Фінансові новини
- |
- 07.12.25
- |
- 04:53
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Україна у І кв. наростила експорт сирів удвічі, імпорт знизила на чверть
15:44 17.04.2023 |

Україна за підсумками січня-березня 2023 року експортувала 2,082 тис. тонн сирів, що у 2,04 раза більше, ніж за аналогічний період 2022 року.
Згідно з даними митної статистики, у грошовому вираженні експорт становив $10,212 млн, що в 2,3 раза більше за показник роком раніше.
Водночас обсяг імпорту сирів за підсумками січня-березня цього року на 24,9% менше - 7,084 тис. тонн. У грошовому вираженні імпорт скоротився порівняно із зазначеним періодом 2022 року на 8,5% - до $43,520 млн.
При цьому основний експорт сирів здійснювався до Казахстану (54,17% поставок у грошовому вираженні), Молдови (23,86%) та Йорданії (5,39%), імпорт - з Польщі (42,39%), Німеччини (21, 23%) та Нідерландів (8,96%).
Експорт вершкового масла з України зріс на 50,8% - до 2,568 тис. тонн, у грошах - на 44,4%, до $13,891 млн. Імпорт цієї продукції впав у 3,8 раза - до 182 тонн, у грошах - у 3,3 раза, до $1,362 млн.
Основний експорт вершкового масла здійснювався до Молдови (27,97% поставок у грошовому вираженні), Азербайджану (19,10%) та Ізраїлю (13,55%), імпорту - з Німеччини (48,94%), Франції (17,09) %) та Польщі (12,84%).
Крім того, експорт молока та вершків (згущених) зріс учетверо - до 6,747 тис. тонн. Україна в січні-березні 2023 року поставила згущені молоко та вершки на загальну суму $17,680 млн (+83,8% у тому ж порівнянні). Імпорт цієї групи товарів скоротився у 3,2 раза, до 220 тонн, у грошовому вираженні знизився у 4,8 раза - до $940 тис.
Основний експорт молока та вершків згущених прямував до Польщі (21,74% поставок у грошовому вираженні), Ізраїлю (10,16%) та Бангладеш (9,08%), імпорт - з Польщі (55,64%), Чехії (28) ,62%) та Німеччини (13,72%).
Україна 2022 року імпортувала 33,818 тис. тонн сирів (зниження на 38,7% порівняно з 2021 роком) за експорту 8,989 тис. тонн (зростання на 29,8%). Експорт вершкового масла за минулий рік зріс на 29,9%, до 14,104 тис. тонн, імпорт упав у 8,21 раза - до 1,128 тис. тонн. Експорт молока та вершків (згущених) становив 26,696 тис. тонн (+19%), імпорт - 1,214 тис. тонн (зниження у 6,4 раза).
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :
ПРЕС-РЕЛІЗИ
У РУБРИЦІ
| "Клуб білого бізнесу" збільшився майже на пів тисячі підприємств: Податкова затвердила новий перелік |


У розмові взяли участь президент Франції Емманюель Макрон, канцлер
Німеччини Фрідріх Мерц, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші
лідери. 
Державна служба геології та надр України продала спеціальний дозвіл
на розробку Любинецької нафтогазової площі у Львівській області.
Верховна Рада не розглядатиме питання запровадження ПДВ для фізичних осіб-підприємців.
Європейська комісія в середу офіційно запропонувала внести Росію до
власного чорного списку країн з високим ризиком відмивання грошей і
фінансування терористичної діяльності.
Стабильное качество фарша — одно из ключевых условий для успешной кухни.
Независимо от формата заведения, будь то бистро или гастрономический
ресторан, консистенция, структура и свежесть мясной массы определяют
уровень блюда.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Відповідне рішення прийняте на засіданні регулятора у п'ятницю, яке транслювалося онлайн, передає кореспондент Енергореформи.
До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного
дотримання податкового законодавства (так званого, "клубу білого
бізнесу") станом на листопад включено 7 638 суб'єктів господарювання.
У п'ятницю, 5 грудня, середня ціна на бензин
марки А-95 знизилася на 4 коп. до 58,3 грн/л, на дизельне пальне - на 4
коп. до 58,36 грн/л.
У 2025 році кожен четвертий українець почав отримувати менший дохід.
Команда МВФ опрацьовує повний текст бюджету України на 2026 рік, але, за
попередніми оцінками, в цілому він відповідає зобовʼязанням української
сторони за новою програмою EFF.
Національний банк України працює над концепцією нового проєкту закону
щодо страхування воєнних ризиків, який розраховують зареєструвати в
парламенті у першому кварталі 2026 року.
Державні нафтопереробні компанії Indian Oil Corp і Bharat Petroleum
Corp розмістили січневі замовлення на завантаження російської нафти від
постачальників, які не перебувають під санкціями, через зростання
знижок, повідомили джерела у сфері торгівлі.
У листопаді 2025 року український ринок нових авто продовжив зміщуватися в бік електромобілів.
Соціологи зіткнулися з новим ризиком, оскільки великі мовні моделі (LLM)
здатні видавати себе за людей і проходити стандартні перевірки якості.
Понад третину нових легкових автомобілів, проданих у світі цього року, виготовлено в КНР.
Усі інші проєкти відходять на другий план заради покращення ChatGPT.
Функція працює лише між абонентами, які збережені одне в одного в контактах і використовують стандартний додаток для дзвінків.
Xiaomi EV продовжує стрімко нарощувати свої позиції на ринку електромобілів
Samsung офіційно показала свій перший потрійний складаний смартфон -
Galaxy TriFold. Модель стане доступною в Кореї 12 грудня, а згодом вийде
на ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру та ОАЕ. У першому кварталі 2026 року
смартфон також має з'явитись в США.