Фінансові новини
- |
- 06.06.26
- |
- 23:18
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Естонія щорічно виділятиме Україні по €14 мільйонів на розвиток
14:27 19.01.2024 |

Естонія щорічно виділятиме Україні 14 млн євро з метою розвитку в рамках співпраці. Відповідні цифри зафіксовано у державній бюджетній стратегії.
Як передає Укрінформ, про це повідомив національний мовник ERR.
Віцеканцлер МЗС Естонії Марійн Ратник пояснила ERR, що з цієї суми 12,8 млн євро буде виділено Естонському центру співпраці з метою розвитку (ESTDEV), 1 млн євро - на гуманітарну допомогу Україні та 200 000 євро - на підтримку співпраці з Україною естонського бізнесу. В останньому випадку в основному йдеться про налагодження ділових контактів з українськими партнерами.
Ця допомога виділятиметься, виходячи зі схваленої урядом на початку січня довгострокової стратегії Естонії у сфері співробітництва з метою розвитку, а також принципів та плану дій щодо відновлення України.
Ратник додала, що уряд також уточнив ті сфери, в яких кошти, що виділяються Естонією, можуть бути найбільш корисними. «Це ті сектори, (з проблемами у яких) ми самі стикалися у минулому, оскільки самі виходили з того ж суспільства, з якого намагається видертися Україна: реформа системи освіти, розвиток системи охорони здоров'я, цифрові та кібернетичні рішення», - сказала Ратник.
Крім того, Україна потребує всілякої допомоги у сфері реального будівництва, яку Естонія готова надати. Крім матеріальної допомоги, Естонія запропонує Україні підтримку у впровадженні нових та ефективніших систем і процесів. Як приклад Ратник навела дитячий садок у Житомирі, збудований з новими для України просторовими рішеннями, спорудження якого супроводжувалося відповідним навчанням вихователів і педагогів.
З урахуванням початку переговорів щодо вступу України в ЄС, Естонія зможе поділитися з нею власним досвідом у цьому процесі, а також в отриманні та використанні субсидій із фондів ЄС.
За словами виконавчого директора ESTDEV Клена Яератса, естонське агентство заробило високу репутацію серед великих міжнародних партнерів, участь яких розширює фінансові можливості проєктів, що реалізуються. Крім того, ESTDEV готовий працювати на місці, а така готовність є не у всіх організацій, що мають великі фінансові ресурси.
Ратник наголосила, що післявоєнні витрати на відновлення України оцінюються у 400 млрд євро, і такі гроші можуть бути виділені лише великими донорами, такими як Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та інші. «Всі ці установи не реалізують проєкти самостійно, а пропонують проєктне фінансування, на яке можна подавати заявки», - пояснила Ратник, наголосивши, що в цьому процесі зможуть взяти участь і естонські компанії.
Вона додала, що це також принесе податкові прибутки Естонії. «Зрозуміло, що підтримка функціонування української економіки через підприємництво та співробітництво між підприємствами буде тим фактором, який знизить майбутні витрати всіх донорів, у тому числі й наші, на відновлення України», - сказала віцеканцлер МЗС Естонії.
Бюджет ESTDEV у 2023 році становив 21,9 млн євро. Ратник та Яератс зазначили, що великі кошти на співпрацю з метою розвитку також виділяють Академія електронної держави та некомерційні організації Mondo ja Pagulasabi, основна частина фінансування яких надходить із позабюджетних джерел.
Як повідомлялося напередодні, Естонія ухвалила рішення про виділення щорічно 0,25% свого ВВП на військову допомогу України та закликала інші держави приєднатися до такого рішення.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що його країна досягла "всеосяжної угоди" з Україною щодо угорської нацменшини.
Новий угорський уряд скасував вето на часткове відшкодування країнам ЄС вартості зброї, яку вони надсилають Україні.
Українська сторона отримала нову пускову установку IRIS-T, повідомив у неділю, 31 травня, президент Володимир Зеленський.
Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила новий проєкт SPIRIT
для України з загальним обсягом $880 млн, з яких $860 млн становитиме
позика самого банку, а решту $20 млн - гранти від Великої Британії та
Німеччини через цільовий фонд підтримки, відновлення, відбудови й
реформування України
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз
анонсували значне розширення підтримки українського бізнесу. Про це
повідомила пресслужба ЄБРР.
До 43% українського аграрного експорту досі вивозиться за кордон у
вигляді сировини, через що країна втрачає більшу частину доданої
вартості.
Національний банк України (НБУ) у травні 2026 року оштрафував дві
найбільші мережі терміналів самообслуговування EasyPay та City24 на 135
млн грн кожну за порушення вимог фінансового моніторингу
Міжнародні резерви України станом на 01 червня 2026 року за
попередніми даними становили 45 726,6 млн дол. США. У травні вони
зменшилися на 5,2%.
Кабінет міністрів України встановив нові квоти підтримки відновлюваної
енергетики на 2026 рік та індикативні прогнозні показники річних квот
підтримки на 2027-2030 роки.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings погіршило прогноз
зростання світового ВВП у 2026 році до 2,4% з очікуваних у березні 2,6%
через конфлікт на Близькому Сході
Кабінет Міністрів ухвалив новий порядок використання коштів
державного бюджету для фінансування заходів з ведення лісового та
мисливського господарства, охорони і захисту лісів.
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).
Google
оновила Gemini for Home та додала нові функції автоматизації для
"розумного" дому на базі штучного інтелекту. Тепер система може
запускати різні сценарії залежно від того, що бачать домашні камери
відеоспостереження.
Китай обмежив закордонні поїздки для провідних спеціалістів зі штучного
інтелекту у приватних компаніях і нині для виїзду вони мають отримати
відповідний дозвіл від влади
Мільярдер та інвестор Марк К'юбан заявив, що продав більшу частину
своїх біткоїнів. За його словами, він розчарувався у здатності
криптовалюти виступати захисним активом під час геополітичних потрясінь і
послаблення долара.
У Китаї почали масово навчати гуманоїдних роботів для роботи на
фабриках, у магазинах та у сфері послуг.
IBM та Міністерство торгівлі США оголосили про запуск першої в країні спеціалізованої квантової фабрики з виробництва чипів.
Популярний мобільний відеоредактор CapCut, який за час існування
завантажили понад 1,2 млрд разів, оголосив про партнерство з Google. У
рамках співпраці можливості редактора інтегрують безпосередньо в чат-бот
Gemini.