Согласно сообщению, в ноябре объем наличных вне банков вырос на 0,3% (с начала года - на 18,8%) - до 282,4 млрд грн.
По данным НБУ, объем депозитов в национальной валюте в ноябре по сравнению с предыдущим месяцем уменьшился на 1,4% (с начала года - на 14,1%), до 362,9 млрд грн, в том числе депозиты физических лиц за этот период сократились на 1,5% (с начала года - на 20,2%), до 202,5 млрд грн.
Объем депозитов в иностранной валюте за месяц снизился на 8,6% (с начала года - на 29,6%), до $21,7 млрд (в долларовом эквиваленте), в том числе юридических лиц - на 17,5% (с начала года - на 4,8%) - до $7,4 млрд (отчасти из-за расчетов за импортированный газ).
Помимо того, по данным НБУ, в ноябре зафиксировано уменьшение остатков по кредитам, предоставленным в национальной валюте, на 1,3% (с начала года - на 9,5%), до 540,3 млрд грн: юрлицам - на 1,1% (с начала года - на 9,3%), до 430,9 млрд грн, физлицам - на 2,2% (с начала года - на 10,2%) - до 109,4 млрд грн.
Остатки по кредитам в инвалюте сократились за месяц на 4,9% (с начала года - на 17,9%), до $31,6 млрд (в долларовом эквиваленте), в том числе юрлиц - на 5,1% (с начала года - на 16,8%) - до $25,1 млрд, физлиц - на 4,0% (с начала года - на 21,6%), до $6,5 млрд.
По данным Нацбанка, объем корсчетов банков в НБУ в ноябре уменьшился на 9% (с начала года - на 23,9%), до 25,1 млрд грн, а объем обязательных резервов составил 38 млрд грн (на отдельном счете в НБУ – 0,3 млрд грн.
Объем рефинансирования банков Нацбанком в ноябре составил 27,2 млрд грн (в том числе кредиты овернайт – 23,3 млрд грн). Общий объем рефинансирования с начала года достиг 179,3 млрд грн.
В сообщении указывается, что средневзвешенная процентная ставка по операциям по поддержанию ликвидности банков в ноябре составила 17,82% (в том числе по кредитам овернайт - 17,50%). В целом за январь-ноябрь 2014 средневзвешенная ставка по операциям по поддержанию ликвидности банков составляла 15,00% годовых.
Мобилизационные операции НБУ в ноябре составили 133 млрд грн (с начала года – 1,317 трлн грн): подавляющее большинство этих операций были операциями овернайт.
Средневзвешенная процентная ставка по операциям по мобилизации средств в ноябре составляла 8,18% годовых (с начала года - 5,36%).
По данным Нацбанка, стоимость ресурсов для юр- и физлиц в течение ноября по сравнению с октябрем уменьшилась по предоставленным кредитам в инвалюте - до 7,94% с 8,33% и по привлеченным депозитам в нацвалюте - до 10,45% с 10,64%.
Вместе с тем, она выросла по предоставленным кредитам в национальной валюте - до 16,65% с 16,13% и по привлеченным депозитам в иностранной валюте - до 6,92% с 6,54%.
Средневзвешенная ставка по предоставленным кредитам в национальной валюте на межбанковском кредитном рынке увеличилась до 16,50% годовых с 14,43%.



Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Представники металургійної галузі, зокрема компаній Interpipe та
"Метінвест", висловили розуміння проблем держкомпанії та заявили про
готовність напрацювати взаємовигідні умови продажу брухту і вагонів, щоб
продавець зміг збільшити реалізацію товару, а покупці - забезпечити
ресурсом металургійну промисловість.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Кабінет міністрів схвалив залучення гранту на бюджетну підтримку від
Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної
асоціації розвитку у сумі 690,79 млн доларів США.
Фінансові деталі угоди поки що невідомі. Ймовірно, угода могла відбутися з оцінки Comfy у понад $300 млн.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.