Фінансові новини
- |
- 16.01.26
- |
- 22:21
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Потребнастроения украинцев в 2020 г. упали на 26,3 п. - исследование
13:35 18.01.2021 |

Индекс потребительских настроений (ИПН) украинцев, после роста в 2019 году на 29,9 пунктов - до 92,9 пунктов в 2020 году упал на 26,3 пунктов - до 65,9 пунктов по 200-бальной шкале, свидетельствует исследование агентства Info Sapiens.
"Украинцы завершили 2020 год с меньшим уровнем потребительского оптимизма по сравнению с концом 2019 года. Индекс потребительских настроений в декабря-2020 года сократился на 26,3 пункта по сравнению с декабрем-2019: с отметки 92,2 до 65,9", - сообщается на сайте Info Sapiens в понедельник.
Согласно исследованию, ИПН, после роста в ноябре на 3,3 пункта, в декабре возрос всего на 0,2 п. - до 65,9 п. по 200-бальной шкале.
Указывается, что самые большие потери понес индекс ожиданий развития экономики в частности, за 2020 год он сократился на 44 п. - с 99,0 п. до 55,0 п., а меньше всего сократился индекс ожидаемых изменений личного дохода - на 12,5 п. до 76,4 п.
"Таким образом, потребители являются относительно более оптимистичными в отношении собственных доходов в ближайшие месяцы, чем по развитию экономики в целом", - пояснили в Info Sapiens.
Согласно исследованию, в декабре индекс текущей ситуации (ИТС) сократился на 1,3 п. (до 60,8 п.), в частности, индекс текущего личного материального положения возрос на 2,4 п. (до 53,3 п.), в то время как индекс целесообразности крупных покупок сократился на 4,9 п. (до 68,2 п.).
В то же время индекс экономических ожиданий (ИЭО) за прошлый месяц возрос на 1,1 п. - до 69,3 п., в том числе индекс ожидаемых изменений личного материального положения сократился на 0,1 п. - до 76,4 п., индекс ожидаемого развития экономики страны в течение ближайшего года сохранился на уровне 55 п., в то время как индекс ожидаемого развития экономики страны на ближайшие пять лет возрос на 3,3 п. - 76,5 п.
В отчете Info Sapiens указывается, что в декабре показатель индекса ожидаемой динамики безработицы сократился (улучшился - ИФ) на 3 п. - до 144,6 п., а индекс инфляционных ожиданий сократился на 0,7 п. - до 186,7 п.
Вместе с тем ожидания украинцев относительно курса гривни в течение ближайших трех месяцев улучшился и индекс девальвационных ожиданий сократился на 7 п. - до 147,8 п.
Как сообщалось, потребнастроения украинцев в 2019 году резко выросли в первые месяцы после президентских выборов: за второй-третий квартал они подскочили с 65,3 до 97,5 пункта. Однако в последующие два месяца было зафиксировано их снижение до 91,7 пункта, и лишь декабрь несколько улучшил показатели.
В январе 2020 года потребнастроения ухудшились до 89 пунктов, в феврале - до 81,9 пунктов (к уровню мая-2019), в марте - до 73 п., в апреле - до 66,2 п., после чего возросли в мае - до 76,3 п. и вновь снизились в июне - до 65,1 п. После роста в июле на 1,7 пункта, в августе они улучшились на 1,8 п., а в сентябре - на 3,1 п., после чего в октябре ухудшились на на 9,2 п., а в ноябре выросли до 65,7 п.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна та Велика Британія підписали угоду про торговельну лібералізацію для деяких видів аграрної продукції.
Через прайс-кепи імпорт електроенергії з Євросоюзу здійснюється лише на 30%
Польща передасть Україні до дев'яти своїх винищувачів МіГ-29 - технічні переговори про це все ще тривають.
Деталі візиту не розголошувалися з міркувань безпеки. Востаннє очільниця МВФ відвідувала Україну в лютому 2023 року.
Світовий банк прогнозує, що зростання економіки України цього року
стабілізується на рівні 2%, згідно з базовим сценарієм, який передбачає,
що вторгнення Росії триватиме до кінця року.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Доходи Росії від нафтогазової галузі, яка має ключове значення для
фінансування війни проти України, у 2025 році впали до найнижчого рівня
за п'ять років через здешевлення сирої нафти та скорочення поставок
газу.
Металургійні підприємства України в 2025 році наростили надходження від
експорту чорних металів на 7,85% порівняно з попереднім роком - до $3
млрд 339,487 млн.
Після
зустрічей з президентом Володимиром Зеленським та іншими
високопосадовцями Георгієва зазначила, що з листопада, коли було
досягнуто попередньої домовленості щодо програми, ситуація в Україні
змінилася, але суть вимог програми залишиться незмінною
Перший віцепрем'єр-міністр, міністр енергетики Денис Шмигаль закликав бізнес вимкнути все зовнішнє освітлення.
Після
останнього масованого обстрілу Києва більшість жителів української
столиці залишилися не лише без світла, але й без тепла, а також із
перебоями з водою та зв'язком.
Китайські урядовці наказали технологічним компаніям не купувати чипи Nvidia без необхідності
Адміністрація президента Дональда Трампа ухвалила нові критерії дозволу
продажів ШІ-процесорів NVIDIA H200 китайським покупцям. Про це пише
Bloomberg.
Міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що чат-бот Grok, розроблений
компанією xAI, впровадять в інфраструктуру Пентагону. Цей процес стане
частиною ширшої ініціативи з використання генеративного ШІ у військових
системах.
Американська Google (належить Alphabet Inc.) розпочне розробку і
виробництво нових версій своїх флагманських смартфонів у В'єтнамі цього
року, повідомляє японське видання Nikkei із посиланням на джерела.
У Великій Британії заборонили використовувати штучний інтелект для
створення інтимних зображень із людьми, які не давали на це дозвіл.
Першим транспортним засобом із твердотілою батареєю, який можна офіційно
купити у США, став електромотоцикл Verge TS Pro. Його показали на CES
2026, і він одразу продемонстрував як переваги, так і головну проблему
цієї технології.
У центрі Львова запустили пілотну мережу 5G - вперше в Україні зі
швидкістю передавання даних близько 500 Мбіт/с на одного абонента.