Фінансові новини
- |
- 04.03.26
- |
- 10:01
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Вся экспортная яичная продукция из Украины проверяется на сальмонеллу - Союз птицеводов
20:44 14.12.2020 |

Ассоциация «Союз птицеводов Украины» заявляет, что украинская яичная продукция, экспортируемая в страны ЕС, соответствует всем мировым нормам безопасности и качества.
Как передает Укринформ, такое заявление обнародовали на сайте Ассоциации.
Это заявление было сделано в ответ на новость, что продовольственно-ветеринарная служба Латвии обнаружила бактерии сальмонеллы в партии яиц, закупленных в Украине.
«Ассоциация заявляет, что вся украинская яичная продукция, каждая партия без исключения, экспортируемая в страны ЕС, тщательно проверяется на отсутствие сальмонеллы и других патогенов. Кроме действующих на предприятиях государственных программ контроля, проверяющий орган, а именно Госпродпотребслужба Украины, согласно утвержденному регламенту проводит обязательный отбор образцов от каждой партии пищевых яиц, поставляемой на экспорт в страны Европейского Союза. Нарушений безопасности и качества яиц в партии, которую остановили на латвийской границе, зафиксировано не было", - говорится в заявлении.
Отмечается, что по заявлению продовольственно-ветеринарной службы Латвии наличие бактерий сальмонеллы в пробе украинских яиц, которая была изъята на границе, подтверждено результатами лабораторного анализа. Однако, обнаруженный латвийской лабораторией серотип сальмонеллы является крайне редким и нетипичным для яичной продукции. Кроме того, данный серотип не обозначен как вредный для человека и не является обязательным для контроля в странах ЕС.
Также отмечается, что в Украине действуют более жесткие правила контроля, профилактики и ликвидации сальмонеллеза птицы по сравнению с большинством стран ЕС. Каждая посадка птицы, продукция с периодичностью в 10 дней (а для стран ЕС - каждая сформированная партия) контролируется на пять серотипов сальмонеллы, в то время как в Европе проверяется всего на два. И в случае выявления других серотипов в ЕС, контролирующие органы лишь сообщают об этом, но не ограничивают торговлю.
Как сообщал Укринформ, в Латвии в течение шести месяцев будут усиленно контролировать яйца и яичную продукцию из Украины, для чего правительством выделены средства на непредвиденные расходы в размере 125 тыс. евро. Решение было принято после того, как в куриных яйцах, произведенных в Украине, в результате анализов, сделанных в Латвии, обнаружили сальмонеллу.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Після атак Росії а українську енергосистему в Україні в роботі залишилося менше 10 ГВт генерувальних потужностей.
Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України станом
на кінець січня 2026 року сягнула 215,0 млрд дол. США, збільшившись за
місяць на 1,67 млрд дол.
Кабмін розширив експериментальний проєкт зі створення власних груп
протиповітряної оборони на підприємствах критичної інфраструктури. Про
це повідомила прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
Від 2 березня банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 гривень зразків 2003-2007
років замінюються на відповідні обігові монети, повідомив Національний
банк України.
Україна нещодавно досягла домовленості з Експортно-імпортним банком
Китаю (China EXIM) про реструктуризацію залучених раніше під державні
гарантії кредитів, повідомив заступник голови місії Фонду в Україні
Тревор Лессард
У дорослому віці вивчення англійської рідко починається з нуля. Хтось
уже має кращий рівень, але не може заговорити, хтось роками ходив на
групові заняття й так і не дійшов до впевнених листів чи робочих
дзвінків іноземною.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
4 березня ціни на нафту зросли на 1% через війну США та Ізраїлю проти
Ірану, яка порушила постачання на Близькому Сході.
Загальна потреба у фінансуванні заходів підготовки до наступної зими,
передбачених планами стійкості регіонів і міст, становить 215 млрд грн.
У рамках підготовки до проходження наступної зими НАК «Нафтогаз України»
має 2026 року побудувати 392 МВт розподіленої, переважно газової
генерації, Оператор ГТС - 92 МВт, повідомив віцепрем'єр-міністр
енергетики
Від початку 2026 року в межах програми бізнес залучив 4,3 тис. кредитів
на загальну суму 20,1 млрд грн, повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Від початку 2026 року уряд України залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 132 млрд грн.
Загалом за час повномасштабної війни до держбюджету надійшло $14,9 млрд допомоги від фонду.
HP повідомила, що оперативна пам'ять тепер формує понад третину
собівартості її персональних комп'ютерів. За словами фінансової
директорки Карен Паркхілл, якщо торік витрати на пам'ять і накопичувачі
становили 15-18% від загальної вартості компонентів
Компанії Microsoft та SpaceX оголосили про співпрацю для розвитку
глобального доступу до інтернету. Проєкт передбачає використання
супутникового інтернету Starlink для підключення громадських центрів у
різних країнах, зокрема 450 хабів у Кенії.
Компанія SpaceX оприлюднила
амбітні плани щодо розвитку своєї технології Direct to Cell, яка дозволить звичайним смартфонам підключатися до супутників без жодного додаткового обладнання.
Dell, Lenovo та інші провідні виробники ПК готують нові ноутбуки
Copilot+, які використовуватимуть процесори NVIDIA на архітектурі ARM.
Фінський стартап Donut Lab оприлюднив результати першого незалежного
тестування своєї твердотільної батареї.
Meta та AMD анонсували угоду вартістю $100 мільярдів. У її межах
компанія Марка Цукерберга планує закупити ШІ-чипи для забезпечення
дата-центрів потужністю до 6 гігаватів, а також може отримати 10% акцій
виробника процесорів
На мові програмування, написаній у 1950-х, досі тримаються 95% трансакцій у банкоматах США