Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 10:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Світовий банк порадив користуватись Prozorro для закупівель у відбудові України
17:18 14.12.2022 |

Світовий банк рекомендував використовувати систему Prozorro для всіх закупівель на суму до 5 млн євро для потреб відбудови України. Очікується, що міжнародні тендери на більшу суму можна буде проводити вже з березня наступного року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
"Система електронних закупівель Prozorro, включаючи електронні каталоги Prozorro Market, відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком. Про це свідчать результати оцінки, проведеної командою World Bank", - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що початкова оцінка Prozorro була проведена командою Світового банку ще у 2017 році, і на той час вона дозволила використовувати Prozorro для національних процедур закупівель у межах проєктів, що фінансуються Світовим банком.
Повторну оцінку проведено, аби перевірити, які налаштування та зміни потрібно внести в систему Prozorro для відповідності найкращим міжнародним практикам.
Автори оцінки дійшли висновку, що система електронних закупівель, включаючи Prozorro Market, загалом відповідає вимогам до електронних закупівель для операцій, що фінансуються Світовим банком.
"Агентства - виконавці проєктів у рамках операцій, що фінансуються Банком, можуть використовувати систему електронних закупівель та Prozorro Market для тендерів, які вимагають використання національних процедур закупівель (з бюджетним порогом до 5 млн євро). Що стосується міжнародних тендерних процедур, які фінансуються Світовим банком в Україні (з бюджетним порогом від 5 млн євро і більше), виконавчі агенції можуть використовувати системи електронних закупівель Prozorro після того, як ДП "Прозорро" запровадить визначені вдосконалення", - цитує пресслужба регіонального директора Світового банку у справах Східної Європи та Центральної Азії Арупа Банерджі.
Як зауважили в міністерстві, ДП "Прозорро" розпочало адаптацію системи під особливі стандарти та умови, затверджені Світовим банком, включно з механізмом оскарження. Можливість використовувати систему відповідно до вимог Світового банку буде доступна вже в березні 2023 року.
Крім того, розглядається можливість адаптації системи Prozorro для специфічних потреб відбудови, наприклад, щодо закупівлі послуг консультантів, проєктних та архітектурних робіт, потреба в яких під час відбудови буде величезною.
Як пояснили в Мінекономіки, йдеться про двоетапну процедуру: на першому етапі розглядаються технічні пропозиції учасників тендеру (склад робіт, підходи тощо), а на другому - цінові пропозиції. З цією метою команда Prozorro розглядає можливість модифікувати вже існуючу процедуру конкурентного діалогу, яка є схожою за дизайном.
Загалом позиція Світового банку полягає в тому, що, починаючи з 2023 року, Prozorro має використовуватись в усіх проєктах відбудови, які фінансує банк.
Як повідомлялось, у вересні 2022 року уряд України, Європейська комісія та Світовий банк у співпраці з партнерами попередньо оцінили витрати на відбудову та відновлення України у 349 млрд доларів США.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Прем'єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила про плани провести
зустріч "енергетичного Рамштайну" впродовж наступних двох тижнів.
Національний банк України визначив обов'язкові реквізити платіжної
інструкції при переказові коштів без відкриття рахунку; зокрема, при
оплаті житлово-комунальних послуг можна не вказувати прізвище, ім'я, по
батькові та ідентифікаційний код.
4 березня ціни на нафту зросли на 1% через війну США та Ізраїлю проти
Ірану, яка порушила постачання на Близькому Сході.
Загальна потреба у фінансуванні заходів підготовки до наступної зими,
передбачених планами стійкості регіонів і міст, становить 215 млрд грн.
У рамках підготовки до проходження наступної зими НАК «Нафтогаз України»
має 2026 року побудувати 392 МВт розподіленої, переважно газової
генерації, Оператор ГТС - 92 МВт, повідомив віцепрем'єр-міністр
енергетики
Від початку 2026 року в межах програми бізнес залучив 4,3 тис. кредитів
на загальну суму 20,1 млрд грн, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Від початку 2026 року уряд України залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 132 млрд грн.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США