Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 08:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Грантові кошти від Світового банку підуть на соціальні видатки - Мінфін
17:59 28.03.2023 |

Україна залучить із Цільового фонду Світового банку грант у розмірі 2,5 млрд дол.; кошти буде спрямовано на відшкодування витрат держбюджету на нагальні соціальні потреби.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Зазначається, що на засіданні уряду 28 березня схвалено проєкт розпорядження Президента України про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення другої Угоди про грант Цільового фонду багатьох донорів (Четверте Додаткове фінансування для Проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні»).
Відповідно до проєкту розпорядження, міністр фінансів Сергій Марченко уповноважується на підписання цієї угоди.
"У рамках досягнутих домовленостей Україна зможе отримати грант обсягом 2,5 млрд дол. США. Ці кошти будуть надані Сполученими Штатами Америки у рамках створеного Світовим банком механізму Цільового фонду багатьох донорів як Четверте Додаткове фінансування для Проєкту..." - йдеться в повідомленні.
Залучені кошти буде спрямовано на відшкодування нагальних соціальних витрат держбюджету, зокрема, на пенсійні виплати, підтримку окремих програм державної соціальної допомоги (допомога малозабезпеченим сім'ям, дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства, виплати ВПО, субсидії для оплати житлово-комунальних послуг; допомога у зв'язку із вагітністю і пологами, при народженні дитини, при усиновленні, допомога на дітей одиноким матерям), на оплату працівникам державних органів, працівникам сфери освіти (шкіл та ЗВО), виплати працівникам ДСНС та на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій.
Як повідомлялось, в Україні впроваджується спільний з Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку інвестиційний Проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні», загальний обсяг якого на сьогодні становить 14,9 млрд дол. США та 1,4 млрд євро.
Із червня 2022 року вже залучено до загального фонду держбюджету позикових та грантових коштів на підтримку України на загальну суму 12,96 млрд дол. США та 1,19 млрд євро.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Власники 99,06% ВВП-варантів, які перебувають в обігу на загальну суму $2,635 млрд, підтримали їх повний обмін на звичайні єврооблігації України, йдеться у біржовому повідомленні України у четвер.
З 1 січня 2027 року платники єдиного податку з доходом від 1 млн грн повинні будуть сплачувати 20% ПДВ
Кабінет міністрів України дозволив Міністерству фінансів понаднормово
запозичити 55 млрд грн. Їх планують використовувати на початку
наступного року.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Перелік української агротехніки з компенсацією 25% зріс на 216 нових позицій до 14,4 тисячі найменувань.
Цього тижня ціни на нафту впали нижче за $60 за барель, оскільки
інвестори намагаються зрозуміти прагнення президента США Дональда Трампа
припинити розв'язану росією повномасштабну війну проти України й
витіснити президента Венесуели Ніколаса Мадуро.
Індекс відновлення ділової активності (ІВДА) в Україні погіршується
третій місяць поспіль і з 0,03 у жовтні знизився до 0 у листопаді,
свідчать результати щомісячного опитування підприємств, проведеного
Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).
У результаті перегляду переліків об'єктів критичної інфраструктури уряду
вдалося вивільнити щонайменше 800 МВт електричної потужності, повідомив
заступник міністра енергетики України Олександр В'язовченко на
ранковому брифінгу в п'ятницю.
Регулятор банківського ринку вважає, що Верховна Рада повинна відійти від практики мораторіїв на роботу з NPL
Щорічне зростання чистих гривневих кредитів бізнесу прискорилося до 35%, а роздрібного кредитування - до 33%.
Міжнародні партнери із початку 2025 року
передали Україні 962 од. обладнання для розподіленої генерації, завдяки
якому в енергосистему додано понад 450 МВт генеруючих потужностей.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.
Зловмисники застосовують нову схему для поширення шкідливого ПЗ Atomic
macOS Stealer (AMOS), використовуючи довіру користувачів до чат-ботів на
зразок ChatGPT від OpenAI чи Grok від xAI. Про це повідомляє Huntress у
своєму дослідженні.
У листопаді український автопарк поповнили понад 11 тис.
автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Це
майже втричі більше, ніж у листопаді торік.