Фінансові новини
- |
- 07.11.26
- |
- 09:11
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Валовый внешний долг Украины в I кв.-2013 вырос на 0,9% - НБУ
18:48 19.06.2013 |
Валовой внешний долг Украины в январе-марте 2012 года вырос на $1,2 млрд, или на 0,9% - до $136,28 млрд, или до 76,9% от ВВП, сообщил Национальный банк Украины (НБУ) на официальном веб-сайте в среду.
"Рост внешнего долга был обусловлен улучшением доступа отечественных заемщиков к мировым рынкам капитала в условиях их высокой ликвидности", - отмечает НБУ.
По его данным, внешний долг сектора госуправления за первый квартал 2013 года вырос на $0,16 млрд, или на 0,6% - до $27,5 млрд (15,5% от ВВП).
Одновременно внешний долг органов денежно-кредитного регулирования сократился на $0,85 млрд, или на 17,4% - до $4 млрд благодаря погашению Нацбанком $0,7 млрд долга Международному валютному фонду (МВФ).
В целом внешние обязательства секторов общего государственного управления и органов денежно-кредитного регулирования уменьшились за январь-март на $0,7 млрд: с 18,3% до 17,8% ВВП.
Банки в январе-марте этого года увеличили свой долг на $0,33 млрд, или 1,5% - до $21,88 млрд (12,3% от ВВП), однако основной рост валового внешнего долга произошел за счет заимствований других секторов экономики, которые увеличились на $1,6 млрд, или на 2,2% - до $74,03 млрд.
Нацбанк отметил, что в первом квартале 2013 года украинские банки осуществили размещение еврооблигаций на общую сумму $1,2 млрд, но одновременно сократили свои внешние обязательства по долгосрочным кредитам на $1 млрд.
Внешний долг других секторов экономики (включая межфирменный долг) достиг 46,8% ВВП.
"Главными факторами увеличения долга в отчетном квартале стал рост объемов обязательств по негарантированными кредитам - на $1,1 млрд и увеличение краткосрочной кредиторской задолженности предприятий по внешне-торговым операциям (на $1,4 млрд - до $22,4 млрд)", - отмечается в сообщении.
Относительно структуры валового внешнего долга в сообщении указывается, что в первом квартале удельный вес долга других секторов экономики (включительно с кредитами от прямого инвестора) выросла с 60,2% до 60,8%, банков - достигла 16,1%.
Основной валютой внешних заимствований, по данным НБУ, на 1 апреля оставался доллар США (76,2%). Доли обязательств в евро и российских рублях к концу первого квартала составляли 10,5% и 2,6% соответственно. Удельный вес обязательств в СПЗ перед МВФ сократилась с 9,5% до 8,2%. Доля внешней задолженности в гривнах оставалась незначительной - 2%.
Объем краткосрочного внешнего долга по остаточному сроку погашения за январь-март уменьшился на 0,2%, или на $144 млн - до $62,1 млрд.
Как сообщалось, в целом за прошлый год валовой внешний долг Украины увеличился на $8,81 млрд, или на 7%, а в 2011 году его рост составил $8,89 млрд, или 7,6%, а краткосрочный долг соответственно - на $2,862 млрд, или 4,8% и на $10,425 млрд, или 21,3% соответственно.
Внешний долг Украины $ млн:
| 01.01.2013 | 01.04.2013 | Изм, % | |
| Сектор ого госуправления | 27333 | 27495 | 0,59 |
| Органы денежно-кредитного регулирования | 4853 | 4008 | - 17,41 |
| Банки | 21553 | 21878 | 1,51 |
| Другие секторы | 72433 | 74032 | 2,21 |
| Прямые инвестиции: межфирменный долг | 8893 | 8864 | - 0,33 |
| Валовой внешний долг | 135065 | 136277 | 0,90 |
Данные: НБУ, расчеты: "Интерфакс-Украина"
Краткосрочный внешний долг Украины по остаточному сроку погашения (КВДУОСП, $ млн)*
| 01.01.13 | 01.04.13 | Изм, % | |
| Сектор общего госуправления | 4409 | 4588 | 4,06 |
| Органы денежно-кредитного регулирования | 3138 | 2747 | -12,46 |
| Банки | 11723 | 12171 | 3,82 |
| Другие секторы | 39929 | 40460 | 1,33 |
| Прямые инвестиции: межфирменный долг | 3015 | 2105 | -30,18 |
| Краткосрочный долг по остаточному сроку погашения** | 62214 | 62070 | -0,23 |
* КВДУОСП - это сумма платежей по внешним обязательствам страны, которые должны быть реализованы в течение последующих12-ти месяцев; она включает краткосрочный долг (по первоначальному сроку погашения) и выплаты по долгосрочному долгу (по первоначальному сроку погашения) в течение следующего года.
