Фінансові новини
- |
- 09.07.26
- |
- 10:51
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
НБУ трохи покращив оцінку спаду ВВП у 2022 році - до 32%
14:18 20.10.2022 |

Національний банк України (НБУ) покращив оцінку спаду ВВП у 2022 році до 32% із 37,5% у попередньому прогнозі, повідомила пресслужба регулятора у четвер.
"Економічна активність у другому-третьому кварталах 2022 року поступово відновлювалася завдяки подальшому звільненню українських земель, адаптації бізнесу до нових умов та роботі "зернового коридору". Останній фактор зумовив позитивний внесок у ВВП порівняно з липневим прогнозом. (...) Національний банк лише трохи покращив оцінку падіння ВВП у поточному році - близько 32%", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що наявні логістичні проблеми, особливо в металургії, руйнування потужностей, зокрема в енергетиці та зниження реальних доходів населення, стримують відновлення економіки.
Крім того, значний негативний внесок у зміну реального ВВП зробить сільське господарство - як через нижчі показники врожайності цього року, так і значне зменшення посівних площ.
"Закладене у прогноз ослаблення ризиків безпеки з середини 2023 року буде ключовим фактором майбутнього відновлення економіки. Зокрема, повноцінне оновлення роботи чорноморських портів дозволить суттєво наростити український експорт. Значна бюджетна підтримка стимулюватиме споживчий попит та інвестиції у відновлення країни", - зазначає пресслужба.
Водночас значний масштаб втрат робочої сили та виробничих потужностей, високі світові ціни на енергоносії та суттєві потреби в імпорті на етапі післявоєнного відновлення гальмуватимуть пожвавлення економіки.
НБУ зазначає, що за таких умов темпи зростання ВВП України в наступні роки будуть стриманими - на рівні 4-5%.
Очікується, що з наступного року поточний рахунок повернеться до дефіциту, оскільки, з одного боку, у 2023-2024 роках очікуються високі обсяги міжнародної фінансової допомоги, зокрема у вигляді грантів, закладене у прогноз покращення ситуації безпеки сприятиме подальшому нарощуванню експорту, а перекази трудових мігрантів залишатимуться не нижчими за довоєнний рівень, а з іншого - відновлення країни вимагатиме великих обсягів імпорту.
Головним припущенням прогнозу є суттєве зниження ризиків безпеки з середини 2023 року, а основним ризиком для економічного розвитку залишається триваліший термін повномасштабної воєнної агресії Росії проти України.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Європейський парламент висловив занепокоєння повільними темпами
реалізації 10-пунктного плану пріоритетних реформ, відомого як "план
Качка-Кос", та закликав Україну якнайшвидше перейти від обговорень до
практичних результатів.
Під час пресконференції американський президент натякнув, що Штати нададуть Україні ліцензію на виробництво ракет Patriot.
Європарламент схвалив комплексний документ щодо прогресу України на
шляху до ЄС - у якому, поруч з іншим, підтримав пункт від польських
євродепутатів з критикою президента України за найменування підрозділу
на честь героїв УПА.
Лідери НАТО заявили про подальшу підтримку України в розміні 140 млрд
євро у 2026-2027 роках та констатували, що Україна сприяє
трансатлантичній безпеці.
Канада анонсувала виділення пакета військової допомоги Україні на суму 900 мільйонів доларів. До нього входять засоби ППО.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Кабінет міністрів ухвалив зміни до правил видачі посвідчень водія та
допуску громадян до керування транспортними засобами. Про це повідомив
міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
Президент США Дональд Трамп заявив про посилення проблем у відносинах США з Іспанією.
Зростання нафтового ринку посилилося в середу, ціна на нафту сорту Brent
піднялася вище позначки в $80 за барель на тлі посилення напруженості
на Близькому Сході.
Україна і Німеччина в кулуарах саміту НАТО підписали угоду про
реалізацію проєкту зі спільного виробництва безпілотних літальних
апаратів BARS.
Міністерство фінансів України 7 липня 2026 року на аукціоні з розміщення
облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного
бюджету 19,06 млрд гривень в еквіваленті.
Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та
комунальних послуг, (НКРЕКП) ухвалила зміни, які удосконалюють порядок
приєднання резервних джерел теплової енергії до газорозподільних систем в
умовах воєнного стану.
За словами CEO Microsoft Commercial
Business Джадсона Олтгоффа, компанії вже концентруються не на тестуванні
ШІ, а на отриманні вимірюваної віддачі від інвестицій.
За шість місяців 2026 року в Україні продали
близько 33 тис. нових легкових автомобілів, що на 0,5% більше, ніж за
аналогічний період минулого року.
OpenAI веде попередні переговори про передачу уряду США 5% акцій
компанії. За задумом генерального директора Сема Альтмана, аналогічну
частку державі могли б передати й інші провідні американські розробники
штучного інтелекту, повідомляє Financial Times із посиланням на джерела.
Компанія Microsoft оголосила про
прискорення ініціативи Quantum Safe Program (QSP) та заявила про намір
перевести свої продукти й сервіси на постквантову криптографію (PQC) до
2029 року.
Samsung Foundry відновила розробку 1,4-нм технологічного процесу після
паузи, однак масове виробництво таких чипів тепер заплановане лише на
2029 рік.
Потужний приплив інвестицій у штучний інтелект (ШІ), який розігнав
світові біржі до рекордів, може завершитися фінансовим крахом.
Опубліковано червневий рейтинг найпотужніших суперкомп'ютерів планети
TOP500. Головна сенсація - американська система El Capitan, що
лідирувала до цього, зміщена з п'єдесталу.