Фінансові новини
- |
- 17.08.26
- |
- 08:20
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Потребнастроения украинцев продолжают снижаться – исследование

Потребительские настроения украинцев в ноябре 2019 года продолжили ухудшаться и снизились на 4,2 п. по сравнению с октябрем, достигнув 91,7 по 200-бальной шкале, тогда как год назад этот показатель находился на уровне 59,8, свидетельствует обзор Info Sapiens, обнародованный на сайте исследовательского агентства.
"Индекс потребительских настроений (ИПП) понемногу уменьшается второй месяц подряд после рекорда в сентябре. Уменьшение в ноябре произошло за счет коррекции ожиданий по развитию экономики на ближайший год и на 5 лет", - отметили аналитики Info Sapiens.
Согласно обзору, индексы, касающиеся личного дохода и целесообразности делать крупные покупки, в ноябре существенно не изменились. В то же время усилились инфляционные ожидания: соответствующий индекс возвратился на уровень марта 2019.
Ожидания украинцев относительно курса гривни на ближайшие три месяца улучшились: индекс девальвационных ожиданий снизился на 3,4 п. - до 125,9, отмечается в материалах Info Sapiens. Вместе с тем ухудшились ожидания относительно динамики безработицы и инфляции: их индексы выросли на 13,7 п. - до 125,4 и на 6,6 п. - до 185,7 соответственно.
Индекс текущего положения в ноябре снизился на 0,9 п. - до 87,2, в том числе индекс текущего личного материального положения вырос на 0,1 п. - до 82,6. Снизился также индекс целесообразности крупных покупок на 1,9 п. - до 91,8, что свидетельствует о снижении склонности украинцев совершать такие покупки в ноябре.
Наиболее резко в ноябре сократился индекс экономических ожиданий - на 6,3 п. - од 94,8. Так, индекс ожидаемых изменений личного материального положения упал на 1,9 п. - до 90,9, индекс ожидаемого развития экономики на ближайший год сократился на рекордные 11,5 п. - до 93,6, индекс ожиданий развития экономики страны на ближайшие пять лет тоже снизился - на 5,5 п., до 99,8, свидетельствуют данные исследования.
Как сообщалось, в ноябре 2019 года потребнастроения украинцев впервые ухудшились после президентских выборов и снизились на 1,6 п. по сравнению с сентябрем, достигнув 95,9 по 200-бальной шкале, тогда как год назад этот показатель был на уровне 56,9.
Исследование домашних хозяйств для определения потребительских настроений в Украине проводится с июня 2000 года. Первоначально его осуществляла компания GfK Ukraine, а с 2019 года исследование проводит Info Sapiens при содействии Dragon Capital.
Опрашивается 1 тыс. респондентов.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна закуповує у Туреччини
партію американського озброєння, серед якого балістичні ракети ATACMS,
реактивні системи залпового вогню M270 та касетні боєприпаси.
Державний департамент США оприлюднив
документи щодо передачі Україні пускових установок M270, ракет ATACMS, а
також касетних боєприпасів і снарядів. Загальна вартість двох пакетів
перевищує 280 мільйонів доларів.
Міністерство фінансів України працює над законопроєктом, який може
суттєво змінити правила роботи для фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Американські виробники Patriot не
хочуть передавати Україні ліцензії, щоб країна робила
ракети-перехоплювачі. Вони побоюються, що Київ зможе робити їх швидше і
дешевше.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполученим Штатам самим потрібні перехоплювачі до систем Patriot.
Samsung
давно перестав бути брендом, який асоціюється лише з одним-двома
флагманами. У лінійці Galaxy сьогодні є практично все: недорогі
смартфони для щоденних завдань, збалансовані моделі середнього класу,
потужні S-серії та складні пристрої для тих, хто хоче чогось
незвичайного.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Станом на початок серпня ротацію пройшли 507 посадових осіб у 18 територіальних органах Державної митної служби.
У п'ятницю, 14 серпня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 9 коп. до 80,63 грн/л, на дизельне пальне -
зафіксувалася на рівні 92,48 грн/л.
Нафтовий ринок тримається в плюсі в п'ятницю і завершує тиждень
зростанням на тлі невизначеності, що зберігається, щодо перспектив
врегулювання конфлікту на Близькому Сході.
На тимчасово окупованих територіях України цьогоріч засіяли близько 3,5
млн га сільгоспземель, де потенційно можуть зібрати 9,3 млн тонн
зернових та олійних культур.
Через заблоковану роботу портів та обмежені темпи експорту Україна може
зіткнутися у листопаді з дефіцитом внутрішніх потужностей для зберігання
зернових для 8-11 млн тонн зернових, повідомив міністр аграрної
політики та продовольства Тарас Висоцький під час зустрічі з
журналістами у п'ятницю.
ерші українські реактивні дрони-перехоплювачі для боротьби з реактивними "Шахедами" проходять бойове тестування. Про це повідомив колишній міністр оборони Михайло Федоров.
Україна через блокування портів Великої Одеси за 1-12 серпня
експортувала близько 590 тисяч тонн зерна, що становить близько 30% від
потреби в експорті.
Компанія Apple оголосила про оновлення своєї програми обміну Trade-In в
США, збільшивши розмір виплат за більшість моделей iPhone, iPad, Mac та
Apple Watch.
Експериментальні моделі штучного інтелекту (ШІ), розроблені компанією OpenAI, почали обмінюватися повідомленнями між собою та шукати спосіб отримати доступ до інтернету.
Signal почав розгортати підтримку додаткових смартфонів на Android та
iPhone, а також Android-планшетів у межах одного акаунта. Повідомлення
синхронізуються між пристроями та залишаються захищеними наскрізним
шифруванням.
SpaceX планує у короткі терміни зробити Starlink одним з найбільших операторів стільникового зв'язку у США.
Поки конкуренти намагаються бодай раз стабільно доставити екіпаж до
МКС без пригод, SpaceX вирішила, що виробничих потужностей для
пілотованих капсул їй достатньо.
Американський виробник мікросхем Advanced Micro Devices у другому
кварталі збільшив чистий прибуток у 2,6 раза, одночасно скоригований
прибуток і виручка виявилися кращими за очікування аналітиків.
Мережа мультимаркетів "Аврора" презентувала B2B-сервіс для юридичних
осіб та фізичних осіб-підприємців, який допоможе здійснювати
корпоративні закупівлі в магазинах мережі за безготівковим розрахунком
через корпоративний баланс, повідомила пресслужба компанії.