна Рада України схвалила у четвер за основу і в цілому
законопроєкт про Кредитну угоду і Меморандум про взаєморозуміння,
завдяки яким Україна має отримати від ЄС фінансову допомогу на 90 млрд
євро.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У четвер, 28 травня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 10 коп. до 75,97 грн/л, на дизельне пальне -
знизилася на 6 коп. до 86,78 грн/л.
Стратегічна інвестиційна рада при Кабінеті
міністрів ухвалила основні рішення для інтеграції публічних інвестиції в
загальнодержавне стратегічне планування.
Уряд схвалив проєкт нового Митного кодексу європейського зразка, і це
один із ключових кроків для вступу України до ЄС та виконання наших
зобов'язань у межах переговорного процесу щодо членства.
Станом на 1 травня середня вартість гектара
сільськогосподарських земель становить 75,1 тис. грн, що на 26% більше
показника минулого року.
Верховна Рада 29 травня ухвалила законопроєкт №15259, який передбачає
звільнення від податку на додану вартість (ПДВ) постачання наземних
роботизованих комплексів (НРК) для потреб Сил оборони. Про це повідомила
пресслужба апарату ВР.
Київська область отримає 25 блочно-модульних котелень у межах державної
програми підготовки до опалювального сезону, спрямованої на посилення
стійкості критичної інфраструктури.
Верховна Рада не ухвалила законопроєкт про декриміналізацію порно - не вистачило менш ніж 20 голосів.
Автомобільний концерн Stellantis, створений в результаті злиття Fiat
Chrysler і PSA Group, у четвер, 21 березня, представив п'ятирічний
стратегічний план FaSTLAne 2030 вартістю 60 млрд євро.
За 2025-2026 рік кількість ІТ-ФОПів знизилася на 21%, і це найбільше зниження з 2016 року.
SpaceX офіційно подала документи для виходу на біржу Nasdaq під тикером
SPCX. Як пише TechCrunch, компанія повідомила, що сукупні збитки
компанії з моменту заснування перевищили $37 млрд.
Світовий ринок електромобілів продовжує стрімко зростати, але
нерівномірно: фактично формується "K-подібна" динаміка, де одні регіони
різко прискорюються, а інші відстають.
Поки світовий авторинок лихоманить від китайської експансії та
падіння попиту на дорогі «електрички», старі німецькі друзі вирішили
триматися разом.
Японські дослідники створили бездротову систему зв'язку зі швидкістю передачі даних 112 Гбіт/c в діапазоні 560 ГГц.
Новий звіт "Американського індексу задоволеності клієнтів" (American
Customer Satisfaction Index, ACSI) свідчить про поразку Apple iPhone на
власній території. Користувачі Samsung Galaxy більш задоволені своїми
смартфонами.