Фінансові новини
- |
- 25.07.26
- |
- 13:42
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рынок металлопроката в Украине в I полугодии возрос на 5,6%
09:37 30.07.2018 |

Украинские предприятия в январе-июне 2018 года нарастили потребление металлопроката на 5,6% по сравнению с аналогичным периодом 2017 года - до 2 млн 81,3 тыс. тонн.
Согласно статистике, обнародованной объединением "Укрметаллургпром", в январе-июне 2018 года импортировано 653,3 тыс. тонн.
"За первое полугодие 2018 года рост потребления металлопроката на внутреннем рынке составила 5,6% относительно января-июня 2017 года, в то же время доля импортной составляющей возросла на 13,6%", - констатируется в пресс-релизе.
При этом отмечается, что структура импорта за первое полугодие 2018 года характеризуется практически паритетом между сортовым и плоским прокатом (48,6% и 47,9% соответственно), в отличие от аналогичного периода 2017 года, в котором наблюдалось существенное доминирование плоского проката над сортовым (соответственно, 60,8% и 38,2%). В первую очередь, это объясняется компенсацией импортными поставками утраченных объемов сортового проката ПАО "Енакиевский металлургический завод" (ЕМЗ на НКТ), потерянного в результате оккупации Донбасса.
По данным ОП "Укрметаллургпром", за первое полугодие 2018 года украинские метпредприятия произвели 9,25 млн тонн металлопроката (105% относительно аналогичного периода 2017 года с учетом деятельности в январе-феврале 2017 года мощностей на НКТ, или 110% без их учета), из которых, по информации ГП "Держаналитинформ", экспортировано около 7,82 млн тонн, или 84,6%. Это приблизительно соответствует аналогичному периоду 2017 года, когда доля экспорта составила 84,1% (7,41 млн тонн при общем производстве металлопроката 8,80 млн тонн).
Доля полуфабрикатов в экспортных поставках в первом полугодии 2018 года составила 44,9%, что выше, чем в период января-июня 2017 года (41,2%). Соизмеримым с аналогичным периодом 2017 года являются удельный вес плоского (33,3% и 33,9% соответственно), доля сортового проката снизилась (21,8% и 24,9% соответственно).
Основными экспортными рынками украинской металлопродукции в первом полугодии 2018 года, по данным ГП, остаются страны Европейского союза (33,3%), Африки (15,8%), прочие страны Европы, включая Турцию (14,6%) и страны Ближнего Востока (11,6%).
К главным металлургическим импортерам за первое полугодие 2018 года относятся СНГ (58,3%), страны Азии (18,6%) и ЕС-28 (17,5%).
Как сообщалось, украинские предприятия в 2017 году нарастили потребление металлопроката на 6,6% по сравнению с 2016 годом - до 5,158 млн тонн (4,837 млн тонн), в том числе импорт в Украину составил 1,302 млн тонн, тогда как в 2016 году - 1,056 млн тонн (рост на 246 тыс. тонн, или на 23,4%).
В 2017 году украинские метпредприятия произвели 18,441 млн тонн металлопроката (86% к 2016 году), из них экспортировано 79,1%, или 14,585 млн тонн (в 2016 году доля экспорта составляла 82,4%).
При этом доля полуфабрикатов в экспорте в прошлом году составила 43,1%, доля плоского проката - 33,1%, длинномерного - 23,8%.
Среди экспортных рынков украинской металлопродукции основными в 2017 году оставались страны ЕС (32,3% экспорта), другие страны Европы, включая Турцию (14%), страны Ближнего Востока (14,3%). В то же время импортируемая металлопродукция на 38,9% поступает из СНГ, около 26,1% - из ЕС, 25,6% - из Азии.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Захід суден до українських морських портів станом на 22 липня тимчасово
призупинився через безпекову ситуацію, однак уряд працює над заходами
для забезпечення стабільності експорту.
Національний банк України (НБУ) пропонує зобов'язати надавачів платіжних
послуг присвоювати кожній платіжній операції маркер низького,
середнього або високого ризику, причому операції з високим ризиком мають
автоматично зупинятися до з'ясування деталей та отримання підтвердження
користувача, свідчить проєкт постанови регулятора.
Міністерство енергетики України заявило, що тарифи на газ та електроенергію не підвищуватимуть до кінця воєнного стану.
Міжнародний валютний фонд розкритикував рішення Верховної Ради скоротити
термін посиленого обов'язкового фінансового моніторингу політично
значущих осіб (PEP). Про це йдеться в оновленому Меморандумі про
економічну й фінансову політику.
Британська оборонна компанія BAE Systems та стратегічний оборонний
партнер в Україні підписали ліцензійну угоду щодо місцевого виробництва
артилерійських систем Light Gun.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У четвер, 23 липня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 63 коп. до 79,03 грн/л, на дизельне пальне - на 1
грн 30 коп. до 83,00 грн/л.
Ціни на нафту зростають у четвер на тлі триваючої ескалації конфлікту на
Близькому Сході, нафта марки Brent торгується вище $98 за барель.
У першому півріччі 2026 року в Україні зафіксували суттєве зростання вартості довгострокової оренди житла.
На засіданні Кабінету міністрів України від 22 липня 2026 року було
ухвалене рішення про скасування постанови уряду щодо створення
Координаційного центру з організації бронювання військовозобов'язаних.
У межах державної програми компенсації вартості гуманітарного
розмінування оператори повернули у використання 16,4 тис. га агроугідь,
виконавши 100 договорів загальною вартістю понад 966 млн грн.
Генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі
Даймон заявив, що інвестори недооцінюють геополітичні та фіскальні
ризики для світової економіки
Google почала розсилати користувачам Android електронні листи із
попередженням про майбутні зміни в політиці зберігання резервних копій.
Американський сервіс таксі Uber запустив в аеропорту імені Фридерика
Шопена у Варшаві термінали Tap to Ride, які дають змогу замовити та
оплатити поїздку без використання мобільного застосунку.
Зростання популярності технології бездротових оновлень (over-the-air,
OTA) в автомобілях підвищує ризик кібератак і може становити загрозу для
національної безпеки.
Європейська комісія зобов'язала Google відкрити Android для сторонніх
сервісів штучного інтелекту, щоб вони отримали такі самі можливості, як і
Gemini.
Trump Media & Technology Group обговорювала плату до $100 тисяч на
місяць за швидший доступ до публікацій президента США Дональда Трампа у
Truth Social.
Від кінця 2022 року, коли компанія OpenAI публічно представила
ChatGPT - перший масовий чат-бот штучного інтелекту (ШІ), минуло зовсім
небагато часу за мірками людства і ціла вічність для технологій.
Європейський Союз (ЄС) запровадить вікові обмеження для неповнолітніх
користувачів соціальних мереж. Про це в понеділок, 13 липня, заявила
голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляєн