Фінансові новини
- |
- 01.07.26
- |
- 11:43
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
КС прекратил производство по делу о конституционности обязательства НБУ перечислить 9,8 млрд. гривен на подготовку к ЧЕ-2012 по футболу в 2009
Конституционный Суд прекратил производство по делу о конституционности ряда положений закона "О внесении изменений в закон "О государственном бюджете на 2009 год" и некоторые другие законы Украины", предусматривающий обязательство Национального банка перечислить 9,8 млрд. гривен в государственный бюджет на подготовку к проведению чемпионата Европы по футболу в 2012 году.
Соответствующее решение КС обнародовал на заседании.
В решении суда говорится, что конституционное производство по делу прекращено в связи с неподведомственностью Конституционному Суду вопросов, затронутых в конституционном представлении.
Кроме того, КС признал соответствующими Конституции положения части 5-ой статьи 5 закона "О Национальном банке Украины".
Часть 5-ая статьи 5-ой закона о Нацбанке гласит, что НБУ подает Кабинету Министров и Верховной Раде отчет о выполнении сметы доходов и расходов НБУ по форме (894-2010-р ), согласованной с Кабмином: за квартал - ежеквартально до 20 числа месяца следующего за отчетным квартала; за соответствующий год - ежегодно до 7 июля следующего за отчетным года.
Как сообщало агентство, в октябре 2009 года Президент Виктор Ющенко обратился в КС проверить конституционность положений закона об обязательстве НБУ перечислить 9,8 млрд. гривен на подготовку к ЧЕ-2012 по футболу.
<!-- _Info Автор_Рясной_Виктор _Рясной_Виктор Тема_Финансы Тема_Власть Тема_Судебная_власть Тема_Экономика Тема_Банки Тема_Государственные_финансы Тема_Власть _Финансы _Власть _Судебная_власть _Экономика _Банки _Государственные_финансы _Власть -->
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


У 30-й пакет військової допомоги від Данії увійдуть боєприпаси та інше озброєння. Також передбачені кошти на "данську модель", яка дозволяє закуповувати продукцію в українських підприємств.
Україна та Швеція у вівторок, 30 червня, уклали угоду про закупівлю 16 сучасних винищувачів Gripen E.
Вже найближчими днями Єврокомісія завершить оцінку контрактів, наданих
їй Україною, з тим, щоб здійснити виплату ще частини з 6 млрд євро
першого оборонного траншу з пакета фінансування на 90 млрд.
Польща не передаватиме Україні винищувачі МіГ-29, оскільки Київ відмовився ділитися технологіями виробництва безпілотників.
Семеро з 11 членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного
банку України вважають, що за умови збереження контрольованих
інфляційних очікувань, жвавого попиту на гривневі активи та стійкої
ситуації на валютному ринку достатньо буде надалі утримувати облікову
ставку на незмінному рівні 15% річних, йдеться в опублікованих у
понеділок підсумках дискусії КМП щодо рівня облікової ставки 17 червня.
Контроль особистих фінансів не означає жити в обмеженнях; він означає розуміти, що відбувається з грошима, і приймати рішення усвідомлено.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Мережі АЗК заявляють про готовність перейти на стандарт бензинів Е-10,
який запроваджується в Україні з 1 липня й передбачає 7-10% біоетанолу в
ньому, та зазначають, що такий перехід буде безболісним для споживачів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила тариф НЕК
"Укренерго" на послуги із оперативно-диспетчерського управління з 1
липня на 7,8% - до 118,64 грн/МВт-год (без ПДВ).
Реформа ринку засобів захисту рослин стане фундаментальним завданням
гармонізації аграрного законодавства з нормами Європейського Союзу.
Ціни на нафту помірковано зростають у середу вранці; інвестори стежать за переговорами в Досі та аналізують інші новини.
Загальний фонд державного бюджету України у червні 2026 року за
оперативними даними (станом на 16:00 год вівторка) отримав 433,9 млрд
грн у вигляді податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що на 85%
або 199,4 млрд грн більше, аніж у червні минулого року, повідомило
Міністерство фінансів.
Польща продовжує переговори з Україною щодо передачі сучасних дронових технологій у межах європейського механізму SAFE.
Європейська комісія погодила зниження квот на імпорт 26 категорій
сталевої продукції з країн, що мають угоду про вільну торгівлю з ЄС, на
47% та підвищення мита на ввіз сталі на 50% з 1 липня.
Програма ESU для Windows 10 була тихо продовжена ще на один рік і тепер
завершиться 12 жовтня 2027 року замість жовтня 2026-го. Microsoft
IBM оголосила
про значний прорив у галузі напівпровідників, анонсувавши першу у світі
технологію мікросхем із розміром менше 1 нанометра.
Поки світ спостерігає за гігантськими стрибками Starship, компанія
SpaceX тихо (якщо так можна сказати про гуркіт Falcon 9) розширює свій
вплив у сегментах, де гроші лежать ближче до Землі.
Нарешті це сталося: Steam Machine доступна для передзамовлення у підтримуваних регіонах, разом зі складною чергою. Очікується, що система бронювання діятиме протягом року.
Міжнародний логістичний гігант DHL заявив, що співпрацюватиме з
французькою компанією Vela, що експлуатує вантажні судна на вітровій
тязі.
Sandisk презентувала нову лінійку SSD для PS5 за шаленими цінами.
Фахівці компанії Zimperium повідомили про виявлення небезпечного
Android‑трояна під назвою Rokarolla, який здатний викрадати облікові
дані та іншу конфіденційну інформацію з понад 200 додатків для
банківських операцій та криптовалют