Фінансові новини
- |
- 13.03.26
- |
- 13:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Убытки предприятий ЖКХ в I кв. составили 2,3 млрд грн, кредиторская задолженность - 23,8 млрд грн - Минрегион
15:57 13.05.2014 |
Финансовые убытки предприятий жилищно-коммунальной отрасли Украины по итогам первого квартала 2014 года в целом составили 2,3 млрд грн, сообщила директор департамента стратегии реформирования и развития ЖКХ Министерства регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства (Минрегион) Наталия Олийнык.
"Наибольшие убытки - предприятия теплоэнергетики, это - 1,4 млрд грн, и, естественно, водопроводно-канализационного хозяйства - 869 млн грн", - сказала она в ходе конференции в рамках XVI Международной выставки "Аква-Терм Киев 2014" в Киеве во вторник.
Как отметила Н.Олийнык, основной причиной убытков предприятий сферы ЖКХ в целом является стоимость энергоресурсов как основной составляющей себестоимости услуг и, как следствие, расходы на возможное техническое переоснащение предприятий в связи с удорожанием энергоресурсов.
"Если взять дебиторскую задолженность, то на сегодня предприятия отрасли с начала 2014 года несколько снизили задолженность, но она составляет 13,5 млрд грн. В то же время кредиторская задолженность достигла 23,8 млрд грн", - добавила Н.Олийнык.
По ее словам, в связи со сложившейся ситуацией рабочие группы Минрегиона и профильные госорганы в рамках реформы сферы ЖКХ наработали концепции, основными из которых являются приведение тарифов на жилкомуслуги к экономически-обоснованному уровню, оптимизация системы управления предприятиями, создание нормативно-правовой базы для более успешной работы отрасли.
В части реформирования водопроводно-канализационного хозяйства предлагается, в частности, усовершенствовать систему управления водоканалами путем их объединения в предприятия регионального/областного уровня, уточнила Н.Олийнык.
По ее словам, соответствующее предложение планируется вынести на обсуждение с представителями водоканалов примерно в июне.
Как сообщалось со ссылкой на Государственную службу статистики, задолженность населения Украины по оплате жилищно-коммунальных услуг в марте 2014 года снизилась на 3% по сравнению с февралем-2014 - до 13 млрд 613,5 млн грн, тогда как рост задолженности в феврале-2014 к предыдущему месяцу составил 3,4%.
В январе-марте 2014 года украинцы уплатили за жилкомуслуги 12,5 млрд грн, или 91,4% начисленных за этот период сумм.
По данным Госстата, украинцы в 2013 году уплатили за жилкомуслуги 38,4 млрд грн, или 99% начисленных за этот период сумм, а долг населения Украины за жилкомуслуги к концу прошлого года составлял 12,5 млрд грн.
Официальный курс НБУ - 11,6467 грн/$1.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Держава нараховуватиме кешбек за купівлю пального на АЗС. Про це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Україні після схвалення кредиту МВФ
бюджетних коштів має вистачити до початку травня, щоб протриматися і
воювати. Тепер у ЄС є час, щоб вирішити питання з вето Угорщини на
кредит для України в розмірі 90 млрд євро.
Відповідно до даних GPS сигналу, незаконно затримані автомобілі знаходяться у центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини.
Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Штори онлайн купують усі, хто хоч раз обпікся на поході в салон: часу з'їдає багато, а на виході все одно лишається сумнів.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
У Державному аграрному реєстрі (ДАР) стартує грантова програма для
агропідприємств, спрямована на розвиток агрегаційних моделей у секторі
ягідництва та овочівництва.
Усупереч блокуванню Угорщиною пільгового європейського кредиту для
України, глава Національного банку Андрій Пишний очікує надходження
коштів на початку другого кварталу 2026-го.
З 1 вересня 2026 року студенти, які здобувають вищу освіту в приватних
закладах вищої освіти за державним замовленням, отримуватимуть
стипендії, повідомило Міністерство освіти й науки України.
Нафта слабо дешевшає в п'ятницю після підйому цін до максимумів з 2022 року за підсумками попередньої сесії.
У 2025 році в Україні реалізовано понад 356 тис. га
сільськогосподарських земель, які до відкриття ринку перебували під дією
мораторію; середня вартість - 57,4 тис. грн/га.
Найбільша нафтова компанія у світі Saudi Aramco веде переговори
щонайменше з двома українськими компаніями щодо купівлі
безпілотників-перехоплювачів, щоб захистити свої об'єкти від іранських
атак.
Тепер,
коли механічні можливості звичайної стрічки практично вичерпані, шведи
вирішили, що настав час додати в цей елемент безпеки трохи
обчислювальної потужності та сенсорів.
Nvidia продовжує доводити, що конкуренція на ринку дискретних
відеокарт - це щось із розряду міфів Давньої Греції. Поки Intel та AMD
намагаються знайти своє місце під сонцем, «зелені» просто забирають собі
все сонце разом із шезлонгами та баром.
Генеральна директорка Xbox Аша Шарма здійснила свій перший гучний крок на новій посаді.
Очільниця підрозділу Microsoft повідомила в X про роботу над Project
Helix - консоллю наступного покоління
Замість того, щоб нескінченно вдосконалювати власну архітектуру MMA, Mercedes-Benz готує глобальну платформу нового покоління. Вона має стати основою для всього «молодшого» модельного ряду: від A-Class та B-Class до популярних кросоверів GLA та GLB.
Apple представила новий бюджетний MacBook Neo, який оснащений процесором A18 Pro, що використовувався в iPhone 16 Pro та iPhone 16 Pro Max.
Qualcomm довгий час годувала нас обіцянками про те, що Windows на Arm
- це не просто спроба вижити в світі без розетки, а повноцінна заміна
традиційним «пічкам» на x86.
Xiaomi, схоже, остаточно вирішила, що статус простого збирача
«заліза» інших компаній їй більше не до вподоби.