Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости

Топ-новости

Финансовые новости

Финансы

Фондовый рынок

Банки и банковские технологии

Страхование

Ипотека и недвижимость

Новости экономики

Экономика

Топливно-энергетический комплекс

Нефть и бензин

Агропромышленный комплекс

Сырьевые рынки

Приватизация

Право

Статистика

Зарубежные новости

Мир

Ближнее зарубежье

Региональные новости

Украина

Киев

Политика

Полезно знать

Это интересно

Информационные технологии

Криминал

Транспорт

Управление бизнесом

Маркетинг и реклама

Менеджмент и карьера

Аналитика

Финансовый рынок

Фондовый рынок

Страхование

Ипотека и недвижимость

Экономика

ТЭК (газ и электроэнергия)

Нефть и бензин

Сырьевые рынки

Агропромышленный рынок

Приватизация

Менеджмент и карьера

Политика

Международная аналитика

Страны ближнего зарубежья

Полезно знать

Информационные технологии

Пресс-релизы

Новости компаний

Котировки

Курс НБУ

Курс валют

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Межбанк

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанке

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

ФГИ запустил сервис автоматической оценки имущества

 Дмитро Сенниченко, голова Фонду держмайна

Фонд держмайна запустив сервіс автоматичної оцінки майна. Це інноваційне рішення для України, аналогів якому майже немає в світі.

Впровадження нової системи - 2 з 4 етапів реформи оціночної діяльності. Після її завершення ми маємо втратити сумнівній статус носія найбільш застарілої методики оцінки в Європі та надати громадянам й бізнесу сучасну, прозору та доступну інфраструктуру визначення вартості їхніх активів.

Чому важлива справедлива оцінка?

Фонд держмайна - регулятор оціночної діяльності в Україні. Так, окрім програми приватизації ми відповідаємо і за інші завдання державного значення.

Проаналізувавши цей напрямок роботи ще в перші дні після формування нової команди Фонду в 2019 році, ми відразу зрозуміли - система оцінки в Україні потребує кардинального реформування.

Справедлива оцінка будь-якого майна - землі, нерухомості, підприємств, корпоративних прав - це один з базових параметрів здорової роботи економічної системи.

Зрозуміла система визначення вартості активів є запорукою економічної стабільності та одним із інструментів досягнення соціальної справедливості.

Якщо ви не інвестор і вважаєте, що це питання вас не стосується - ви помиляєтесь. Ми всі в одному човні.

Згадайте банкопад 2014-2015 рр. Комерційні банки не змогли виконати свої зобов'язання, а коли настав час продавати заставне майно, виявилось, що в більшості воно являє собою переоцінену "мильну бульбашку".

Національний банк був змушений виводити з ринку десятки гравців, національна економіка зазнала величезних втрат, а сотні тисяч громадян втратили свої накопичення. Звичайно не тільки некоректна оцінка застав була цьому причиною, але вона зіграла не останню роль.

Тож важливість реформи оціночної діяльності важко переоцінити. Чесна, прозора оцінка майна - це одна зі складових для подальшого економічного зростання та залучення інвестицій у нашу країну.

Ми взялися зробити оцінку в Україні справедливою, зручною та сучасною. Аби досягти цієї мети потрібно пройти 4 важливі етапи. Гарна новина - ми вже на середині шляху, а найскладніше позаду. Позитивні зміни вже зараз може відчути кожен українець, але про все по-порядку.

Етап перший - жодних посередників

У грудні 2019 року у Верховній Раді було прийнято закон №2047-д, який ліквідував найбільш корупціогенну ділянку в оцінці - майданчики-посередники.

Посередницькі майданчики брали немалі гроші - 1800 гривень / транзакція - фактично за повітря. Вони виступали прокладкою, через яку передавалась інформація від оцінювачів до Єдиної бази даних звітів про оцінку Фонду держмайна (далі - Єдиної бази). Ухвалення закону №2047-д прибрало їх з ринку.

Щоб звіт можна було внести безпосередньо до Єдиної бази знадобилося нове технологічне рішення. Ми розробили спеціальний модуль всього за 35 днів під серйозним тиском і без права на помилку.

Залишившись без доступу до годівниці посередники тільки чекали приводу заявити про неспроможність державних сервісів і "блокування оціночної діяльності". Але ми не залишили їм жодного шансу - система працює безвідмовно.

Це було непросто, втім результат того вартий: економія коштів для громадян при оцінці майна за півтора року вже склала понад 1 млрд грн.

Після того, як ми очистили ринок від посередників - можна було приступати до більш системних і глобальних змін.

Етап другий - автоматичний сервіс

Наступним викликом для нас стала автоматизація оцінки та впровадження Сервісу електронних довідок про оціночну вартість нерухомості.

