Фінансові новини
- |
- 07.12.25
- |
- 05:31
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Надходження до загального фонду місцевих бюджетів за 9 міс.-2024 зросли на 24,4% - Мінфін
13:19 14.10.2024 |

Загальні фонди місцевих бюджетів за 9 місяців 2024 року отримали 323,8 млрд грн надходжень, що на 63,4 млрд грн, або 24,4%, більше, ніж за 9 місяців 2023 року в порівнянних умовах, повідомило Міністерство фінансів.
"(Найбільший) приріст доходів загального фонду місцевих бюджетів до такого ж періоду 2023 року зафіксовано в наступних областях: Миколаївська (+33%), Вінницька (+28,2%), Київська (+27,8%), Закарпатська (+27,4%), Волинська (+27,3%), а також у м. Київ (+35%)", - зазначило відомство.
У повідомленні йдеться, що збільшення доходів у цих областях пов'язане, зокрема, з тим, що в ці регіони перемістилися здебільшого внутрішньо переміщені особи та бізнес із територій, де тривають або тривали бойові дії, або з територій, що були чи залишаються тимчасово окупованими Росією.
Як зазначено в інфографіці, падіння доходів зафіксовано лише в Луганській області - на 14%, а найменше зростання - у Донецькій, де воно становило 5,3%.
У Житомирській, Полтавській, Дніпропетровській, Кіровоградській та Херсонській областях доходи загальних фондів місцевих бюджетів збільшилися за 9 місяців на 10-20%, тоді як у решті не перелічених вище областей - на 20-25%.
Згідно з релізом, основними доходами загальних фондів місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 9 місяців цього року були податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) - 183,1 млрд грн і єдиний податок - 50,1 млрд грн.
Крім того, 29,3 млрд грн - плата за землю, 19,6 млрд грн - акцизний податок, 19,3 млрд грн - податок на прибуток підприємств приватного сектору економіки і 7,8 млрд грн - податок на нерухоме майно.
"За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і далі мають можливість здійснювати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні", - підсумував Мінфін.
Як повідомлялося, доходи державного бюджету України за дев'ять місяців 2024 року зросли до аналогічного періоду минулого року на 7,6% - до 2 трлн 167,2 млрд грн, зокрема до загального фонду - на 21,0%, до 1 трлн 542,0 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.