Фінансові новини
- |
- 17.08.26
- |
- 03:45
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Морпорты Украины в 2019 году увеличили грузоперевалку на 18,4%
18:24 15.01.2020 |

Морские порты Украины в 2019 году перевалили 160 млн тонн грузов, что на 18,4% больше по сравнению с 2018 годом, сообщила пресс-служба ГП "Администрация морских портов Украины" (АМПУ) в среду.
"Морские порты Украины третий год подряд демонстрируют увеличение перевалки. В этом году наши 13 портов, исключая тех, что остались на территории Крыма, достигли рекордной отметки за всю историю их существования - 160 млн тонн. Зафиксированы максимальные показатели перевалки зерновых грузов и руды. Контейнерные перевозки преодолели 10-летний максимум - 1 млн TEU. Сразу три порта - "Пивденный", "Николаев" и "Ольвия" - вышли на максимальный объем перевалки с момента своего основания. И, наконец, АМПУ во второй раз смогла обеспечить дноуглубления в портах в объеме более 7 млн куб. м", - цитирует пресс-служба руководителя АМПУ Райвиса Вецкаганса.
Как говорится в сообщении, рекордную перевалку в 2019 году осуществил агросектор. Так, по данным предприятия, хлебные грузы и масло составили более трети (37,7%) от общего объема грузопотока в украинских портах, а перевалка зерновых выросла на 32% до 54,6 млн тонн.
Перевалка руды стала второй по объему - 37,3 млн тонн в год (+ 33%). Тройку лидеров среди грузов в 2019 году замыкают контейнеры - более 1 млн TEU.
Объем экспорта возрос на 22,2% по сравнению с показателем аналогичного периода предыдущего года до 121 млн тонн, импорт - на 8,7% до 2,58 млн тонн, транзит - на 8% до 11 млн тонн.
Среди украинских портов лидерами по объемам перевалки грузов в 2019 году были "Пивденный" - 53,9 млн тонн (+ 26,1%), "Николаев" - 33,4 млн тонн (+ 14,5%), "Черноморск" - 26,2 млн тонн (+ 21,4%), "Одесса" - 25,3 млн тонн (+ 16,8%).
В целом за 2019 год морские порты Украины обработали 11,850 тыс. судов, что на 196 судов или 1,7% больше, чем в 2018 году.
Количество перевезенных грузов по Днепру в 2019 году выросло на 19% почти до 11,8 млн тонн. В частности, почти на 33% увеличено перевозки металлопродукции и более чем 54% - зерновых. За год их перевезено 1,7 млн тонн и 4,9 млн тонн соответственно.
"Рост перевозок грузов по Днепру происходит на фоне уменьшения количества судопроходов на 27%. Это свидетельствует об увеличении уровня загруженности судов и улучшении условий судоходства. Это происходит, в том числе, за счет дноуглубления на водохранилищах Днепра, которые филиал АМПУ "Дноуглубительный флот" осуществила впервые за последние шесть лет", - отмечает АМПУ.
Кроме того, по информации предприятия, растет количество пассажиров водного транспорта как на внутренних, так и на внешних перевозках. В частности, в 2019 году было перевезено почти 538 тыс. пассажиров, что на 65% больше чем в 2018 году. Из них почти 10 тыс. составляют пассажиры на иностранных рейсах.
Как сообщалось, морские порты Украины в 2018 году перевалили более 135 млн тонн грузов, что на 2,4 млн тонн больше, чем в 2017 году.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Станом на початок серпня ротацію пройшли 507 посадових осіб у 18 територіальних органах Державної митної служби.
У п'ятницю, 14 серпня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 9 коп. до 80,63 грн/л, на дизельне пальне -
зафіксувалася на рівні 92,48 грн/л.
Нафтовий ринок тримається в плюсі в п'ятницю і завершує тиждень
зростанням на тлі невизначеності, що зберігається, щодо перспектив
врегулювання конфлікту на Близькому Сході.
На тимчасово окупованих територіях України цьогоріч засіяли близько 3,5
млн га сільгоспземель, де потенційно можуть зібрати 9,3 млн тонн
зернових та олійних культур.
Через заблоковану роботу портів та обмежені темпи експорту Україна може
зіткнутися у листопаді з дефіцитом внутрішніх потужностей для зберігання
зернових для 8-11 млн тонн зернових, повідомив міністр аграрної
політики та продовольства Тарас Висоцький під час зустрічі з
журналістами у п'ятницю.
ерші українські реактивні дрони-перехоплювачі для боротьби з реактивними "Шахедами" проходять бойове тестування. Про це повідомив колишній міністр оборони Михайло Федоров.
Україна через блокування портів Великої Одеси за 1-12 серпня
експортувала близько 590 тисяч тонн зерна, що становить близько 30% від
потреби в експорті.
Компанія Apple оголосила про оновлення своєї програми обміну Trade-In в
США, збільшивши розмір виплат за більшість моделей iPhone, iPad, Mac та
Apple Watch.
Експериментальні моделі штучного інтелекту (ШІ), розроблені компанією OpenAI, почали обмінюватися повідомленнями між собою та шукати спосіб отримати доступ до інтернету.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.