Мета цього етапу - дати можливість кожному громадянину отримати справедливу та безкоштовну оцінку. Тепер це можна зробити онлайн, не відвідуючи жодних установ та не звертаючись до оцінювачів. Миттєво отримати довідку можна на сайті.

Але і це не було легко. В квітні 2020 року виникли проблеми з фінансуванням розробки системи.

Був проведений секвестр Державного бюджету, внаслідок чого кошти, призначені на капітальні видатки ФДМУ, зокрема й розробку нової системи, були перенаправлені у фонд боротьби з пандемією.

Це була вимушена дія, і ми це розуміли, але на гальмування реформи погодитись були не готові.

Замість того, щоб посилатися на нестачу грошей та згортати реформу, Фонд знайшов фінансування самостійно.

Влітку минулого року був підписаний меморандум з USAID, реалізація якого дозволила вже цього року запустити сервіс у промислову експлуатацію. Та що важливо - підтримка міжнародних донорів зекономила $195 тис. коштів державного бюджету.

Для громадян реалізація цього сервісу дозволить додати до здешевлення оцінки, якого ми домоглися на першому етапі, ліквідувавши посередників, ще і спрощення процедур, оскільки більшість з них будуть здійснюватися автоматично.

Масштаб події важко переоцінити - це інноваційний інструмент не просто для України, а для всього світу.

Розрахунки здійснює спеціально розроблений модуль, що моментально аналізує інформацію з декількох джерел - відкритих даних ЛУН та OLX, договорів купівлі-продажу нерухомості, внесених нотаріусами, а також внесених оцінювачами звітів про ринкову вартість об'єктів.

Лише за перший день роботи нового сервісу ним скористалися 3,5 тисячі громадян та 1,5 тис. нотаріусів. За тиждень - вже 25 тисяч громадян, а на підставі отриманих документів нотаріуси уклали понад 10 тисяч угод з нерухомістю. Це вкотре доводить, що подібний інструмент надзвичайно потрібен нашому ринку.

Відразу хочу заспокоїти оцінювачів - потреба в них залишається. Але звертатись до них громадяни будуть в складних випадках, коли визначення вартості об'єктів вимагатиме додаткового аналізу.

Водночас ми усунули можливість зловживань. Якщо вартість у звіті оцінювача відрізняється більше ніж на 25%, Єдина база не приймає такий звіт, а для його затвердження знадобиться проходження додаткового рецензування.

Ця процедура також організована максимально зручно - рецензування займає до 5 робочих днів, а відповідну заявку замовник або оцінювач можуть подати в електронному вигляді.

Після погодження оцінки звіт буде автоматично зареєстровано в системі у разі позитивного висновку.

Етап третій - ліквідація фракційної оцінки

Третя складова реформи - ліквідація практики так званої фракційної оцінки. Кожен, хто купляв або продавав свою нерухомість, прекрасно пам'ятає цю алогічну вимогу українського законодавства - необхідність окремо оцінювати будівлю й окремо землю, на якій вона розташована.

Ми мало не остання країна Європи, в якій зберігається такий підхід. Крім того, що розподіл на фракції ускладнює й здорожує купівлю-продаж об'єктів нерухомості, він ще й протиставляє Україну світовій спільноті у частині інвестування, забезпечення позик й фінансової звітності.

Спільно з народними депутатами та за експертної підтримки Фонд державного майна розробив та вже зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №5317, який впроваджує цілісний підхід до оцінки.

Після його прийняття земельні ділянки й будівлі на них нарешті будуть оцінюватися в комплексі.

Законопроєкт знаходиться на розгляді Аграрного комітету Верховної ради з 1 квітня 2021 року і ми звертаємось до депутатів Комітету, щоб остаточно розв'язати цю проблему вже у 2021 році та інтегрувати Україну в міжнародну оціночну практику.

А це плюс один пункт до інвестпривабливості держави і плюс багато пунктів до комфорту і економії коштів й часу громадян.

Етап четвертий - міжнародний стандарт

І нарешті - остання складова реформи, без якої всі попередні роботи не матимуть сенсу - впровадження в Україні міжнародних стандартів оцінки.

Чинні Національні стандарти оціночної діяльності були затверджені ще у 2003 році, і об'єктивно вже не відповідають сучасним ринковим потребам.

Це створює широке поле можливостей і лазівок для недобросовісних оцінювачів, дії яких завдають збитків національній економіці й вашим кишеням.

Фахівці Фонду у співпраці зі спеціалістами Світового банку розробили законопроєкт, який дозволить запровадити в нашій державі найсучасніші практики.

Так, у ньому передбачено запровадження міжнародних стандартів оцінки, посилення відповідальності оцінювачів, нові підходи до їх навчання, розширення ролі профільних саморегулівних організацій оцінювачів та інші важливі новації.

