Фінансові новини
- |
- 07.04.26
- |
- 21:57
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Госбюджет Украины в январе-марте недовыполнен по доходам на 3,1% - Госказначейство
22:28 02.04.2018 |

Доходы государственного бюджета Украины за три месяца 2018 года составили 193,567 млрд грн, что на 6,185 млрд грн или 3,1% меньше планового показателя, сообщила Государственная казначейская служба Украины (ГКСУ) на своем сайте в понедельник.
В то же время, согласно ее данным, в марте 2018 года госбюджет получил 82,123 млрд грн доходов, что на 809 млн грн млн грн или 1% больше плана.
По сравнению с мартом-2017 доходы госбюджета в минувшем месяце увеличились на 19,414 млрд грн или на 31%. В целом за первый квартал этого года доходы к аналогичному периоду прошлого года перевыполнены на 18,81 млрд грн или на 10,8%, отмечает ведомство.
Как указано в материалах Госказначейства, налоговые поступления за три месяца 2018 года принесли бюджету 92,471 млрд грн, что на 4,44 млрд грн или на 4,5% меньше планового показателя, тогда как таможенные - 74,9 млрд грн, не дотянув 1,7 млрд грн или 2,3% до плана. В сравнении с первым кварталом прошлого года налоговые показатели в первом квартале выросли на 1,6%, таможенные - на 12%.
В марте поступления по налогам достигли 45,259 млрд грн, что на 11% выше ожидаемого уровня. Таможенные поступления за март показали негативный тренд и снизились на 14,2% в сравнении с запланированным показателем - до 25,232 млрд грн, что также ниже показателя за прошлый год на 4,8%.
В целом мартовский план по ГФС был перевыполнен относительно плановых показателей на 0,6%. Поступления составили 70,492 млрд грн, что лучше показателя марта-2017 на 15,2 млрд грн, или на 27,6%.
Как уточнило Госказначейство, за три месяца этого года НДС был возмещен на суму 33,65 млрд грн, что на 25% больше показателя января-марта 2017 года. В том числе мартовское возмещение составило 10,096 млрд грн по сравнению с 11,51 млрд грн в феврале этого года и 9,92 млрд грн - в марте прошлого.
Ведомство уточняет, что общий фонд госбюджета за январь-март был недовыполнен по доходам к плану на 4,7% - 175,499 млрд грн, что на 8% больше показателя за первые три месяца 2017 года. В том числе в марте общий фонд получил 75,42 млрд грн, или на 0,3% меньше плана.
Доходы местных бюджетов в марте 2018 года составили 18,734 млрд грн, что на 28% превышает прошлогодний показатель и на 6% - плановый, а в целом за первый квартал местные бюджеты получили 53,03 млрд грн, что соответствует плану и на 21,6% больше показателя первого квартала прошлого года.
Согласно данным Госказначейства, поступления единого социального взноса (ЕСВ) в марте-2018 увеличились к марту-2017 на 23,2% - до 17,5 млрд грн, а за три месяца - на 28,2%, до 49,79 млрд грн.
Как сообщалось, доходы госбюджета Украины в 2018 году определены в размере 917,9 млрд грн, расходы - на уровне 991,7 млрд грн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
Згідно з документом, статус РЕР для осіб, які виконують публічні функції
в міжнародних організаціях (директорів, голів правління, їхніх
заступників, членів парламентських асамблей та суддів міжнародних
судів), зберігатиметься лише протягом трьох років після завершення їхніх
повноважень.
Кабінет Міністрів запускає нову програму - "Точка опори", яка
дозволить роботодавцям зберегти робочі місця у період простою після
обстрілів.
Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Український парк нових вантажних та спецавтомобілів у березні 2026 року
поповнили 1085 нових машин, що на 6% більше, ніж у березні-2025, та на
23% більше за лютий поточного року
Українська програма далекобійних ударних дронів стикається з обмеженнями
через дефіцит мініреактивних двигунів у Європі. Саме ці двигуни є
ключовими для виробництва дронів, здатних завдавати ударів углиб
території РФ.
У березні 2026 року в Україні було
зареєстровано на 23% більше нових комерційних автомобілів (вантажних та
спецтехніки), ніж у лютому.
Кабінет Міністрів скасував вимогу щодо наявності трирічного стажу для
отримання дозволу на керування сільськогосподарською технікою.
Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики у
понеділок з другої спроби (перша була в лютому) підтримав
доопрацьований урядовий проєкт закону №14327 щодо приєднання України до
Єдиної зони платежів у євро (SEPA).
До державного бюджету України у березні 2026 року перераховано 79 млрд
грн митних платежів, що на 21,4 млрд грн або 37,1% більше відповідного
показника торік.
За підсумками січня-березня 2026 року громадяни України подали 92
тисячі декларацій про майновий стан і доходи, задекларувавши 74,3
мільярда гривень доходів за 2025 рік.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.
Масовий збій роботаксі в китайському місті Ухань призвів до того, що
близько сто самокерованих автомобілів зупинилися посеред дороги під час
руху.
У дописі в блозі Google
Research дослідники заявили, що майбутній квантовий комп'ютер може
зламати криптографію еліптичних кривих, форму методу шифрування з
відкритим ключем, яка використовується в більшості криптовалют.
Потужності найбільшого у світі контрактного виробника мікросхем TSMC уже
повністю розписані на кілька років уперед на тлі зростаючого попиту на
чипи з боку великих технологічних компаній.
У лютому 2026 року експорт українських ІТ-послуг досяг $544 млн. Це на 7,1%, або на $36 млн, більше, ніж у січні 2026 року.
Поки індустрія намагається витиснути останні краплі продуктивності з
мідних провідників, Samsung Foundry вирішила, що майбутнє належить
фотонам.
Британці вирішили, що покладатися лише на супутники у 2026 році - це
якось несерйозно, особливо коли мова йде про залізницю. Поки ми звикаємо
до того, що GPS може «глючити» через РЕБ або просто зникати в тунелях, у
Сполученому Королівстві вивели на колії перший у світі прототип
квантової навігаційної системи.