Фінансові новини
- |
- 30.01.26
- |
- 03:49
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
G7 мобілізувала для України на 2023 рік до $32 млрд і закликає до фінансової програми з МВФ - заява міністрів фінансів
18:03 22.12.2022 |

Міністри фінансів G7 у четвер підтвердили спільний підхід до скоординованої бюджетної та економічної підтримки України наступного року та заявили про мобілізацію вже до $32 млрд і продовження зусиль для подальшого прогресу в цьому напрямі, закликавши Україну та МВФ до якнайшвидшого укладання програми з фінансуванням.
"Ми готові зробити більше в міру необхідності для бюджетної та економічної підтримки на додаток до нашої військової, гуманітарної допомоги, співпраці з метою розвитку та підтримки якнайшвидшого відновлення. Ми також наполегливо рекомендуємо іншим донорам активізувати свою підтримку", - наголошується у заяві міністрів фінансів G7 у четвер.
Вони уточнили, що ця сума передбачає EUR18 млрд від ЄС, доповненого компонентом гранту від держав-членів для покриття відсоткових витрат, іще один дуже значний пакет підтримки з боку США, запропонований адміністрацією Байдена, який може бути схвалений Конгресом США пізніше цього тижня (раніше глава Мінфіну України Сергій Марченко озвучив $9,9 млрд на перші дев'ять місяців - ІФ-У). Крім того, додаткову бюджетну підтримку на 2023 рік готує Японія.
Міністри нагадали, що на 2022 рік Україні було мобілізовано $32,7 млрд бюджетної підтримки, щоб допомогти закрити дефіцит фінансування, ці кошти наразі вже виплачені чи перебувають у процесі виплати.
Додаткова підтримка української влади, держпідприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародну фінансову корпорацію та Європейський інвестиційний банк становить $6,7 млрд, доповнюючи поточну військову, гуманітарну допомогу, співпрацю з метою розвитку, експортне фінансування та підтримку України у якнайшвидшому відновленні, зазначено у заяві.
Міністри наголосили, що підтримують тісну взаємодію МВФ з Україною та рішуче схвалюють Моніторингову програму за участю ради директорів фонду, яка допоможе Україні розробити та дотримуватись послідовної макроекономічної основи, покращити управління та прозорість, а також визначити потреби у фінансуванні.
"Ми закликаємо МВФ і Україну якнайшвидше в 2023 році узгодити й реалізувати масштабну, повністю фінансовану та в належний спосіб обумовлену програму МВФ", - наголошується в заяві.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
Відповідне рішення за підписом голови ДРС Олексія Кучера оприлюднено на офіційному сайті служби.
Під час зустрічі в ОАЕ 1 лютого представники України і Росії проведуть двосторонні перемовини, заявив Марко Рубіо. За його словами, "присутність США можлива", але це будуть не Стівен Віткофф і не Джаред Кушнер.
Більшість
непопулярних податкових вимог міжнародних партнерів вирішили об'єднати в
одному законопроєкті. Однак для його ухвалення уряду доведеться йти на
компроміс з народними депутатами.
Рынок труда в небольшом городе менее динамичный, чем в крупных центрах,
зато здесь проще понять реальные потребности работодателей.
Взимку звички змінюються разом із погодою, і це добре помітно по тому, що з'являється на кухні частіше, ніж зазвичай.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Кабінет міністрів України затвердив перелік урядових проєктів актів, які
не потребують проведення правової експертизи Міністерством юстиції.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову про створення Міжвідомчої комісії з питань скринінгу прямих іноземних інвестицій.
Рішення спрямоване на впровадження механізму оцінки впливу таких
інвестицій на національну безпеку України в умовах воєнного стану.
Національний банк України збільшив оцінку міжнародних резервів на кінець
2026 року до $65 млрд з $52,2 млрд, на 2027 рік - до $72,9 млрд з $59,2
млрд.
Дев'ять трейдерів погодилися добровільно розірвати договори із НАЕК
"Енергоатом" на постачання енергії за результатами торгів 14 січня.
Кабінет міністрів у середу, 28 січня, вирішив суттєво спростити
процедуру встановлення сонячних панелей на дахах і фасадах будівель,
повідомила пресслужба уряду.
ASUS уперше офіційно прокоментувала свою відмову від випуску нових
смартфонів. Хоча повідомлення про таке рішення з'явилися ще на початку
2026 року, компанія підтвердила й пояснила його лише зараз, передає
Android Authority.
Перше оновлення безпеки для Windows 11 у 2026 році виявилося проблемним.
Після релізу патча від 13 січня частина користувачів зіткнулася з
помилками, через які комп'ютери не могли коректно вимикатися або
переходити в режим сну.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі