Фінансові новини
- |
- 07.02.26
- |
- 21:44
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Дефіцит держбюджету України в листопаді зріс до 170 млрд грн і витрати до 312,7 млрд грн.
21:35 01.12.2022 |

Дефіцит державного бюджету України у листопаді знову зріс - до 170 млрд грн зі 143,4 млрд грн місяцем раніше, зокрема загального фонду - до 163,3 млрд грн зі 147,1 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів на сайті.
За його даними, загалом за січень-листопад 2022 року держбюджет України виконано з дефіцитом 810,5 млрд грн, зокрема загальний фонд - 807,5 млрд грн за запланованого дефіциту загального фонду на цей період 1281,9 млрд грн.
Дефіцит у листопаді-жовтні виявився ближчим до показників червня і травня - відповідно 134,9 млрд грн і 113,4 млрд грн, що пов'язано зі зниженням грантового фінансування, яке надходило переважно зі США і враховується як доходи держбюджету.
У вересні дефіцит становив 74,9 млрд грн, а у липні-серпні - приблизно 5 млрд грн.
Уряд України ще навесні заявив, що оцінює зумовлений війною щомісячний дефіцит бюджету приблизно у $5 млрд у 2022 році. На 2023 рік планується його зниження до $3-3,5 млрд.
Без значного грантового фінансування доходи загального фонду держбюджету у листопаді становили 94,4 млрд грн порівняно із 72,8 млрд грн у жовтні та 156,1 млрд грн у вересні.
Загалом за 11 місяців касові видатки держбюджету становили 2 трлн 292,7 млрд грн, зокрема загального фонду - 2 трлн 78,8 млрд грн.
Мінфін уточнив, що податок на додану вартість (ПДВ) з вироблених в Україні товарів у листопаді приніс 12 млрд грн порівняно із 14,2 млрд грн у жовтні, проте відшкодування ПДВ зросло до рекордних з початку війни 13,6 млрд грн із 10, 9 млрд грн.
Імпортний ПДВ, пільги за яким було скасовано з початку липня, додав бюджету ще 26,8 млрд грн (у жовтні - 26 млрд грн), податок на доходи фізичних осіб та військовий збір - 13,7 млрд грн (12,8 млрд грн); акцизний податок - 5,5 млрд грн (7,4 млрд грн.).
Крім цього, податок на прибуток підприємств минулого місяця приніс 23,6 млрд грн (3,2 млрд грн); рентна плата за користування надрами - 5,8 млрд грн (4,4 млрд грн); ввізне та вивізне мито - 2,7 млрд грн (2,6 млрд грн).
Як повідомив Мінфін, фактичні держзапозичення до загального фонду держбюджету за січень-листопад 2022 року досягли 1 млрд 97,6 млрд грн, або 77% від запланованих на цей період, зокрема в листопаді вони дорівнювали 165,2 млрд грн.
Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету за 11 місяців було залучено 593,5 млрд грн, з яких у валюті - $1601,1 млн та EUR926,4 млн, зокрема у листопаді - 70,6 млрд грн, з яких у валюті $46, 7 млн та EUR453,4 млн.
З цього обсягу ОВДП Нацбанк України забезпечив купівлю облігацій на 370 млрд грн, зокрема в листопаді - 30 млрд грн, при сумарній стелі на рік 400 млрд грн.
Із зовнішніх джерел за січень-листопад було залучено 504,1 млрд грн, зокрема в листопаді 94,7 млрд грн.
При цьому платежі з погашення державного боргу за січень-вересень 2022 року становили 342,8 млрд грн (95,6% плану), платежі з обслуговування - 113,2 млрд грн (79,8% плану), зокрема у жовтні - відповідно 38,2 млрд грн та 7,1 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту перейшли до слабкого зниження вдень у п'ятницю.
Національний банк України (НБУ) прогнозує, що інфляція сповільниться до
7,5% наприкінці 2026 року, у 2027-му знизиться до 6%, а у 2028-му
повернеться до цілі 5%, йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2026
року.
Компанія ДТЕК уклала стратегічне партнерство з американською Turbo Drill
Industries (DBA "Scout") з метою впровадження передової технології
буріння для підвищення обсягів видобутку нафти та газу в Україні і
посилення енергетичної безпеки держави.
Ціни на нафту посилили зниження на торгах у четвер, ринок сподівається,
що переговори США й Ірану дадуть змогу уникнути ескалації напруженості в
регіоні.
Знижки на експорт російської нафти до Китаю цього тижня досягли нового
рекорду, оскільки продавці намагаються стимулювати попит у Китаї та
компенсувати ймовірні втрати від продажів в Індії.
Агропродукція й надалі залишається основою українського експорту, водночас його географія поступово диверсифікується.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий
рейтинг дефолту АТ "Укрзалізниця" до RD (обмежений дефолт) через
припинення купонних виплат за ними.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.