В 2012 году была изменена в методология оценки: по внутренним облигациям правительства учитываются теперь только те выпуски, погашение которых наступает в течение следующих 12 месяцев (ранее учитывалось полная сумма объемов ОВГЗ в собственности нерезидентов); выплаты по долгосрочным депозитам теперь учитываются на основе информации о срочности депозитов нерезидентов (ранее учитывалось 40% объемов долгосрочных депозитов).
Данные: НБУ, расчеты: "Интерфакс-Украина"
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту прийняти в другому читанні та в цілому проєкт закону №16037-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення адміністрування ПДВ.
Кабінет міністрів ухвалив рішення про додаткові виплати фахівцям, які відновлюють критичні об'єкти енергетики, житлово-комунальної інфраструктури та залізниці після російських атак.
Велика Британія та Франція очолять військові навчання, під час яких перевірять готовність багатонаціональних сил до розміщення в Україні після укладення мирної угоди.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова призупинити удари по російських нафтопереробних заводах на вимогу США, якщо Вашингтон передасть необхідні для відбиття повітряних атак РФ ракети-перехоплювачі для Patriot.
Перші альтернативні мостові переправи в Києві, будівництво яких розпочалося в межах урядового проєкту із забезпечення транспортного сполучення, планують ввести в експлуатацію на початку 2027 року, повідомив міністр з відновлення, інфраструктури
Резервна система може місяцями майже не використовуватися, але це не гарантує штатної роботи під навантаженням. Перед холодами варто провести тестовий запуск: перевірити інвертор з акумулятором, захист і прилади, які мають працювати від резерву.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У жовтні 2026 року український ринок нових комерційних автомобілів продемонстрував впевнене зростання. За місяць в Україні реалізували 1 435 нових вантажних і спеціалізованих автомобілів, що на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Національний банк України збільшив оцінку врожаю зернових цього року з 62,19 млн тонн до 64,43 млн тонн, але знизив припущення щодо врожаю наступного року з 63,10 млн тонн до 58,12 млн тонн, йдеться у опублікованому на сайті регулятора Інфляційному звіті за жовтень.
Єврокомісія назвала зняття заборони на експорт газу одним із важливих кроків, які Україна має зробити в межах реформи газового ринку.
Ціни на нафту зросли у п'ятницю, 6 листопада, на тлі побоювання щодо перебоїв у постачанні з Близького Сходу, спричинені конфліктом між США й Іраном.
У четвер ціни на нафту знижувалися четвертий день поспіль на тлі очікувань, що втрати Республіканської партії президента США Дональда Трампа на виборах до Конгресу цього тижня можуть зменшити ризик подальшої ескалації війни США та Ізраїлю проти Ірану.
Австрії та кільком іншим державам-членам ЄС заборонено вводити національні заборони на використання соціальних мереж дітьми.
Binance тимчасово призупинила виведення коштів на тлі підозрілих переказів криптовалюти на мільярди доларів.
Американська Microsoft Corp. збільшила чистий прибуток у першому фінансовому кварталі на 32%, виручку - на 19%, водночас скоригований прибуток і виручка виявилися кращими за очікування ринку.
SK Hynix, один з трьох найбільших виробників пам'яті у світі, прогнозує, що дефіцит триватиме щонайменше до 2030 року. Про це компанія повідомила під час подання фінансової звітності.
Volkswagen відкрив на заводі в німецькому Цвіккау власну лінію розбирання автомобілів. Підприємство, яке раніше займалося виключно виробництвом машин, тепер паралельно розбиратиме їх на запчастини та вторинну сировину.
Microsoft додає до Copilot в Excel функцію Get data: користувач описує, які дані потрібні, звідки їх узяти та як підготувати, а помічник виконує роботу через Power Query. Про нову можливість компанія розповіла в офіційному блозі Excel.
Bank of America "люб'язно нагадує" користувачам не передавати свої банківські дані агентному штучному інтелекту, повідомляє TechCrunch. Вочевидь, це небезпечно.