Фінансові новини
- |
- 24.01.26
- |
- 20:09
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Видатки на виплати військовим у жовтні зросли до нового рекорду з початку року, – Мінфін
23:47 18.11.2024 |

Видатки загального фонду державного бюджету у жовтні збільшилися до 313,2 мільярда гривень, порівняно із 249,4 млрд грн у вересні, 286,2 млрд грн - у серпні та 264,3 млрд гривень - у липні.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів із посиланням на дані Державної казначейської служби.
Зокрема, на оплату праці з нарахуваннями у жовтні спрямували 113,2 млрд грн, у тому числі видатки на грошове утримання військовослужбовців зросли до 86 млрд грн, порівняно із 83,7 млрд грн у вересні, 82,3 млрд грн - у серпні, 80,9 млрд грн - у липні, 79,8 млрд грн - у червні і травні, 78,5 млрд грн - у квітні, 81,5 млрд - у березні, 80 млрд грн - у лютому та 57,4 млрд грн - у січні.
Загалом від початку року на оплату праці з держбюджету спрямували 1041,9 млрд грн, у тому числі 789,9 млрд грн - на грошове утримання військовослужбовців.
Водночас видатки на оплату використання товарів і послуг у жовтні зросли до 53 млрд грн (у вересні - 32,5 млрд грн, у серпні - 36,7 млрд грн, у липні - 46,4 млрд грн, у червні - 44,3 млрд грн).
Видатки на соціальне забезпечення (виплату пенсій, допомоги, стипендій) у жовтні становили 54,2 млрд грн, порівняно із 35,1 млрд грн у вересні та 48,2 млрд грн - у серпні.
Ще 41,9 млрд грн за місяць спрямували на субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям).
Видатки на обслуговування державного боргу у жовтні становили 26,1 млрд грн, на трансферти місцевим бюджетам - 16,2 млрд грн.
Загалом, у січні - жовтні 2024 року загальна сума касових видатків загального фонду державного бюджету становить 2,7 трильйона гривень, що на 310,6 млрд грн, або на 13,2% більше проти аналогічного періоду минулого року.
Як повідомлялося, за оперативними даними, у жовтні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 128,4 млрд грн податків, зборів та обов'язкових платежів. Крім того, у жовтні до загального фонду держбюджету надійшло близько $1,4 млрд пільгового зовнішнього фінансування.
У вересні 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 120,5 мільярда гривень податків, зборів та обов'язкових платежів.
У серпні надходження до держбюджету сягнули 386,2 мільярда гривень, переважно, завдяки отриманню Україною 228,1 млрд грн коштів у вигляді міжнародної допомоги (грантів).
Нагадаємо, у липні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 120,3 млрд гривень податків, зборів та обов'язкових платежів.
У червні 2024 року до загального фонду держбюджету надійшло 138 млрд гривень.
За травень 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 151,8 млрд.
У квітні 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 153,6 млрд грн, у березні - 158,1 млрд грн, у лютому - 188,6 млрд гривень.
За січень 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 116 млрд гривень.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Представники металургійної галузі, зокрема компаній Interpipe та
"Метінвест", висловили розуміння проблем держкомпанії та заявили про
готовність напрацювати взаємовигідні умови продажу брухту і вагонів, щоб
продавець зміг збільшити реалізацію товару, а покупці - забезпечити
ресурсом металургійну промисловість.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Кабінет міністрів схвалив залучення гранту на бюджетну підтримку від
Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної
асоціації розвитку у сумі 690,79 млн доларів США.
Фінансові деталі угоди поки що невідомі. Ймовірно, угода могла відбутися з оцінки Comfy у понад $300 млн.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.