Фінансові новини
- |
- 01.08.26
- |
- 17:46
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Минэкономики Украины предлагает повысить минимальные цены на алкоголь
17:31 04.10.2010 |
Министерство экономики Украины предлагает повысить минимальные оптовые и розничные цены на водку - на 14,1%, коньяк - на 12,7-15,8%, вина - на треть и ввести на шампанское.
Соответствующий проект постановления Кабинета министров размещен на официальном сайте Минэкономики.
Согласно документу, минимальные оптово-отпускные цены на водку и ликеро-водочные изделия будут повышены с действующих 68 грн/литр 100%-го спирта до 77,65 грн/литр 100%-го спирта, розничная - с 89,8 грн/литр 100%-го спирта до 102,5 грн/литр 100%-ного спирта.
Помимо того, на коньяк "три звездочки" предлагается увеличить минимальные оптово-отпускные и розничные цены на 15,8% - до 110,42 грн/литр 100%-го спирта и до 152,39 грн/литр 100%-го спирта соответственно. Проект постановления также предусматривает, что коньяк "четыре звездочки" минимальные оптово-отпускные цены составят 121,31 грн/литр 100%-го спирта против 106,3 грн/литр 100%-го спирта, розничные - 167,41 грн/литр 100%-го спирта против 146,7 грн/литр 100%-го спирта. В соответствии с документом коньяк "пять звездочек" должен стоить в опте минимум 136,2 грн, в рознице - 187,98 грн/литр 100%-го спирта, тогда как в настоящее время минимальные оптовые цены на него составляют 120,8 грн/литр 100%-го спирта, розничные - 166,7 грн/литр 100%-го спирта.
Помимо того, Минэкономики предлагает повысить минимальные розничные цены на вино, а также установить их на шампанское. Предполагается, что вина в рознице будут стоить, минимум, 16 грн за 0,7 литра против действующих 12 грн за 0,7 литра, шампанское - 24 грн за 0,75 литра, газированные вина - 17 грн за 0,7 литра.
Как отмечается в пояснительной записке к документу, действующие минимальные цены на алкоголь не соответствуют реальным потребностям рынка, поскольку не отображают повышение акцизного сбора и стоимости спирта, которые произошли в 2009-2010 годах.
Как сообщалось, минимальные цены на розничный алкоголь были введены в конце октября 2008 года по просьбе алкогольных компаний.
В июле 2009 года в Украине произошло радикальное увеличение ставок акцизного сбора на ЛВИ на 58,14%. В мае 2010 года ставки акцизного сбора на ЛВИ были повышены еще на 16%. Помимо того, согласно данным Минэкономики, в зависимости от спиртзавода с 1 января 2010 цена на спирт в стране выросла на 27-34% за 1 декалитр.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| До ₴460 тис. щомісяця: уряд унормував додаткові виплати для бійців НГУ, Нацполіції та прикордонників |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


За словами Володимира Зеленського, Україна втратила на війні близько 50 тисяч військових загиблими, тоді як Росія - 700 тисяч.
Міністр внутрішніх справ України Іван Вигівський підписав накази про затвердження порядків виплат додаткових винагород
Президент США Дональд Трамп висловив сумнів щодо
того, чи США нададуть Україні ліцензію на виробництво
ракет-перехоплювачів до систем Patriot, хоча раніше підтверджував, що це
зроблять.
Рада ЄС за письмовою процедурою затвердила продовження режиму
тимчасового захисту для українців в країнах Євросоюзу, із нововведенням,
що новоприбулі військовозобов'язані громадяни України зможуть
претендувати на статус лише за відсутності проблем з
військово-обліковими документами.
Рада ЄС у четвер, 30 липня, схвалила зміни до механізму підтримки
України Ukraine Facility та пов'язаного з ним "Плану України" (Ukraine
Plan), що визначає необхідні для отримання фінансування реформи.
Питання автономності залишається одним із ключових чинників під час вибору сучасного мобільного пристрою преміального сегмента.
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
Національний банк України найближчим часом ухвалить та оприлюднить новий значний пакет валютної лібералізації.
Національний банк України (НБУ) повернув прогноз зростання реального
валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2026 році до рівня 1,8%, на якому
він очікував його у січні, після погіршення у квітні до 1,3%.
Ціни на нафту знизилися у п'ятницю, 31 липня, оскільки через ключові
морські вузькі місця надходило більше сировини, попри відсутність
суттєвих проривів у переговорах між США та Іраном.
У четвер, 30 липня, середня ціна на бензин
марки А-95 зросла на 26 коп. до 81,19 грн/л, на дизельне пальне - на 1
грн до 90,66 грн/л.
Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз інфляції в Україні на
2026 рік з 9,4% у попередньому квітневому прогнозі до 10,0%, а на 2027
рік - з 6,5% до 6,9%.
У червні 2026 року медіанна зарплата фахівців у DefTech загалом
становить 2500 дол. - в середньому на 200 дол. менше, ніж в IT загалом.
Україна отримала черговий транш від
Євросоюзу в розмірі 3,47 мільярда євро. Кошти підуть на оборону та
найважливіші потреби держави.
Google почав
розгортати нову ШІ-функцію в Google Docs, яка дозволить Gemini
створювати візуальні матеріали на основі тексту просто в документі.
У першому півріччі 2026 року Державна служба спеціального зв'язку та
захисту інформації України внесла до переліку авторизованих 485
інформаційних систем.
Європейські футбольні федерації розглядають можливість застосування
крайнього заходу - бойкоту майбутніх чемпіонатів світу. Причиною стали
плани президента FIFA Джанні Інфантіно залучити приватних інвесторів до
комерційної діяльності організації, повідомляє Sky News.
Наразі цю модель ШІ деактивували, зашифрували та обмежили доступ до неї навіть для дослідників.
Під нові обмеження можуть потрапити не лише гуманоїдні роботи, а й
роботи-пилососи вагою понад 2 кг. Власники вже придбаних пристроїв
зможуть користуватися ними й надалі.
Як повідомляє The Information, китайська держкомпанія з Шанхаю почала
масове виробництво установок DUV-літографії з імерсійним випроміненням.
Ринкова вартість Apple Inc. під час торгів у вівторок вперше перевищила позначку в $5 трлн доларів.