Фінансові новини
- |
- 16.05.26
- |
- 11:28
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Уряд пропонує збільшити видатки держбюджету-2024 на 434,6 млрд грн і доходи на 214,5 млрд грн
16:38 18.07.2024 |

Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт про поправки до держбюджету України на 2024 рік для фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони, який передбачає збільшення видатків на 434 млрд 603,5 млн грн, що покривається зростанням доходів на 214 млрд 513,1 млн грн і запозичень на 220 млрд 90,4 млн грн, повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
"Зокрема (запропоновано) збільшити видатки за окремими бюджетними програмами на 500 млрд 311,9 млн грн (з них для сектору безпеки і оборони на 495 млрд 311,9 млн грн) і скоротити видатки та надання кредитів на 65 млрд 708,4 млн грн", - написав він у телеграм-каналі за підсумками засідання уряду в четвер.
За його словами, також схвалено законопроєкт про поправки до Податкового кодексу та інших законів України "Про особливості оподаткування в період дії воєнного стану".
"Законопроєкт спрямований на удосконалення окремих норм Податкового кодексу України та створення в період дії воєнного стану на території України умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету за рахунок надходження податкових платежів", - зазначив Мельничук без деталей.
Раніше народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що цей законопроєкт передбачає збільшення податків і зборів приблизно на 140 млрд грн цього року. Серед основних ініціатив уряду - підвищення ставки військового збору з доходів фізосіб з 1,5% до 5% і сплата його ФОПами в розмірі 400 грн на місяць, а також запровадження військового збору для юросіб і ФОПів 3-ї групи в розмірі 1% доходу.
Запропоновано також підвищити або запровадити там, де його зараз немає, військовий збір 5% на мобільний зв'язок, купівлю банківських металів і нерухомості (за винятком одного об'єкта на рік), 15% - на купівлю легкових авто для їхньої першої реєстрації в Україні та 30% - на купівлю ювелірних виробів зі сплатою його роздрібними продавцями, повідомив депутат.
За його даними, серед інших нововведень - щомісячна сплата авансових внесків із податку на прибуток підприємств роздрібними продавцями пального в розмірі 0,5 млн грн із розрахунку на 1 куб. м резервуарів для зберігання пального, а також встановлення специфічної ставки акцизного податку в розмірі EUR0,1 за 1 літр напоїв із додаванням цукру або інших підсолоджувачів.
Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про держбюджет України на 2024 рік із дефіцитом 1,57 трлн грн, або 20,6% прогнозного ВВП. Доходи держбюджету-2024 визначено в розмірі 1,77 трлн грн (не враховують можливої грантової допомоги), витрати - 3,36 трлн грн за закладеного середньорічного курсу 40,7 грн/$1.
Доходи держбюджету-2023 становили 2,67 трлн грн, з яких грантова допомога - 0,43 трлн грн. Касові видатки держбюджету за минулий рік перевищили 4 трлн грн, а дефіцит становив 1,33 трлн грн за середньорічного курсу близько 36,6 грн/$1.
Доходи державного бюджету України за перше півріччя 2024 року становили 1 трлн 543,7 млрд грн, зокрема загального фонду - 913,4 млрд грн, тоді як касові видатки - відповідно 1 трлн 933,4 млрд грн і 1 трлн 543,7 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів на своєму сайті.
Згідно з оперативними даними Мінфіну, видатки держбюджету України за перше півріччя 2024 року зросли до першого півріччя 2023 року на 8,4%, або 149,1 млрд грн, тоді як доходи - на 1%, або 13,3 млрд грн. Зокрема доходи загального фонду збільшилися на 5%, тоді як видатки - на 9,7%.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У межах
реформи мобілізаційної політики пропонується новий підхід до бронювання.
Відповідний законопроєкт "Про справедливе бронювання та участь у
обороні" № 15237 передбачає зміну самої концепції відстрочки.
Міністр закордонних справ Георгіос Герапетрітіс заявив, що "будь-яке
перетворення Середземного моря на театр військових дій не буде
терпітися".
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Пентагон направив своїх
військових до України, щоб навчитися застосовувати дрони на полі бою.
Кабінет міністрів України видав постанову, якою розширив перелік країн, громадяни яких можуть набувати громадянство України у спрощеному порядку.
Міністри оборони України і Німеччини Михайло
Федоров та Борис Пісторіус підписали в Києві лист про наміри щодо
запуску Brave Germany - спільної програми для розвитку оборонних
технологій та підтримки інноваційних стартапів.
Українська бізнес-делегація відвідає Белград 19-21 травня 2026 року в
рамках візиту до Сербії віцепрем'єра України Тараса Качки, повідомила
Торгово-промислова палата України.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
АТ «Гарантований покупець» виплатило виробникам електроенергії з відновлюваних джерел 1,55 млрд грн за травень 2026 року.
У квітні 2026 року морські порти України
перевалили 8,2 млн тонн вантажів, що на 35,8% більше, ніж за аналогічний
період минулого року.
Темпи кредитування бізнесу та населення зберігаються на високому рівні:
чисті гривневі кредити бізнесу у квітні 2026 року збільшилися на 34% рік
до року, населенню - на 35%.
У п'ятницю, 15 травня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 2 коп. до 73,66 грн/л, на дизельне пальне -
знизилася на 10 коп. до 87,56 грн/л.
Частка нелегального сегмента грального ринку України у 2026 році зросла з
52,1% до 56,7%, про це свідчать результати другого дослідження,
проведеного міжнародною компанією Kantar у березні-травні 2026 року, які
представив президент Асоціації українських операторів грального бізнесу
(АУОГБ) Олександр Когут.
Картка платника податків РНОКПП (ІПН) стала доступною в електронному
форматі у застосунку «Дія» із 14 травня, а паперовий документ більше не
буде обов'язковим для отримання послуг.
Київрада ухвалила звернення до Верховної Ради та Кабміну з проханням
виділити з держбюджету 15 млрд грн (мінімальна потреба) на облаштування
інженерно-технічного захисту об'єктів критичної інфраструктури,
розбудову когенерації та створення систем резервного теплопостачання
міста.
Американська компанія Tesla повністю припинила
виробництво своїх флагманських електромобілів Model S та Model X, які
протягом 14 років були символом переходу світу до електромобільності.
Представники компаній, таких як Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz та
постачальники галузі, зустрічаються з посадовими особами Європейського
Союзу, щоб домогтися подальшого пом'якшення запропонованих правил щодо
викидів CO2.
Google оголосила про нову функцію Pause Point у складі Android 17. Вона додає обов'язкову 10-секундну паузу перед запуском будь-якого застосунку, який користувач позначив як відволікаючий.
Колектив Meta протестує проти використання програми, яку компанія
встановила на робочі ПК для відстеження рухів їхніх комп'ютерних миш.
Google і SpaceX ведуть переговори про запуск орбітальних дата-центрів у
космосі, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела,
знайомі з ситуацією.
Sony розпочала розробку своїх носимих охолоджувальних пристроїв Reon
ще у 2017 році, а тепер представила найпросунутішу й найефективнішу
модель - Reon Pocket Pro Plus. Вперше вона стане доступною не лише в
Японії, а й у Великій Британії та Європі
Компанія Google оголосила
про запуск нової системи на базі ШІ Gemini Intelligence, яка
інтегрується в Android‑пристрої. За словами компанії, вона буде
допомагати користувачам виконувати повсякденні завдання, зберігаючи
контроль над даними та конфіденційність.