Фінансові новини
- |
- 13.01.26
- |
- 15:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Врожай сої в Україні може впасти на 17% після рекорду, – АПК‑Інформ
17:25 30.07.2025 |

Обсяг виробництва соєвих бобів в Україні у 2025 році не перевищить 5,6-5,7 млн тонн, що на 1,1-1,2 млн тонн (на 17%) менше, ніж торік.
Ключова причина падіння врожаю - суттєве зменшення площ під цією культурою, повідомляє "АПК‑Інформ".
Так, за попередніми даними Держстату, цього року під сою відведели 2,08 млн га, що на 24% менше, порівняно з рекордним показником 2024 року.
В "АПК‑Інформ" оцінюють посівну площу дещо оптимістичніше - 2,2-2,25 млн га, тобто на 19% нижче торішньої, адже багато господарств цієї весни віддали перевагу кукурудзі та соняшнику, через що площі під соєю скоротилися.
Відтак, навіть за сприятливих погодних умов і високої врожайності урожай максимум буде другим за величиною в історії, але помітно меншим за минулорічний рекорд в обсязі 6,8 млн тонн.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Переможцем конкурсу стала компанія Dobra Lithium Holdings, акціонери якої - Techmet та The Rock Holdings
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде оголосив про
виділення $400 млн допомоги Україні, які будуть спрямовані на
енергетичний сектор та функціонування української держави.
Німецький оборонний концерн Rheinmetall оголосив, що вже на початку 2026 року Україна має отримати перші бойові машини Lynx KF41
Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде розповів про плани
його країни щодо співпраці з українськими виробниками зброї.
Україна розглядає запропонований США план створення вільної економічної зони на Донбасі.
Голова Асоціації деревообробних підприємств України, наголосив на необхідності системної інтеграції деревообробної та меблевої галузей, а також індустріального дерев’яного будівництва до державних програм відбудови й житлової політики.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Протягом 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 514
млрд грн, що на 63 млрд грн, або 14% більше, ніж за 2024 рік.
Один з найбільших об'єктів великої приватизації в Україні вдруге не вдалося продати
До системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у 2025 році надійшло 87,1 млн грн добровільних внесків.
13 січня ціни на нафту
підвищилися, оскільки зростаюче занепокоєння щодо ситуації в Ірані та
можливі перебої з постачанням переважили очікуване збільшення експорту
сирої нафти з Венесуели.
Міністерство енергетики скасувало власний наказ про призначення Олександра Гавви гендиректором державної компанії "Оператор ринку" на новий термін.
В Україні готують законопроєкт про скринінг іноземних інвестицій у стратегічні галузі, зокрема в оборонно-промисловий комплекс. Про це повідомила заступниця міністра оборони Анна Гвоздяр.
Українські міста беруть участь у пілотному проєкті будівництва соціального орендного житла
Top Lead за підтримки Міністерства цифрової трансформації України провела дослідження
використання штучного інтелекту українськими компаніями.
Йдеться про двоногі машини, призначені для виконання виробничих завдань нарівні з традиційним промисловим обладнанням.
Із 1 січня 2026 у зв'язку із збільшенням мінімальної заробітної плати в
Україні зросли деякі виплати роботодавцям, які адмініструє Державна
служба зайнятості.
Mercedes-Benz встановить на новий CLA систему допомоги водію на базі
програмної платформи NVIDIA DRIVE AV. Технологію представили на виставці
Consumer Electronics Show (CES) 2026 у Лас-Вегасі.
Universal Music Group (UMG) уклала партнерство з NVIDIA для впровадження
нової моделі штучного інтелекту у свій музичний каталог. Про це пише
The Verge.
За словами Джима Джонсона, віцепрезидента Intel і керівника Client
Computing Group, ключові акценти нової серії - енергоефективність,
зростання продуктивності CPU, більший інтегрований GPU, потужніші
ШІ-блоки та повна сумісність з x86-застосунками.
На CES 2026 компанія AMD анонсувала свій новий флагманський процесор Ryzen 7 9850X3D, який став найшвидшим у серії 9000X3D. Чип базується на архітектурі Zen 5 і оснащений технологією AMD 3D V-Cache другого покоління, що забезпечує виняткову ігрову продуктивність, особливо в порівнянні з конкурентами.