Фінансові новини
- |
- 06.12.25
- |
- 19:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна відновила переговори про спільний контроль у ПП із Євросоюзом - торгпред України
11:42 26.09.2024 |

Україна і Європейська Комісія зрушили з місця роботу з укладення угод про спільний контроль у пунктах пропуску (ПП), повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка за результатами 14-го засідання Спільної координаційної платформи з експорту і транзиту української аграрної продукції в Брюсселі.
"Єврокомісія надала свої коментарі до відповідної угоди уряду Польщі. Цей крок хоч і є бюрократичним, але важливим знаком того, що на відміну від попередніх спроб укласти таку угоду, цього разу ми бачимо налаштованість ЄС і Польщі укласти її. Також на завершальній стадії запуск угоди між Румунією та Молдовою. Це означає, що в найближчій перспективі будуть укладені відповідні угоди з усіма сусідніми державами-членами", - процитувала слова Качки пресслужба Міністерства економіки.
У міністерстві уточнили, що представники України, Єврокомісії, Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії також обговорили питання безпеки українських морських портів і морських маршрутів.
"Порти Великої Одеси відіграють ключову роль у нормалізації товаропотоків і збільшенні українського експорту. Їхня стабільна робота безпосередньо залежить від того, наскільки надійно порти будуть захищені від обстрілів державою-агресором", - сказав заступник міністра.
Він зазначив, що важливим доповненням до експорту з морських портів є експорт через Дунай.
"Сьогодні цей напрямок надзвичайно ефективний з огляду на вартість. Крім того, збільшення товарообігу через Дунай і відновлення морського експорту дало змогу більш активно використовувати наземні шляхи для експорту товарів із високою доданою вартістю", - розповів Качка.
Учасники Координаційної платформи обговорили прогнози виробництва і споживання агропродукції та інші питання продовольчої безпеки.
"Проведена Україною та партнерами робота створює можливості щодо врегулювання залишкових проблем у торгівлі в регіоні та дає змогу визначити параметри торгівлі на період після червня 2025 року", - резюмував торгпред України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.