Фінансові новини
- |
- 14.08.26
- |
- 00:33
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Вантажообіг українських портів за 10 міс. збільшився в 1,7 раза
23:50 04.11.2024 |

Українські порти в січні-жовтні 2024 року збільшили обробку вантажів у 1,78 раза порівняно з аналогічним показником минулого року до 82,1 млн т, отримавши за цей період дохід 5,2 млрд грн і 2,2 млрд грн чистого прибутку.
За оперативними даними січня-жовтня 2024 року, українські морські порти обробили 82,1 млн тонн вантажів, тоді як за аналогічний період минулого року - 46,1 млн тонн, що в 1,78 раза менше за поточний показник, випливає з повідомлення пресслужби державного підприємства (ДП) Адміністрації морських портів України (АМПУ) у фейсбуці в понеділок.
Обсяг обробки аграрних вантажів за 9 міс. досяг 50,7 млн т.
Дохід АМПУ за цей період становив 5,2 млрд грн, чистий прибуток - 2,2 млрд грн. До державного бюджету буде заплачено 3,1 млрд грн, ідеться в повідомленні.
Зазначається, що підприємство "досягло високого рівня захисту об'єктів критичної інфраструктури та його елементів - до 95% у кожному з портів України".
"Усі філії на 100% забезпечені альтернативними джерелами живлення, що гарантує безперебійну роботу портів. Протягом 2023-2024 років, незважаючи на складну безпекову ситуацію, не було жодного випадку припинення роботи портів", - ідеться в повідомленні АМПУ.
Також повідомляється, що порти Дунайського регіону залишаються надійним альтернативним маршрутом для українського експорту та критичного імпорту і попри постійні ворожі обстріли забезпечують стабільне функціонування життєво важливих для економіки України логістичних маршрутів.
Від початку року АМПУ провело 200 стратегічних зустрічей з міжнародними партнерами на яких досягло низки важливих результатів. Зокрема, успішно реалізовано дипломатичну ініціативу щодо виключення РФ зі складу Ради Дунаю.
"Активна комунікація з провідними світовими та вітчизняними ЗМІ сприяла формуванню потужної міжнародної підтримки, результатом якої стало залучення технічної допомоги на суму понад 1,56 мільярда грн, включно з критично важливим обладнанням - лоцманськими катерами, бонами, скімерами, будівельною технікою та генераторами", - наголосили у пресслужбі АМПУ.
Раніше повідомлялося, що за оперативними даними АМПУ, з січня до вересня 2024 року українські морські порти перевалили 74 млн т вантажів. За аналогічний період минулого року обсяг перевалки становив 41,1 млн т.
Також раніше генеральний директор "Українського Дунайського пароплавства" Дмитро Москаленко повідомив, що Дунай зупиняється. За його словами, сьогодні в глобальній конкурентній боротьбі за експортний вантаж Дунайські порти навіть не на другому місці - за умов, якщо продукцію не вдасться експортувати через Чорноморські порти, бізнес переорієнтується на Гданськ або інший європейський порт.
Москаленко запропонував встановити мінімальний обсяг вантажопотоку, який потрібен Дунайському кластеру, щоб зберегти значний потенціал, який був створений завдяки зусиллям держави та бізнесу на початку війни. На його думку, для УДП цей мінімум - 150 тис. т щомісяця. Для порівняння: обсяг вантажоперевезень через порти Дунаю 2023 року сягнув рекордних 3,2 млн тонн на місяць.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У липні 2026 року Україна експортувала 12,27 тис. тонн молочних
продуктів на суму $37,40 млн. Фізичні обсяги експорту зросли на 6%, а
валютна виручка ‒ на 7% порівняно з червнем 2026 року.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) затвердила зміни до Правил
роздрібного ринку електричної енергії та Порядку продажу та обліку
електричної енергії, виробленої активними споживачами.
Українські банки у липні 2026 року
збільшили обсяг профінансованих проєктів зі зберігання енергії та
генерації тепла на 8,3%, або на 62 МВт, - до 813 МВт
У середу, 12 серпня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 1 копійку до 81,00 грн/л, на дизельне пальне -
знизилася на 4 копійки до 92,53 грн/л.
У серпні Україна помітно скоротила темпи експорту основних зернових культур.
Податковий Комітет Верховної Ради порекомендував ухвалити за основу та в цілому законопроєкти №15463-1 і №15464-1.
Бюро економічної безпеки (БЕБ) за перші шість місяців 2026 року
принесло державі 19,509 млрд грн користі завдяки виведенню бізнесу з
тіні, поверненню грошей та зупинці фінансових схем.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року