Фінансові новини
- |
- 24.06.26
- |
- 10:54
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кількість пропозицій роботи в Україні в листопаді скоротилася ще на 3% - Work.ua
11:52 08.12.2023 |

Кількість вакансій у листопаді незначно скоротилася - до 101,5 тис., що менше за жовтневі показники на 3%, такі основні результати регулярного дослідження ринку праці від Work.ua.
"Така динаміка цілком закономірна для сезонних коливань на ринку праці: після піка активності у вересні та жовтні кількість вакансій поступово скорочується. Наступного пожвавлення слід очікувати вже після сезону зимових свят", - ідеться в повідомленні.
Наголошується, що вже четвертий місяць кількість вакансій перевищує 100 тис. У Work.ua зазначають, що робота в Україні є, але географія відновлення ринку праці залишається нерівномірною. Якщо порівнювати з довоєнними показниками, то найбільший приріст робочих місць відбувся в західних областях: Закарпатській (180%), Івано-Франківській (167%), Хмельницькій (147%), Чернівецькій (142%) та Львівській (138%).
Однак у листопаді приріст вакансій до попереднього місяця зафіксовано і в прифронтових областях: Чернігівській (+3%), Миколаївській (+2%) та Запорізькій (+1%).
В абсолютній кількості пропозицій роботи лідирують Київська (33,9 тис. вакансій), Дніпропетровська (9,6 тис.), Львівська (майже 9,5 тис.), Одеська (майже 6,8 тис.) і Харківська область (3,7 тис.). У цих п'яти регіонах зосереджені 63% робочих місць.
"У листопаді зменшення кількості вакансій на ринку позначилося на всіх категоріях-лідерах. Єдиний виняток - категорія "медицина, фармацевтика", де відкрито 6583 вакансії, як і в жовтні. Як бачимо, дефіцит кадрів у цій сфері все ще не вщухає", - констатується в дослідженні.
Найбільшу кількість робочих місць українцям другий місяць пропонують у категорії "робітничі спеціальності, виробництво" (-6% до жовтня, 18 879 вакансій). Попередній лідер, "сфера обслуговування", має 17 989 пропозицій роботи (-8%). Крім цього, серед лідерів - категорії "продаж, закупівля" (-2%, 13 711), "роздрібна торгівля" (-3%, 12 438), "логістика, склад, ЗЕД" (-5%, 10 765), а також "готельно-ресторанний бізнес, туризм" (-1%, 9615).
Водночас помітний приріст пропозицій роботи відбувся в категорії "охорона, безпека" (+15%, 2494 вакансії), що пов'язано з визначенням стратегії співробітництва Міноборони та Work.ua в рамках проєкту "Рекрутинг", завдяки чому військові підрозділи використовують можливості Work.ua для найму спеціалістів за цивільними спеціальностями: водіїв, слюсарів, газозварювальників, будівельників тощо.
Також зросла кількість вакансій у категорії "телекомунікації та зв'язок" (+2%, 4039) і "юриспруденція" (+1%, 1257).
У першої п'ятірки фахівців із найбільшою динамікою попиту ввійшли сімейний лікар (+27% до жовтня, 128 вакансій), головний інженер (+15%, 122), соціальний педагог (+15%, 297), хірург (+12%, 112) і лідогенератор (+12%, 124).
Незважаючи на загальний спад кількості вакансій, збільшилася кількість пропозицій роботи для ветеранів (+4% до жовтня, до 5804 вакансій), пенсіонерів (+2%, до 3935) і людей з інвалідністю (+1%, до 8541).
На сайті Work.ua у листопаді створили або оновили резюме 331,5 тис. претендентів, серед них 58% жінок і 42% чоловіків. Найбільше кандидатів віком 18-24 роки (29%) і 25-34 роки (28%), 22% - люди віком від 35 до 44 років, 13% - від 45 до 54 років, 6% - понад 55 років. Також 2% кандидатів не досягли 18 років. Найбільше нових кандидатів у Миколаївській, Чернігівській, Волинській, Чернівецькій та Вінницькій областях.
У листопаді, порівняно з жовтнем, зросла кількість нових кандидатів у категорії "охорона, безпека" (+5%), "сільське господарство, агробізнес" (+5%), "транспорт, автобізнес" (+2%), "культура, музика, шоу-бізнес" (+1%), "будівництво, архітектура" (+1%).
Щодо середньої зарплати, то вона зросла на 3% і становить 18 500 грн. Серед областей-лідерів зросли зарплати у Львівській (+500, до 18 500 грн), Одеській (+150, до 18 000 грн), Дніпропетровській (+245, до 17 745 грн) і Харківській областях (+500, до 17 500 грн).
