Фінансові новини
- |
- 25.01.26
- |
- 08:26
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Коррупция остается главным врагом улучшения инвестиционного климата в Украине
Коррупция по‑прежнему остается главной преградой на пути повышения привлекательности инвестиционного рынка Украины.
Как сообщает газета «КАПИТАЛ», таковы данные четвертого полугодового отчета «Качество инвестиционного климата и уровень инвестиционной активности в Украине», подготовленного исследовательской компанией Research & Branding Group.
Информацией для анализа послужили итоги опроса руководителей американских, европейских и отечественных инвестиционных компаний, проведенного в декабре нынешнего года.
По мнению высшего руководства инвестиционных компаний, уровень готовности потенциальных инвесторов к капиталовложениям в бизнес в нашей стране остается довольно низким. Согласно итогам исследования, индекс инвестиционной активности в Украине, значение которого колеблется от нуля до десяти, за последние полгода снизился на 0,3 пункта (4,1 в ІІІ квартале против 4,4 в І квартале).
Большинство опрошенных (54,1 %) отмечают зависимость отечественного инвестиционного климата от состояния глобальной экономики, для которой характерны высокая уязвимость и изменчивость. В то же время лишь один из семи респондентов (14,1 %) уверен, что привлекательность капиталовложений в украинскую экономику не зависит от внешнеэкономической среды.
Кроме коррупции в тройку наиболее значимых преград для увеличения потоков капитала в экономику Украины все так же входят судебная система нашего государства и бесчисленное множество административных барьеров, которые ослабляют желание инвесторов направлять свои средства в нашу страну.
При этом степень отрицательного влияния трех вышеперечисленных факторов на возможности улучшения инвестиционного климата в нашем государстве, равно как рейдерства и недостатков налоговой системы, за последние шесть месяцев снизилась.
В то же время негативное воздействие на привлекательность отечественного рынка капиталовложений системы государственного управления и макроэкономической стабильности Украины, которые являются наименее значимыми проблемами для инвесторов, по сравнению с маем 2013 г. усилилось.
По мнению респондентов, для улучшения инвестиционного климата страны украинское правительство должно направить максимум усилий на борьбу с коррупцией, стабилизацию экономической ситуации и реформирование судебной системы.
Также руководители инвестиционных компаний отмечают увеличение эффективности системы налогообложения в Украине. В восприятии бизнесменов наибольшего прогресса за последнее полугодие налоговая система добилась в вопросах возмещения НДС и уменьшении необходимости физического контакта с работниками налоговых ведомств.
Главной проблемой для деятельности бизнеса остается большое количество налогов и рост объемов документации организаций.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на зустрічі з
президентом США Дональдом Трампом домовився про пакет ракет PAC-3 для
Patriot.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер США Дональд Трамп підтримує ідею про зону вільної торгівлі для України.
Рішення ухвалили після завершення наприкінці грудня 2025 року обміну
українських ВВП-варантів на нові цінні папери з погашенням у 2032-му.
Агентство також присвоїло їм рейтинг "CCC+".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що документ про гарантії
безпеки для України вже готовий до підписання, коли це станеться -
залежить від США.
Європейський Союз та США близькі до угоди щодо "плану процвітання" для
України, який грунтується на п'яти стовпах: продуктивність, інтеграція
України в ринок ЄС, інвестиції, донори та реформи.
Українська універсальна біржа з понад 25-річним досвідом лише за минулий рік провела 7,7 тис. біржових торгів.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
За словами Кіпоренка, серед факторів, що вплинули на зростання автокредитування - відносно стабільна економічна ситуація.
Представники металургійної галузі, зокрема компаній Interpipe та
"Метінвест", висловили розуміння проблем держкомпанії та заявили про
готовність напрацювати взаємовигідні умови продажу брухту і вагонів, щоб
продавець зміг збільшити реалізацію товару, а покупці - забезпечити
ресурсом металургійну промисловість.
Індійські нафтові компанії нарощують закупівлі нафти з Анголи, Бразилії
та ОАЕ, щоб замінити російську нафту й досягти зниження митних тарифів
США.
Кабінет міністрів схвалив залучення гранту на бюджетну підтримку від
Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної
асоціації розвитку у сумі 690,79 млн доларів США.
Фінансові деталі угоди поки що невідомі. Ймовірно, угода могла відбутися з оцінки Comfy у понад $300 млн.
Компанія OpenAI оголосила про запуск тестування рекламних оголошень у
сервісі ChatGPT. Відтепер частина користувачів у США, які користуються
безкоштовним планом або новим тарифом Go за $7 на місяць, бачитимуть
рекламу в інтерфейсі чат-бота.
З 1 квітня в Китаї набудуть чинності нові національні стандарти з
переробки тягових батарей електромобілів. Ключовим елементом реформи
стане єдина державна інформаційна платформа, яка дозволить відстежувати
батареї протягом усього життєвого циклу
У червні 2025 року родина президента США Дональда Трампа запустила
оператора віртуальної мережі мобільного зв'язку Trump Mobile та заразом представила власний смартфон - T1 Phone.
Рада ЄС ухвалила поправку до регламенту, що дозволить сприяти створенню гігафабрик штучного інтелекту (ШІ) у Європі.
Кількість абонентів "Київстару", які зареєструвалися для використання
технології Starlink Direct to Cell (D2C, прямий супутниковий зв'язок зі
смартфоном) від часу її запуску у листопаді 2025 року, перевищила 3 млн
абонентів, найактивніше сервісом користуються в Києві, Львові, Вінниці,
Хмельницькому та Дніпрі
Згідно з угодою, тайванські компанії з виробництва мікросхем та
технологій інвестують щонайменше $250 млрд у виробничі потужності в США,
а уряд Тайваню гарантуватиме цим компаніям кредит на $250 млрд.
США впроваджують 25% мита на певні чипи для штучного інтелекту, вироблені на Тайвані, зокрема NVIDIA H200. Як передає
Bloomberg, уряд буде стягувати мито з мікросхем, які ввозяться до США
перед остаточною відправкою китайським клієнтам та на інші закордонні
ринки.