Фінансові новини
- |
- 22.12.25
- |
- 19:02
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Объем сделок с землей в Украине за неделю просел на 43%
14:06 12.11.2021 |

В Украине за неделю 5-12 ноября проведено 2,28 тыс. земельных транзакций на участки сельхозназначения, что на 43% меньше показателей прошлой недели, при этом общая площадь проданных земельных участков также сократилась на 43% - до 5,64 тыс. га, сообщается на сайте Министерства аграрной политики и продовольствия в пятницу.
Согласно сообщению, в целом с момента открытия рынка земли 1 июля заключено 42,78 тыс. земельных сделок на участки общей площадью 106,03 тыс. га.
Таким образом, на прошлой неделе ежедневно осуществлялось в среднем 325 сделка с землей (на минувшей неделе - 571 сделка в день) на общую площадь 0,81 тыс. га (1,42 тыс. га).
В соответствии с данными Минагрополитики, самая высокая средняя цена гектара земли в Киевской области - 102,1 тыс. грн. За ней следуют Львовская - 92,86 тыс. грн/га и Ивано-Франковская - 41,89 тыс. грн/га области. Замыкают пятерку Одесская и Ривненская области - соответственно 28,76 тыс. грн/га и 27,93 тыс. грн/га, за ними - Черновицкая и Хмельницкая области - соответственно 27,43 тыс. грн/га и 22,48 тыс. грн/га.
Самая дешевая земля, по данным министерства, в Кировоградской и Закарпатской областях - 5,22 тыс. грн/га и 5,81 тыс. грн/га соответственно, а также в Луганской - 8,38 тыс. грн/га, тогда как средняя по стране - 22,93 тыс. грн/га.
По суммарной площади проданных земельных участков лидирует Харьковская область с показателем 14,07 тыс. га. За ней следуют Кировоградская - 13,06 тыс. га, Днепропетровская - 9,06 тыс. га, Полтавская - 9,01 тыс. га и Херсонская области - 7,97 тыс. га.
Средний по стране размер проданного земучастка в сделке - 2,44 га, хотя их средние размеры колеблются от 0,38-0,65 га в Ивано-Франковской и Черновицкой областях до 4,0-5,1 га в Донецкой, Днепропетровской, Херсонской, Кировоградской и Луганской областях.
Как сообщалось, запускаемый в Украине в рамках проводимой правительством земельной реформы рынок земель сельскохозяйственного назначения начал работать 1 июля. На первом этапе реформы покупать и продавать земельные участки смогут только граждане страны. Одно физическое лицо сможет иметь в распоряжении не более 100 га.
Право приобретать землю сельхозназначения 1 января 2024 года получат юридические лица, созданные согласно законодательству Украины, при этом конечный бенефициар одного или нескольких юрлиц сможет консолидировать через них совокупно не более 10 тыс. га.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна отримала близько 2,3 млрд євро фінансування від Євросоюзу після
того, як Рада ЄС ухвалила рішення про виділення шостого траншу в рамках
механізму Ukraine Facility.
Голова фракції партії "Слуга народу" у Верховній Раді Давід Арахамія
повідомив про формування в українському парламенті робочої групи щодо
швидкого опрацювання питання проведення можливих виборів Президента
України під час воєнного стану
Фінансова підтримка у 90 мільярдів євро, яку ухвалила Єврорада для України, є безповоротними та безвідсотковими для України.
Саміт Європейського Союзу затвердив рішення про спільне запозичення для України на суму 90 млрд євро.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що поки що не зміг
отримати розгорнуту відповідь про алгоритм дій США в рамках гарантій
безпеки Україні на випадок повторної агресії РФ.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
SITNIKS CRM - це інноваційний інструмент з мобільним додатком та модулями для роздрібної торгівлі на будь-яких майданчиках, з можливістю інтеграції зі сторонніми сервісами.
Десятеро членів Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку
України (НБУ) висловилися за збереження облікової ставки вшосте поспіль
на рівні 15,5% у грудні, тоді як один учасник дискусії пропонував
знизити її до 15%, йдеться в публікації регулятора у понеділок на його
сайті.
Державна аудиторська служба України із 23 грудня 2025 року розпочинає комплексний аудит підприємств в оборонному секторі.
Вночі 22 грудня російські війська завдали удару по порту "Південний"
північніше Одеси, повідомив віцепрем'єр, міністр розвитку громад та
територій Олексій Кулеба.
Видатки загального фонду державного бюджету у листопаді становили 374,1
млрд грн, а загалом за січень-листопад 2025 року - 3,54 трлн грн, що на
18% більше, ніж за аналогічний період торік.
Оновлену модель державної іпотеки планують запустити на початку 2026 року, кошти шукають у міжнародних донорів
Китайський гігант Xiaomi почав піднімати ціну на свою продукцію і перш за все підвищення торкнеться планшетів.
Компанія Samsung повідомила своїх клієнтів про суттєве підвищення
контрактних цін на оперативну пам'ять DDR5. Про це в соцмережі X
повідомляє відомий в галузі інсайдер Jukan, який посилається на
тайванські ЗМІ.
Йдеться про застосунок, пов'язаний із Sei - блокчейном рівня Layer 1,
який створили спеціально для торгівлі цифровими активами. Застосунок
попередньо встановлюватимуть на всі нові смартфони Xiaomi, що
продаватимуться за межами материкового Китаю та США.
За словами спікерів, одразу після початку повномасштабного вторгнення РФ
у лютому 2022 року Україна перенесла критичні масиви даних до
дата-центрів на території ЄС. Уже в 2023 році стратегія була
трансформована в бік створення суверенних національних дата-центрів із
підтримкою транскордонних рішень резервного копіювання.
Google анонсувала новий експериментальний веббраузер під назвою
Disco, що орієнтований на інтеграцію ШІ у процес перегляду сторінок.
Першою функцією браузера стала GenTabs - віджети, створені на основі
відкритих вкладок, історії чатів і запитів користувача.
AMD може розглядати 2-нм техпроцес Samsung для випуску майбутніх
чипів. Про це повідомляють джерела з Південної Кореї.
Європейський Союз розглядає можливість п'ятирічної відстрочки своєї
заборони на використання двигунів внутрішнього згоряння після сильного
тиску з боку деяких найбільших автомобільних країн регіону.