Найбільше зростання зарплат відчули працівники в таких сферах: "топменеджмент, керівництво найвищої ланки" - із 35 тис. грн до 37,5 тис. грн, "продаж, закупівля" - із 23 тис. грн до 24 тис. грн, "страхування" - із 20 тис. грн до 22,25 тис. грн і "медицина, фармацевтика" - із 18,5 тис. грн до 20 тис. грн.
Порівняно з жовтнем найбільше зросли зарплати в категорії "охорона, безпека" - на 19%. Це пов'язано з військовим рекрутингом, адже таким фахівцям пропонують від 25 тис. до 125 тис. грн.
Серед цивільних професій найбільші зарплати в листопаді традиційно в медіабаєра -58,5 тис. грн, ендодонтиста - 50 тис. грн і водія-міжнародника - 45 тис. грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Більшість справ, переданих до суду за результатами роботи НАЗК у
2020-2026 роках, суди закривають через порушення термінів притягнення до
відповідальності, брак доказів тощо.
Російські загарбники ударили дроном по суховантажному судні Туреччини,
внаслідок чого спалахнула масштабна пожежа, загинув моряк, решту членів
екіпажу вдалося врятували. Загалом за ніч під ворожою атакою були три
цивільні судна.
Україна та Німеччина 18 червня підписали угоду в оборонній сфері, що
стосується спільної розробки системи ППО для перехоплення балістичних
ракет.
Учасники 35-го засідання Контактної групи з питань оборони України у
форматі "Рамштайн" оголосили про виділення близько $4 млрд нової
військової допомоги Україні, повідомив міністр оборони Михайло Федоров.
Велика Британція виділяє 752 мільйони фунтів стерлінгів, аби закупити
150 тисяч безпілотників та понад 350 ракет та радарів протиповітряної
оборони для України. Про це йдеться на сайті британського уряду.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
У період 15-21 червня імпорт електроенергії в Україну зменшився на 23%
порівняно з попереднім тижнем і становив 77,4 тис. МВт*год, водночас
експорт зріс у 2,5 раза - до 43,9 тис. МВт*год, що є максимальним
тижневим показником з жовтня 2025 року.
Українські промислові, транспортні та
галузеві асоціації звернулися до прем'єр-міністерки Юлії Свириденко та
керівника Офісу президента Кирила Буданова із закликом не допустити
необґрунтованого зростання вантажних тарифів "Укрзалізниці" у 2026 році.
Бюджетна декларація на 2027-2029 роки допускає зростання мінімальної заробітної плати до 11,1 тис. грн в 2029 році.
Міністерство фінансів України 23 червня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 5,91 млрд гривень.
Рада директорів Світового банку в ніч на вівторок схвалила Першу
програму політики розвитку "Робочі місця в Україні та зростання
приватного сектору" (DPO) із метою підтримки програми реформ Уряду
України, спрямованої на створення умов для залучення приватного
фінансування та інвестицій, сприяння вирішенню проблеми нестачі робочої
сили та поглиблення транскордонної ринкової інтеграції.
Ціни на нафту помірковано знижуються вранці у вівторок після падіння за підсумками попередньої сесії.
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставив на продаж активи п'яти банків, що ліквідуються, на загальну суму 901,3 млн грн.
Найбільший український мобільний оператор "Київстар" оголосив про запуск
роботи месенджерів Viber, WhatsApp та застосунку навігації Google Maps
через технологію Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий
зв'язок зі смартфоном) у режимі Light Data, повідомив президент та СЕО
компанії Олександр Комаров
Попри те, що 68% українських IT-компаній залишаються прибутковими,
понад 31% юридичних осіб у сфері інформаційних технологій завершили 2025
рік зі збитками.
Два оновлення для браузера Google Chrome, які вийдуть цього
літа, усунуть обхідні шляхи для запуску старих блокувальників реклами,
на кшталт uBlock Origin
Кілька днів тому стало відомо, що новій главі XBOX Аші Шармі (Asha Sharma) поставлено завдання
збільшити прибутковість бренду, оскільки вище керівництво Microsoft
відмовляється надалі проводити безрезультатні вливання мільярдів
доларів.
Американські компанії активно нарощують найм фахівців зі штучного
інтелекту, однак скористатися цим бумом можуть переважно досвідчені
працівники.
Stellantis, Volkswagen і Renault об'єдналися, щоб закликати до
спрощення правил і запровадження стимулів для виробництва продукції з
маркуванням "Зроблено в Європі" та протидії китайським виробникам
електромобілів.
TSMC розробляє нову технологію пакування мікросхем під назвою CoPoS
(Chip-on-Panel-on-Structure), яка може знизити собівартість виробництва
чипів та покращити їхню продуктивність.