Фінансові новини
- |
- 12.03.26
- |
- 01:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Рада повысила минимальную зарплату на 160 до 1 378 гривен и прожиточный минимум на 154 до 1 330 гривен с сентября
Верховная Рада повысила минимальную заработную плату на 160 гривен до 1 378 гривен и прожиточный минимум на 154 гривны до 1 330 гривен с 1 сентября.
За принятие в целом законопроекта №3060 проголосовали 340 депутатов при минимально необходимых 226.
Минимальную заработную плату предполагается увеличить с 1 218 до 1 378 гривен.
Согласно закону, прожиточный минимум увеличен с 1 176 до 1 330 гривен, для детей до 6 лет - с 1 032 до 1 167 гривен, детей от 6 до 18 лет - с 1 286 до 1 455 гривен, трудоспособных граждан - с 1 218 до 1 378 гривен, нетрудоспособных - с 949 до 1 074 гривен.
Законом предусмотрено повышение уровня минимальной пенсии с 949 гривен до 1 074 гривен.
Кроме того, закон предусматривает увеличение доходов государственного бюджета на 2015 год на 14,31 млрд гривен до 516,571096 млрд гривен и расходы на 14,34 млрд до 581,351811 млрд гривен.
В том числе доходы общего фонда госбюджета предлагается утвердить на уровне 491,358415 млрд гривен, специального фонда - 25,212681 млрд гривен.
Расходы общего фонда госбюджета предлагается утвердить на уровне 554,182441 млрд гривен, специального фонда - 27,169370 млрд гривен.
Возврат кредитов в госбюджет предлагается установить на уровне 4,828271 млрд гривен, в том числе возврат кредитов в общий фонд в сумме 2,785865 млрд гривен и возврат кредитов в спецфонд госбюджета - 2,042406 млрд гривен.
Закон предусматривает разрешение органам власти осуществлять повышение зарплаты сверх размеров, определенных в соответствии с решениями Кабинета Министров, за счет и в пределах собственных средств с учетом принятых решений по состоянию на 1 сентября и возможностей, предоставленных ст. 101 Бюджетного кодекса (межбюджетные трансферты между местными бюджетами).
Как сообщало агентство, согласно государственному бюджету, принятому Радой 29 декабря 2014 года, прожиточный минимум и минимальная заработная плата (в месячном расчете) должны были повыситься на 13,1%, или на 154 гривны и 160 гривен до 1 330 гривен и 1 378 гривен соответственно с декабря 2015 года.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У січні-лютому в Україні скоротилося виробництво сталі, чавуну та металопрокату.
Ціни на нафту помірно знижуються вранці в середу після найрізкішого з березня 2022 року падіння за підсумками попередньої сесії.
Споживчі ціни в Україні у лютому 2026 року порівняно з січнем зросли
на 1,0%, а у річному вираженні - порівняно з лютим 2025 року - на 7,6%, повідомила в вівторок Державна служба статистики.
Міністерство фінансів України 10 березня 2026 року на аукціоні з
розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до
державного бюджету 4,2 млрд гривень.
Швеція збільшила внесок до Фонду підтримки енергетики України,
спрямувавши додатково 600 млн шведських крон (приблизно 56,38 млн євро),
що дозволяє зміцнити фінансування нагальних потреб української
енергетики.
Міністерство розвитку громад та територій
розробило законопроєкт та концепцію змін щодо реформи таксі, мета якого
вивести ринок перевезень з тіні.
Найбільше імпортували товарів до України з Китаю - $4 млрд, Польщі - $1,4 млрд, Туреччини - $1,1 млрд.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.
Європейці разом з інженерами Airbus вирішили довести, що лазерна комунікація - це не лише про красиві рендери в презентаціях. Під час експерименту наземний термінал націлився на супутник Alphasat.
"Київстар" очікує, що кількість клієнтів технології Starlink Direct
to Cell в Україні більш ніж подвоїться вже до кінця 2026 року - 12 млн
проти нинішніх 5 млн.
Anthropic зробила перехід на свій чат-бот Claude ШІ ще простішим: він
тепер може поглинати ваші минулі розмови з іншими чат-ботами ШІ. Новий
інструмент імпорту пам'яті використовує зростаючу популярність Claude і
нещодавній бойкот ChatGPT.
Поки ви спокійно п'єте ранкову каву та плануєте апгрейд свого ПК,
армія автоматизованих скриптів уже кілька тисяч разів перевірила
наявність оперативної пам'яті у всіх великих онлайн-магазинах.