Ухвалення законопроєкту, що буде зареєстрований уже найближчим часом, гарантує справедливі та об'єктивні послуги з оцінки для громадян, бізнесу й для країни в цілому.

Підвищиться й довіра до України з боку іноземних інвесторів, які звикли до застосування саме міжнародних стандартів визначення вартості майна.

Попри успіхи на цьому шляху, очевидно, що реформа оцінки - важкий та комплексний проєкт, кожен із окреслених етапів якого має ще безліч питань та підпитань.

Однак вирішення кожного з них наближає нас до мети - створення в Україні справедливої, комфортної та доступної системи оцінки майна.

Ми вже багато зробили, і я впевнений, що до кінця 2021 року ми здатні повністю завершити реформу цієї галузі та забезпечити нову якість інвестиційного ландшафту в державі.

Все що для цього потрібно - політична воля до розвитку України, яка сьогодні об'єднує усі гілки влади. Справедливість є і за неї варто боротися!

 

ПО РУБРИКАМ

13.10 Из-за затяжных выходных в понедельник на межбанк выйдет дополнительный объем валютной выручки

13.10 Дефицит внешней торговли Украины товарами за 8 мес.-2021 сократился на 33,9%

13.10 Депозитные ставки для физлиц 13.10.21

13.10 В августе 2021 года средневзвешенная эффективная ставка ипотечного кредита на вторичном рынке составила 13,6%

13.10 Включение гривневых гособлигаций Украины в индекс JP Morgan GBI EM начнется 31 марта-2022

13.10 Объем ипотечного кредитования в Украине за 8 мес. вырос втрое, до 5,2 млрд грн - НБУ

13.10 Курс доллара 13 октября ускорил снижение к евро перед данными об инфляции в США

13.10 Фондовые биржи АТР 13 октября в основном выросли на статистике китайской внешней торговли

13.10 Справочный курс гривны 13 октября повышен на 0,87 коп до 26,3415 грн/$1

13.10 Операции НБУ по мобилизации средств банков путем размещения депозитных сертификатов 12.10.21

13.10 ОВГЗ в обращении по сумме основного долга на 13.10.21

13.10 Остаток средств на корсчетах банков 13.10.21

13.10 Индекс межбанковских ставок овернайт (UONIA) 12.10.2021

13.10 Джейми Даймон назвал биткоин бесполезным, а свое мнение — непопулярным

13.10 Почему падает доллар, и ждать ли разворота на валютном рынке Украины

13.10 Визит Нуланд в Москву: Изменит ли он что-то для Украины

13.10 Олигарх из РФ купил остров в Финляндии с кипрским «золотым паспортом», чтобы обойти запрет Минобороны

12.10 Исполнительный совет МВФ поддержал Георгиеву, посчитав ее непричастной к нарушениям в Doing Business

12.10 ЕС начнет разваливаться, если не отреагирует на решение Конституционного суда Польши - еврокомиссар

11.10 РФ похитила проект вакцины AstraZeneca для разработки своего «Спутника V» - СМИ

11.10 В Австрии после коррупционного скандала принес присягу новый канцлер

11.10 Китай занял 1-е место в мире по объему прямых инвестиций за рубежом в 2020г

11.10 В Польше партия власти сохраняет первенство в рейтингах, но проиграла бы широкому блоку оппозиции

11.10 Канцлер Австрии ушел в отставку из-за коррупционного скандала

11.10 Президент Чехии Милош Земан попал в реанимацию вскоре после поражения премьера Бабиша на выборах

08.10 Бельгия планирует разрешить четырехдневную рабочую неделю

08.10 Конституционный суд Польши признал неконституционными некоторые статьи договоров ЕС

08.10 Эксперты Microsoft связывают с Россией почти 60% кибератак в мире

07.10 Сенат США согласился поднять потолок американского долга, чтобы избежать дефолта

07.10 Турция ратифицировала Парижское соглашение по климату

13.10 Пассажиров не будут пропускать в поезда без COVID-сертификата или отрицательного теста, – «Укрзализныця»

12.10 Украина и ЕС подписали долгожданное соглашение об «открытом небе»

07.10 Следующий после Разумкова: Когда «слуги» могут взяться за Кличко

06.10 Кабмин увеличил штраф за незаконный вылов рыбы в десятки раз

06.10 Метро на Троещину будут строить в пять этапов

05.10 Украина опустилась на 38 место в мировом рейтинге престижности паспортов

29.09 Преподаватели украинских вузов активно вакцинируются от COVID-19

29.09 Эксперты констатировали увеличение интереса абитуриентов к украинским вузам

29.09 В ЕС обеспокоены злоупотреблением безвизом со стороны Украины и других безвизовых стран - СМИ

