Фінансові новини
- |
- 07.08.26
- |
- 19:13
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Держборг України в серпні зріс на 1,3%
13:22 07.10.2022 |

Сукупний державний борг України в серпні зріс на 1,3%: у доларовому виразі на $1,24 млрд - до $96,79 млрд, у гривневому - на 45,4 млрд грн, до 3,585 трлн грн, свідчать дані на сайті Міністерства фінансів.
Згідно з ними, прямий держборг у серпні 2022 року збільшився на 1,6% - до $87,92 млрд, або до 3,215 трлн грн переважно за рахунок отримання кредитів від Євросоюзу та Канади.
Зокрема, зовнішній прямий борг зріс на 2,4%, або $1,23 млрд - до $53,44 млрд, тоді як внутрішній прямий борг у гривні - лише на 0,4%, або на 5,4 млрд грн - до 1,261 трлн грн.
Як повідомив Мінфін, гарантований державою борг у серпні в доларовому еквіваленті зменшився на 1,3%, або $0,14 млрд - до $10,1 млрд, а у гривні - на 5,0 млрд грн, до 369,5 млрд грн.
Основна частка гарантованого державою боргу припадає на зовнішній борг, який у серпні знизився майже на 2%, або $0,16 млрд - до $8,16 млрд.
Від початку 2022 року сукупний держборг України зріс у доларовому виразі трохи менше ніж на 0,1%, або на $0,07 млрд, тоді як у гривневому еквіваленті він підскочив на 34,4%, або на 912,7 млрд грн.
Сукупний зовнішній держборг України за вісім місяців цього року збільшився на 7,7%, або на $4,4 млрд - до $61,6 млрд грн, тоді як сукупний внутрішній - на 19,9%, або на 220,7 млрд грн - до 1,332 трлн грн.
За інформацією Мінфіну, частка зобов'язань у доларах на кінець серпня становила 33,86%, у євро - 16,54%, у СПЗ - 13,95%, у канадських доларах - 1,14%, в єні - 0,98%, британських фунтах - 0,02%, тоді як у гривні - 33,51%.
Відомство також уточнило, що 66,67% держборгу має фіксовану відсоткову ставку, тоді як 13,95% прив'язано до ставки МВФ, 10,67% - до Libor.
Ставку ще за 4,05% держборгу прив'язано до індексу споживчих цін, а 4,11% - до облікової ставки НБУ. Йдеться про ОВДП із портфеля Нацбанку, найновішими з них стали папери з прив'язкою до облікової ставки, які НБУ викуповує у рамках емісійного фінансування бюджету.
Нарешті 0,41% держборгу має ставку з прив'язкою до українського індексу ставок за депозитами фізосіб, який використовується у програмах портфельних гарантій.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Європейський Союз спрямує Україні 1,4 млрд євро за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Президент України Володимир Зеленський призначив Pустема Умєрова головою Служби зовнішньої розвідки України.
Посол України у Британії, генерал Валерій Залужний не вважає
перспективним рух України до членства в НАТО, визначений в Конституції
України.
За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У п'ятницю, 7 серпня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 7 коп. до 81,07 грн/л, на дизельне пальне - на
11 коп. до 92,7 грн/л.
Міжнародні резерви України у липні, за попередніми даними, зменшились на $70,4 млн, або на 0,1%, - до $51,2 млрд, повідомив Національний банк України (НБУ) у п'ятницю.
Завершено планові ремонти з перевантаженням ядерного палива на п'яти
енергоблоках АЕС, а також ремонти двох гідроагрегатів ГАЕС, одного - ГЕС
і мобільної газотурбінної установки
Компанія Uklon закрила угоду з придбання 100% корпоративних прав
компанії-оператора електросамокатів e-Wings за 97.6 мільйонів гривень.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) пропонує Кабінету Міністрів в
рамках державного реагування на кризові явища на ринках нафтопродуктів
переглянути режим та інтенсивність податкового навантаження під час
реалізації пального.
Кабінет міністрів на своєму засіданні 6 серпня пом'якшив вимоги до рівня
локалізації виробництва самохідних комбайнів, повідомив представник
уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
В Україні робитимуть два списки критичної інфраструктури для різних
пір року, щоб ефективніше розподіляти електроенергію. Про таке рішення
уряду повідомив перший віцепрем'єр - міністр енергетики Денис Шмигаль.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.
Ми вже писали про оновлення Windows Hello, яке очікується в серпневому
патчі Windows 11. Схоже, за повідомленнями, воно почало розгортатися
раніше.
Єврокомісія прагне створити власну інфраструктуру штучного інтелекту, яка має почати функціонувати до середини 2028 року
У першій половині 2026 року світові постачання
чипів для смартфонів скоротилися на 15% порівняно з аналогічним
періодом торік.
Китайський автовиробник Hongqi, преміальний бренд концерну China FAW
Group, представив результати випробувань нового прототипу акумулятора
для електромобілів із надшвидкою зарядкою.
Qualcomm поки не розкрила, наскільки подорожчають чіпи, але для покупців це означає одне: усі Android-пристрої на
чіпах Snapdragon неминуче подорожчають.
Компанія Anthropic повідомила,
що її модель Claude Mythos Preview допомогла знайти нові способи атак
на два криптографічні алгоритми - постквантову схему цифрового підпису
HAWK та спрощену версію шифру AES.