Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 02:38
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нардепы поддержали повышение ответственности за превышение габаритно-весовых норм

Народные депутаты в среду приняли за основу проект закона, которым предусматривается повышение ответственности для перевозчиков за превышение габаритно-весовых норм, передает корреспондент УНН.
"Целью законопроекта является сохранение автомобильных дорог общего пользования от разрушения путем совершенствования осуществления габаритно-весового контроля транспортных средств", - сказал народный депутат Украины от партии "Слуга народа" Александр Скичко.
Так, проект закона о внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно отдельных вопросов осуществления габаритно-весового контроля поддержали 270 народных избранников.
Проектом закона предусматривается, в частности, повышение ответственности автомобильных перевозчиков за превышение установленных законодательством габаритно-весовых норм.
Законопроектом также вводится ответственность за отказ от габаритно-весового контроля, предусматривающая, в частности наложение штрафа в размере трех тысяч необлагаемых минимумов доходов граждан и за нарушения, допущенные при заполнении грузоотправителем товарно-транспортной накладной или других предусмотренных законодательством документов на груз.
В частности, вводится административная ответственность за правонарушения в сфере безопасности на автомобильном транспорте, зафиксированные с помощью средств фото- и киносъемки, видеозаписи в том числе зафиксированы в автоматическом режиме.
Сколько это в конкретных суммах, рассказал министр инфраструктуры Владислав Криклий:
* 34 тыс. грн - штраф для грузоотправителей за нарушения при внесении сведений в товарно-транспортные накладные или другие документы на груз;
* от 1700 грн до 51 тыс. грн - штраф для владельцев ТС за превышение установленных законодательством габаритно-весовых норм в зависимости от % превышения. Например, 1700 грн за превышение до 2%, 5100 грн - за превышение от 2% до 5%, 34 тыс. грн - за превышение на 20% -30%, 51 тыс. грн - за превышение более чем на 30% и тому подобное.
* 51 тыс. грн - штраф для владельцев водителей ТС за отказ от прохождения ГВК;
* 51 тыс. грн - штраф для должностных лиц субъектов хозяйствования, граждан-субъектов предпринимательской деятельности и/или водителей за невыполнение законных требований работников Укртрансбезпекы по проверке соблюдения требований законодательства об автомобильном транспорте, устранение нарушений законодательства по безопасности на автомобильном транспорте или создание препятствий для выполнения возложенных на них обязанностей/задач.
"Но самое важное, что новеллы законопроекта предусматривают административную ответственность за нарушения, зафиксированные в автоматическом режиме. Это позволит полноценно запустить систему взвешивания в движении без человеческого фактора и участия инспекторов на дороге. Ожидаем принятия в целом быстрее", - подчеркнул Криклий
На прошлой неделе Правительство приняло проект распоряжения "О мерах по недопущению разрушения автомобильных дорог", согласно которому в Украине будет осуществляться усиленный круглосуточный габаритно-весовой контроль грузовиков.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
Думка,
що Україна неодмінно буде в ЄС, давно є домінуючою у Європі, а зараз
посилюється розуміння, що процес вступу має бути швидшим за звичний.
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Зростання цін на нафту прискорилося вдень у вівторок, Brent підскочила до максимуму з липня 2024 року.
Українська корпорація Roshen увійшла до переліку 20 найбільших
кондитерських компаній світу і посіла 13-те місце в глобальному рейтингу
за 2026 рік, повідомила аналітична компанія Global Growth Insights.
У Агентстві з розшуку та менеджменту активів розпочався незалежний зовнішній аудит ефективності.
Ціни на пальне в українських мережах можуть зрости протягом тижня на 2-3
грн за літр на тлі війни в Ірані, проте дефіцит палива на ринку
повністю відсутній
Спотові ціни на газ в Європі у вівторок продовжують зростати на тлі новин про бойові дії навколо Ірану.
Український бізнес у лютому 2026 року поліпшив стримані оцінки ділової
активності порівняно з січнем, але дещо погіршив їх у річному вимірі.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США