Фінансові новини
- |
- 04.02.26
- |
- 06:14
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Уряд виплатив за ОВДП на ₴43,6 мільярда більше, ніж залучив на аукціонах
23:10 22.08.2022 |

Упродовж повномасштабної війни росії проти України обсяг сплачених урядом коштів за погашеннями внутрішніх боргових інструментів на 43,63 мільярда гривень перевищує обсяг залучених коштів до державного бюджету на аукціонах із продажу ОВДП.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Національного банку України.
Зокрема, з 24 лютого до 21 серпня 2022 року уряд спрямував на погашення внутрішніх державних облігацій 131,778 млрд грн, 1,539 млрд доларів та 168,0 млн євро, а залучив від розміщення нових внутрішніх боргових інструментів на аукціонах - 98,661 млрд грн, 908,7 млн доларів та 384,3 млн євро.
За даними НБУ, з квітня обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП був нижчим за суму погашень за відповідними інструментами. Так, у квітні від'ємне сальдо внутрішніх боргових операцій уряду становило 2,850 млрд грн; у травні - 411,0 млн грн; у червні - 20,997 млрд грн; у липні - 17,096 млрд грн; з початку серпня - 12,940 млрд грн.
Зазначається, що впродовж дії воєнного стану Міністерство фінансів підвищило ставки за гривневими ОВДП, що розміщуються на 6, 12 та 14 місяців (до 12,0%, 14,0% та 16,0% річних відповідно), а також ставки за доларовими ОВДП на 3, 6 та 12 місяців (до 3,5%, 4,0% та 4,5% річних відповідно). Дохідність за гривневими ОВДП, що розміщуються на 3 місяці, не змінювалася з початку повномасштабної війни та становила від 9,5% річних, як і за військовими ОВДП, номінованими в євро (2,5% річних для усіх термінів погашення).
У НБУ зауважили, що станом на 22 серпня найбільший портфель військових облігацій утримують банки - первинні дилери. На другому місці - український бізнес та громадяни. Вони сконцентрували облігацій на 13,34 млрд грн (14,8% від загального обсягу придбаних гривневих військових ОВДП); 176,2 млн доларів (20,4% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у доларах) та 145 млн євро (54,1% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).
У власності нерезидентів перебуває військових облігацій на понад 1,3 млрд грн та 2 млн доларів.
Як повідомлялося, у зв'язку з російською агресією український уряд ухвалив рішення про поетапний випуск військових облігацій. Планується здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 мільярдів гривень. Мінфін проводить аукціони з продажу ОВДП щовівторка, починаючи з 1 березня.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Україна спільно зі Starlink вже здійснили перші кроки, які дали швидкий результат у боротьбі з російськими дронами.
Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови (АУІФ),
створений США й Україною в межах так званої угоди про надра, за
підсумками січня отримав 59 інвестиційних заявок.
Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення знизити
облікову ставку з 15,5% до 15% річних, враховуючи стійке зниження
інфляційного тиску та послаблення ризиків, пов'язаних із зовнішнім
фінансуванням.
Національний банк України погіршив свій прогноз щодо інфляції у 2026 році через обстріли енергетики.
2026 рік остаточно закріпив за побутовою технікою статус повноцінних
гаджетів. Інтеграція в екосистему «розумного будинку» перестала бути
фантастикою і перетворилася на базове очікування користувачів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Ціни на нафту змінюються слабко та різноспрямовано у вівторок після різкого падіння за підсумками попередньої сесії.
У січні до держбюджету надійшло на майже 8% менше податків, ніж планувала Державна податкова служба.
Європейський банк реконструкції та розвитку 14 січня погодив надання
кредиту до $200 мільйонів для найбільшого в Україні металургійного
комбінату - АрселорМіттал Кривий Ріг.
За остаточними даними, у період із 1 січня по
31 грудня 2025 року ДП "Гарантований покупець" сплатило виробникам
енергії з відновлюваних джерел енергії 54,3 млрд грн.
Бізнес послабив оцінки ділової активності, але рівень очікувань вищий, ніж рік тому.
У 2025 році Європейський інвестиційний банк підписав з Україною п'ять
нових фінансових угод на суму 390,5 млн євро, включно з грантовою угодою
на 16,5 млн євро.
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) схвалив програму
технічного співробітництва New Horizons ("Нові горизонти"), спрямовану
на стимулювання інноваційних інвестицій в агропродовольчу систему
України, повідомила пресслужба банку.
Ціни на рекламу під час фінальної гри сезону американського футболу
(Super Bowl), яку покажуть 8 лютого, досягли $10 млн.
Компанія Neuralink Ілона Маска опублікувала підсумки двох років
клінічних випробувань мозкового імпланта Telepathy, який дозволяє людям
із паралічем керувати комп'ютером і роботизованими пристроями за
допомогою думок.
Фінансовий звіт Intel свідчить про $300 млн збитків, проте компанія
отримала $20,4 млрд зовнішніх вливань. Рік тому мінус складав $18,8
млрд.
Компанія BlackRock опублікувала тематичний прогноз на 2026 рік, в якому виділила дві ключові зв'язки трендів. Йдеться про прискорення розвитку ШІ на тлі зростання геополітичної конкуренції та зростаючої залежності цифрової економіки від фізичної інфраструктури.
Компанія Blue Origin, яку підтримує Джефф Безос, представила
супутникову мережу TeraWave, що позиціонується як конкурент SpaceX
Starlink. У Blue Origin заявляють про пропускну здатність до 6 Тбіт/с в
обидва боки.
Компанія Microsoft оголосила про доступність застосунку Xbox для всіх
комп'ютерів з Windows 11 на базі ARM-процесорів. Відтепер користувачі
ARM-версії Windows мають повноцінну можливість купувати, завантажувати
та стрімити ігри через застосунок Xbox.
Фінансовий директор OpenAI Сара Фрайар повідомила, що річний дохід
компанії у 2025 році перевищив $20 млрд. Про це вона написала в
корпоративному блозі, зазначивши, що ще у 2024 році цей показник
становив близько $6 млрд.