Фінансові новини
- |
- 18.09.26
- |
- 00:35
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
![]() | |
|
"Запам'ятайте, ніхто не може змусити вас почувати себе неповноцінним без вашого на те згоди" Елеонор Рузвельт |
Зафиксированный в начале года рост экономики пока не смог обеспечить восстановление потребительского спроса
09:22 16.04.2010 |
По оценке Национального банка, валовый внутренний продукт Украины в январе-феврале вырос на 3,5%. Впрочем, наметившийся рост экономики пока не оживил потребительский рынок. Вчера в Госкомстате сообщили, что объем розничного товарооборота в сравнительных ценах в I квартале сократился на 3,1% - до 55,3 млрд грн. Год назад темпы падения в этот период достигали 18,2%. С учетом инфляции среднегодовая потребительская инфляция в марте составила 11%. Реальные продажи сократились еще больше.
Позитивная динамика розничной торговли была отмечена только в Севастополе (+0,2%), Донецкой (+3,1%), Кировоградской (+2,2%) и Ивано-Франковской (+0,7%) областях. Киев, остающийся крупнейшим рынком страны - 10,91 млрд грн,- показал снижение розничного оборота на 3,4%. Наибольший спад зафиксирован в Киевской (-8,7%), Тернопольской (-8,4%), Одесской (-7,8%) и Закарпатской (-7,7%) областях.
Представители торговых сетей уверяют, что зафиксировали рост продаж в I квартале благодаря увеличению среднего чека. "Спад прекратился в последнем квартале 2009 года, а в I квартале текущего мы вышли на рост на 8-9%",- сказал президент продуктовой сети "Эко-маркет" Святослав Нечитайло. Генеральный директор сети "Перекресток" в Украине Игорь Сотников также отмечает рост продаж в последние два квартала. Он также упомянул о росте среднего чека, однако отказался назвать темпы его роста.
Менее радужные итоги подвел сегмент непродовольственного ритейла, зависящего от спроса на импортную продукцию. "После резкого снижения объема продаж на 40-50% в начале 2009 года у нас были небольшие темпы спада - на 3-5%. В I квартале мы впервые вышли в ноль",- сообщил генеральный директор Maratex в Украине (марки Esprit, Lulu Castagnette и Peacoсks) Дмитрий Ермоленко. Добиться лучших показателей не позволило, по его словам, ужесточение контроля над ввозом продукции (см. стр. 6) со стороны Гостаможни.
"Среди прочего мы торгуем одеждой массовых брендов. К ней у таможни возникли вопросы, и у нас потребовали документы, подтверждающие, что указанная цена не занижена",- сказал господин Ермоленко. "Мы не считаем в гривнах, а если говорить о товарообороте в долларах, то с декабря ситуация стабилизировалась",- сказал совладелец компании "Фокстрот" Валерий Маковецкий.
Эксперты объясняют рост продаж крупных сетей уходом части потребительского спроса на неорганизованные рынки, не отчитывающиеся перед Госкомстатом, и добавляют, что вскоре розничная торговля активизируется. "Вероятнее всего, восстановление торговли происходит с лагом, и рост начнется ближе к середине года",- отмечает аналитик ИК "Ренессанс Капитал Украина" Анастасия Головач. По ее словам, медленные темпы восстановления означают, что давление на инфляцию со стороны потребительского спроса остается, но оно невелико. "В прошлом году люди тратили сбережения, и это частично притормозило спад розничных продаж,- считает старший научный сотрудник Киевской школы экономики Михаил Сальников.- Поэтому роста продаж можно ожидать лишь после восстановления покупательной способности граждан". Кабмин в текущем году ожидает увеличения реальной зарплаты на 5%.
Юрий Панченко
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна рада підтримала в першому читанні законопроєкти №16051-1 та №15460 про обкладання ПДВ електронної торгівлі та міжнародних посилок.
Очікується, що додатковий акциз з виробленого пального складе 0,52 млрд грн, з ввезеного - 7,79 млрд грн. В той же час у документі відсутні ставки, до яких пропонується підняти акциз.
Уряд Нідерландів планує виділити додаткові 327 млн євро на відновлення та реконструкцію України у 2027-2029 роках.
Курс долара на кінець 2027 року має становити 48,3 грн за долар.
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про державний бюджет на 2027 рік", підготовлений Міністерством фінансів, який передбачає доходи державного бюджету на наступний рік в обсязі 5,65 трлн грн, що на 452,1 млрд грн, або на 8,7%, більше порівняно з планом на 2026 рік зі змінами
Ця тилова вакансія підходить для кандидатів, що не можуть
виконувати бойові завдання у звʼязку із віком чи станом здоровʼя.
У четвер, 17 вересня, середня ціна на бензин марки А-95 зросла на 1 грн 7 коп. до 88,32 грн/л, на дизельне пальне - на 32 коп. до 98,24 грн/л.
Україна вирішила подати заявку на членство в Агентстві з ядерної енергії Організація економічного співробітництва та розвитку, повідомив у четвер перший віцепрем'єр, міністр енергетики Денис Шмигаль.
Валовий попит на валюту в Україні у січні-серпні 2026 року збільшився на 25% порівняно з аналогічним періодом минулого року, або на $13 млрд, тоді як валова пропозиція - на 12%, або на $4 млрд, повідомив заступник голови Національного банку України (НБУ) Юрій Гелетій.
Кабінет міністрів України розширив чинну програму страхування воєнних ризиків для бізнесу та спростив отримання компенсацій за пошкоджене або знищене майно.
Можливе підвищення стандартної ставки ПДВ з 20% до 21% може разово додати до інфляції 0,4-0,7 відсоткового пункту (в.п.), свідчать попередні розрахунки Національного банку України
Траєкторія інфляції у найближчі місяці може бути дещо вищою, ніж передбачав попередній прогноз НБУ.
Правління Національного банку України (НБУ) очікувано підвищило облікову ставку на 0,5 відсоткового пункту - до 16% річних та назвало причинами такого рішення стійкий фундаментальний ціновий тиск, вторинні ефекти від шоків пропозиції та посилення середньострокових проінфляційних ризиків.
Швейцарська компанія-виробник Nestle одинадцятий рік поспіль залишається лідером світового рейтингу продуктових брендів за підсумками року.
Кандидати на роботу в Європі часто витрачають значний час на пошук вакансій, проходження співбесід та виконання тестових завдань, не знаючи при цьому, скільки їм у підсумку запропонують платити.
Google змінила принцип відображення результатів пошуку в Європі, щоб виконати вимоги антимонопольних регуляторів ЄС
Команда китайських медиків з 301 шпиталю успішно застосувала робота з ШІ під час операції з транскатетерного закриття вродженої вади серця у 48-річного пацієнта.
Тестова транзакція виявилася нестандартною настільки, що звичайні вузли мережі просто ігнорували б її - формат не відповідає типовим шаблонам, які пропускає стандартне реле мемпулу.
Новий пристрій виявився значно компактнішим за попередні рішення компанії. Інженерам вдалося зменшити габарити двигуна на 18%, а його вагу - на чверть (25%).
У серпні 2026 року українці придбали близько 5 тис. нових легкових авто, що на 27% менше, ніж у серпні торік.