Фінансові новини
- |
- 11.02.26
- |
- 01:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Кабмин принял решение для ускорения ликвидации убыточных шахт
09:04 24.12.2020 |

Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании поддержал, с доработкой, проект постановления, которым вносятся изменения в Порядок использования средств, предусмотренных в государственном бюджете на мероприятия по ликвидации неперспективных угледобывающих предприятий, что должно ускорить процесс ликвидации убыточных шахт, передает корреспондент УНН.
"Речь идет о внесении изменений в Порядок использования средств, предусмотренных в государственном бюджете для осуществления мероприятий по ликвидации неперспективных угледобывающих предприятий. У нас есть одно предложение, не поддерживается направление новое по использованию бюджетных средств на финансирование и изготовление технико-экономических обоснований и прохождения их комплексной государственной экспертизы. Поэтому в однодневный срок мы с Минэнерго доработаем и сможем этот вопрос решить", - сказал во время представления проекта решения министр финансов Сергей Марченко.
Проектом постановления предусматривались следующие изменения:
1. Получателями бюджетных средств по программе "Мероприятия по ликвидации неперспективных угледобывающих предприятий" могут быть хозяйственные общества по добыче угля, 100 процентов акций которых принадлежит государству.
2. Отдельно определить направления использования средств на расходы для изготовления технико-экономических обоснований и прохождения их комплексно-государственной экспертизы.
3. Исключить необходимость согласования перечня работ и услуг и затрат по проектам ликвидации угледобывающих предприятий и их обособленных подразделений с Минэкономики и Минфином.
4. Отдельно определить направление использования средств на выполнение в 2021 году бюджетных обязательств (погашение кредиторской задолженности - ред.) за 2019-й, взятых на учет в органах Казначейства Украины.
Постановление направлено на "ускорение процесса ликвидации неперспективных угледобывающих предприятий".
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| Ціни на нафту опускаються після впевненого підйому напередодні, Brent торгується нижче $69 за барель |


Мобільний оператор lifecell виступив проти об'єднання вежових компаній
Київстару та Vodafone. У заяві компанії сказано, що, на її думку, це
призведе до монополізації ринку.
Україна відкриває експорт дронів, повідомив президент Володимир
Зеленський під час спілкування з викладачами та студентами Київського
авіаційного інституту.
Мінфін України та Світовий банк підписали угоду про надання
грантового фінансування від Японії та Канади на загальну суму у майже
691 млн доларів США.
Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
Теплогенератори, теплові пушки, газові обігрівачі та дизельний обігрівач можуть мати однакові характеристики в каталозі, але в реальних умовах працювати зовсім по-різному.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Україна в січні цього року скоротила експорт переробленого чавуну в
натуральному виразі на 27,1% порівняно з аналогічним періодом минулого
року - до 93,795 тис. тонн зі 128,592 тис. тонн.
Верховна Рада ухвалила закон про вдосконалення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел.
Вартість квітневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE
Futures за даними на 13:07 к.ч. підвищується на $0,26 (0,38%), до $69,3
за барель.
Будівельний ринок України торік у грошовому еквіваленті виріс на 24%
порівняно з 2024 роком, до близько 248 млрд грн (EUR5,3 млрд), однак це
на 34% менше від показника 2021 року, коли він сягнув EUR8 млрд
Нафта слабо дешевшає у вівторок після підйому більш ніж на 1% за
підсумками попередньої сесії на сигналах збереження серйозної
напруженості у відносинах США та Ірану, попри те, що обидві країни
позитивно оцінили підсумки переговорів, що відбулися минулої п'ятниці в
Омані.
У 2025 році в Україну імпортували 444 860
транспортних засобів, або на 17% більше, ніж у позаминулому році,
переважна більшість з них - авто із пробігом.
Акції технологічних та софтверних компаній обвалилися на тлі побоювань,
що розвиток штучного інтелекту (ШІ) витіснить бізнес-моделі традиційних
розробників програмного забезпечення (ПЗ).
Українська defense tech компанія Swarmer подала заявку на первинне розміщення акцій (ІРО) на американській біржі Nasdaq.
Автомобіль перебуває в активному використанні вже 18 місяців без
тривалих простоїв. За цей час власник проїжджав у середньому майже 500
км щодня, що робить цей випадок особливо показовим з точки зору зносу.
Аналітики найближчим часом прогнозують суттєве подорожчання оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів, пише NotebookCheck
Згідно з документом, SpaceX та xAI спільно створять у космосі
потужний обчислювальний центр, величезні потреби в енергії якого будуть
компенсуватися за рахунок енергії Сонця
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.