28.09 Украинцы в октябре будут отдыхать четыре дня подряд

27.09 В водительских правах появятся новые отметки и коды

27.09 В Украине подорожало хранение номерных знаков для авто

24.09 Работа «черных регистраторов». У Кличко пояснили, что произошло с «островами на Оболони»

21.09 Украина переходит на «желтый» уровень по COVID-19 с 23 сентября - премьер

20.09 Более 98% госпитализированных с COVID-19 не вакцинированы - Минздрав

13.10 Украинцы задекларировали 90,5 млн грн в рамках налоговой амнистии - Гетманцев

12.10 Небо открыли, а газовую войну не спланировали: Чего удалось достичь на саммите Украина-ЕС

12.10 Отравление Полякова. Почему «слуги народа» примеряют это на себя

12.10 Глава Верховного суда: при наличии политической воли Рада может внести изменения в закон о ВСП

12.10 Разумков или Стефанчук: Кто должен подписать закон об олигархах и почему это важно

11.10 Расчеты и просчеты Банковой. Зачем Зеленский начал новую атаку на Порошенко

11.10 «Евросолидарность» подала в Офис генпрокурора два заявления о возможных преступлениях окружения Зеленского - пресс-служба

11.10 Нападение на журналистов: суд отправил Мецгера и Пикалова под ночной домашний арест

11.10 Суд отпустил Труханова под залог в 30 миллионов

11.10 Алексей Голобуцкий о том, когда Стефанчук станет новым Разумковым для Офиса президента

11.10 Арахамия: ротации в Кабмине могут коснуться трех-пяти человек

11.10 В ЕС и США призвали Киев возобновить работу отборочной комиссии по избранию руководителя САП

11.10 Митингом — на митинг, скандалом на скандал: Как на Банковой перебивают невыгодные новости

11.10 Позитив недели. Украина помогает Швейцарии сделать e-VTOL самолет

11.10 Чистки Пасечника. Зачем «министра ЛНР» посадили на подвал и поменяли «омбудсмена»

13.10 Капитан Кирк успешно слетал в космос на борту корабля Blue Origin New Shepard

13.10 Представлены игровые флагманы Black Shark 4S и Black Shark 4S Pro

12.10 Audi повысила мощность самых бескомпромиссных R8

12.10 Microsoft сообщила о крупнейшей из когда-либо зафиксированных DDoS-атак

12.10 Водородный Toyota Mirai установил новый рекорд по дальности хода

12.10 Первый пилотируемый полёт космического корабля Boeing Starliner состоится не ранее конца 2022 года

12.10 «Солнечный» самолёт Airbus Zephyr провёл в воздухе около трёх недель без посадок

11.10 Автономность Mercedes-Benz EQS оказалась на треть хуже заявленной

11.10 Apple впервые завезла в Украину официальную партию Iphone

11.10 Genesis возглавил рейтинг самых высокотехнологичных автомобильных марок

11.10 В 2022 году расходы на искусственный интеллект в Европе достигнут 22 млрд долларов

08.10 В Китае создают сеть станций по замене аккумуляторов электромобилей

08.10 Bugatti Bolide за 4,6 миллиона долларов признали самым красивым гиперкаром в мире

08.10 Илон Маск объявил о переносе штаб-квартиры Tesla из Калифорнии в Техас

08.10 Илон Маск мечтает создать сверхзвуковой электрический самолет

13.10 Американцы готовы работать дольше, лишь бы продолжать работать из дома

07.10 Браузер Firefox начал показывать рекламные предложения в адресной строке

05.08 Самая богатая певица в мире. Рианна стала миллиардершей, но в этом ей помогла не музыка

04.08 Риз Уизерспун стала самой состоятельной актрисой в мире

15.07 Украинский айтишник впервые стал долларовым миллиардером – Forbes

07.07 Лучшие города для удаленной работы: в топе — Мельбурн, Дубай, Сидней

06.07 Исландия: эксперимент по переходу на четырехдневную рабочую неделю признан ошеломляюще успешным

01.07 В игры на ПК и консолях начнут встраивать рекламные ролики — Electronic Arts уже в деле

18.06 Canon оснастила свои офисы камерами с ИИ, которые пускают внутрь только улыбающихся сотрудников

28.05 Более 10 000 сотрудниц требуют от Google 600 млн долларов из-за неравенства в оплате труда мужчин и женщин

13.04 В суде выяснилось, что Google годами получала несправедливое преимущество на рынке рекламы

05.03 Слежка в интернете по-новому. Зачем Google устроил переворот в рекламе

05.03 Объем интернет-рекламы в Украине за год вырос на 7%, – исследование

26.01 Apple вернула звание самого дорогого бренда - Brand Finance

11.01 Илон Маск стал самым богатым человеком в мире. Вот шесть принципов его успеха

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно