Фінансові новини
- |
- 14.04.26
- |
- 05:28
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Падение капинвестиций в Украине по итогам I полугодия замедлилось до 17,5% - Госстат
15:14 26.08.2014 |
Капитальные инвестиции в Украине в первом полугодии 2014 года сократились на 17,5% по сравнению с аналогичным периодом 2013 года, тогда как по итогам первого квартала спад составлял 23,1%, сообщила Государственная служба статистики в понедельник.
Согласно ее данным, за отчетный период было освоено 86,86 млн грн капитальных инвестиций (без учета временно оккупированных Крыма и Севастополя, которые в данном отчете отсутствуют).
Как напоминает Госстат, за первое полугодие 2013 года капинвестиции сократились на 12,9%, что во многом связано с высокой базой сравнения второго квартала 2012 года, когда завершались работы по подготовке к Евро-2012.
В региональном разрезе крупнейшие сокращение капинвестиций в январе-июне этого года зафиксировано в Одесской и Николаевской областях - соответственно 53,8% и 42,5%.
В зоне конфликта в Луганской и Донецкой областях Госстат зафиксировал спад соответственно 38,3% и 33,2%, что близко к показателям Ривненской и Черновицкой областей - соответственно 33,4% и 31,5%.
Согласно статистике, капитальные инвестиции за отчетный период увеличились лишь в трех областях: Хмельницкой, Херсонской и Ивано-Франковской - соответственно на 18,8%, 19,5% и 33,1%, тогда как в столице зафиксировано их уменьшение на 8,6%.
В отраслевом разрезе небольшой рост капинвестиций в первом полугодии этого года был зафиксирован в строительстве - 0,2%, финансовой и страховой деятельности - 0,6% и услугах по временному размещению - 13,5%.
Одновременно на транспорте спад составил 6,2%, в сельском хозяйстве - 17,9%, торговле - 19,7%, промышленности - 21,2%, в секторах информации и телекоммуникаций - 26%, образования - 51,8%, здравоохранения - 60,4%, госуправления и обороны - 66,2%, искусства, спорта и развлечений - 73,9%.
Если в 2012 и 2013 годах на долю государственного бюджета пришлось соответственно 6,3% и 2,5% капитальных инвестиций, то в первом полугодии 2014 году - лишь 0,4%. Сократилась также доля кредитов банков и других займов: с 16,1-14,8% в 2012-2013 гг. до 10,2%.
Официальный курс НБУ 26 августа - 13,659408 грн/$1.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Кабмін призначив Ореста Мандзія головою Державної митної служби. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Міністерство соціальної політики
готує нову пенсійну реформу, на відміну від попередніх проєктів вона не
передбачає запровадження обовʼязкової накопичувальної пенсійної
системи.
Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
У січні - березні 2026 року вітчизняні металургійні підприємства
виробили 1,8 млн т чавуну, що на 5,9% перевищує показник аналогічного
періоду минулого року.
Українці у січні - березні 2026 року сплатили
до державного бюджету 43,5 млрд грн військового збору, що на 9,4 млрд
грн більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Завод Одесавинпром (ТМ Одеса, Французький бульвар) 9 квітня перейшов під
повний контроль Братінових. Про це йдеться в системі розкриття
інформації SMIDA.
Із початку року дорожники ліквідували деформацій покриття на площі понад
3,5 млн кв. м, повідомив віцепрем'єр з відновлення - міністр розвитку
громад та територій Олексій Кулеба.
В Україні запустили державну систему онлайн-моніторингу азартних ігор.
Поки що вона працює в тестовому режимі. До неї вже підключають компанії.
Про це розповіла Наталя Денікеєва, заступниця міністра цифрової
трансформації України.
Обсяг вітчизняного ІТ-ринку оцінюється у 7,85 млрд дол. США; торік галузь сплатила 50,5 млрд грн податків.
Google представив застосунок Google AI Edge Eloquent, який
перетворює вашу "живу" мову на текст. Він працює без інтернету і має
функцію редагування, повідомляє Android Authority
Поки індустрія квантових обчислень змагається у кількості кубітів, які
розпадаються від найменшого подиху вітру, дослідники вирішили згадати
про матеріал, який вже пів століття тягне на собі всю земну електроніку.
Ринок оперативної пам'яті продовжує лихоманити. Samsung підписує нові
довгострокові контракти на DRAM із цінами, які приблизно на 30% вищі,
ніж у першому кварталі 2026 року.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.