Фінансові новини
- |
- 17.07.26
- |
- 22:05
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
ЗМІ дізналися перші деталі підготовки урядом «Плану України» під 50 млрд євро від ЄС

Стали відомі перші деталі підготовки урядом "Плану України", який передбачає фінансування від ЄС у розмірі 50 млрд євро протягом 2024-2027 років.
Про це розповів заступник Міністра економіки Олексій Соболєв у своїй колонці на ЕП.
План України - це комплексний документ, який стане програмою відновлення та економічного розвитку держави на найближчі 4 роки.
Попередньо, він буде складатися з шести основних блоків, що сформують комплексне бачення розвитку української економіки.
Це макрофінансові сценарії відбудови; основні реформи та секторальні реформи (управління держмайном та приватизація, людський капітал, бізнес-клімат, фінансовий сектор), стратегії розвитку ключових секторів економіки. А також блок щодо збільшення спроможності для засвоєння інвестицій, та кроссекційні теми - євроінтеграція, цифровізація, регіональний розвиток та клімат.
Вже є кроссекторальні напрацювання та загальне бачення курсу відновлення.
А за три місяці має бути створений детальний План, за яким йтиме робота наступні 4 роки.
Згідно з регламентом, запропонованим Єврокомісією, план буде перевірятись щоквартально.
За виконані індикатори будуть надходити гроші, за невиконані - ні. Тому індикаторів не може бути дуже багато і всі вони мають бути дуже важливі й водночас реалістичні.
Відомо також, що наразі при міністерстві економіки створено пʼять секторальних груп - до них увійде бізнес з аграрної промисловості, енергетичного сектору, ІТ та комунікацій, транспорт та логістика і промисловість (машинобудування, критичні матеріали).
Про це пише Forbes Ukraine.
Ще пʼять планують створити до кінця серпня. До них увійде бізнес з галузей машинобудування, будівництва, фарми та медицини, культури та креативних індустрій, обробної промисловості.
Водночас до груп можуть доєднатися представники різних компаній та бізнес-асоціацій, обмежень немає.
Але до формування пропозицій щодо "Плану України" будуть залучені лише представники перших пʼяти груп.
Пропозиції від бізнесу стануть основою при визначенні стратегічних секторів економіки й будуть враховані у розділах, які стосуються реформ та освоєння інвестицій.
Друга складова роботи з бізнесом - це розробка секторальних стратегій розвитку на 10 років, які будуть затверджені профільними міністерствами.
Наразі відомо, що перша зустріч в рамках секторальних груп пройшла 31 липня для сектору аграрної промисловості. На ній були присутні представники понад 50 галузевих асоціацій та приватного бізнесу. Про це кажуть два учасники, які були присутні на зустрічі. Обидва відмовилися уточнити, про які саме компанії йдеться.
Серед бізнес-асоціацій були делегати від "Української зернової асоціації", "Союзу птахівників України", "Спілки молочних підприємств України" тощо. Від міністерства економіки - заступниця міністра Надія Бігун, а від Міністерства аграрної політики - заступник міністра Маркіян Дмитрасевич. Також - фахівці Київської школи економіки (КШЕ) та Deloitte. Представники ОП не брали участі у зустрічі.
Зустріч була більш ознайомча, конкретних проєктів, не обговорювали.
Більш детальну анкету з конкретними критеріями майбутніх проєктів мають надіслати бізнесу до наступної зустрічі.
Головний критерій - ініціатива від бізнесу має бути реалістична та мати економічний ефект для держави. Пріоритет буде надаватися великим проєктам від $1 млн, додає він.
Поки немає чіткої відповіді, у якому вигляді проєкти увійдуть до плану України, ймовірно це буде на рівні розбудови секторів.
Наприклад, у рамках визначеної суми на програму переробки фінансуватимуться окремі проєкти за цим напрямом. Ще одна задача для бізнесу під час роботи у групах - розробити пропозиції реформ для профільних міністерств.
Групи будуть проходити кожні два тижні. Наступна секторальна група з енергетики має відбутися в середині серпня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Від закликів до партнерів "Закрийте небо над Україною!" до заяви
українського президента Володимира Зеленського: "Freyja - це спосіб
доповнити нашу оборону, створити надійний щит над усією Європою"
минуло чотири з половиною роки.
Україна першою отримає нові французько-італійські системи SAMP/T NG для протидії балістичним ракетам.
Верховна Рада проголосувала за звільнення Юлії Свириденко з посади
прем'єр-міністерки України, що означає відставку всього складу Кабінету
міністрів.
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №15294 про
посилення відповідальності за виготовлення і розповсюдження дитячої
порнографії, що також містить положення про декриміналізацію дорослого
контенту.
На Міжурядовій конференції Україна-ЄС офіційно
відкрили Кластер 6 у переговорах про вступ України до ЄС, під назвою
«Зовнішні відносини».
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Страхова компанія VUSO (ВУСО) за
підсумками 2025 року сплатила понад 348 мільйонів гривень податків до
бюджетів усіх рівнів. Водночас загальний обсяг допомоги компанії Силам
оборони України з початку повномасштабної війни наближається до 100
мільйонів гривень.
Кадровий дефіцит в Україні посилюється, бізнес змінює підходи до найму: підвищує зарплати і доповнює мотиваційні пропозиції.
Україна та Європейський Союз під час Форуму оборонної промисловості
Україна - ЄС у Києві підписали два документи, які відкривають
українським компаніям доступ до європейських програм, грантового
фінансування і спільних проєктів.
Група Нафтогаз реструктуризувала єврооблігацій на загальну суму майже 1,2 млрд євро.
Герман Сметанін йде з посади генерального директора "Української оборонної промисловості". Про це Герман Сметанін повідомив у Телеграм.
Ціни на нафту продовжують зростати вранці в середу, інвестори оцінюють ситуацію на Близькому Сході.
В Україні станом на 14 липня 2026 року аграрії
всіх регіонів розпочали збирати ранні зернові та зернобобові та вже
намолотили 3,1 млн тонн зерна нового врожаю.
Нові захисні заходи Європейського Союзу щодо імпорту сталі можуть
суттєво обмежити можливості українських виробників на європейському
ринку та призвести до значних втрат.
Google
оголосила про запуск нової функції Video Remix для сервісу Google
Photos. Вона дає змогу редагувати та стилізувати вже збережені відео за
допомогою штучного інтелекту Gemini Omni, який виконує зміни на основі
текстових підказок користувача.
Samsung оголосила про початок серійного виробництва SSD PM1763 PCIe 6.0, призначеного для серверів наступного покоління.
Компанія Meta анонсувала модель штучного інтелекту Muse Image для
генерації та редагування зображень. Це перша розробка підрозділу Meta
Superintelligence Labs у цьому напрямі.
Google
почав використовувати завантажені у пошук фото, аудіо й відео для
навчання своїх ШІ-моделей, і опція увімкнена в усіх за замовчуванням.
Південнокорейські дослідники розробили нову технологію виробництва
сухих електродів з гранул графіту з контрольованою формою для анодів акумуляторів електрокарів.
Із 7 липня Google змінює правила підрахунку використаного сховища для
облікових записів. Відтепер усі дані резервних копій Android
зараховуватимуться до загального ліміту пам'яті.
Компанія Motorola оголосила про запуск сервісу Global Connect,
який дозволяє користувачам отримувати доступ до мобільного інтернету
під час закордонних подорожей без необхідності шукати місцевого
оператора або встановлювати нову eSIM в кожній країні.