Фінансові новини
- |
- 27.12.25
- |
- 13:37
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Новые правила грозят разрушить систему ценообразования на рынке молока и лишить предприятия ликвидности
09:19 08.06.2012 |
Как сообщает ‘КоммерсантЪ-Украина' в публикации "Молоко раздора", вчера был принят закон, которым молоко вносится в список объектов ценового регулирования, а также ужесточаются правила расчета с его производителями. В целесообразности принятия документа сомневаются не только переработчики, но и производители молока. Ведь новые правила грозят разрушить систему ценообразования на рынке и лишить предприятия ликвидности, что неизбежно приведет к подорожанию готовой продукции, отмечают эксперты.
Вчера Верховная рада приняла в целом законопроект N10456, которым внесла молоко в перечень объектов государственного ценового регулирования. Документ также обязывает предприятия оптовой и розничной торговли, молокоперерабатывающие заводы, заготовительные организации и физлиц-предпринимателей, которые осуществляют заготовку молока, проводить расчеты с его поставщиками в течение 7 рабочих дней со дня получения продукции, а не со дня получения выручки от реализации, как было до сих пор. Помимо этого, закон вводит обязательную закупку молока у поставщиков по договорам купли-продажи. Закон вступит в силу через 90 дней после опубликования. "Он обеспечит формирование продовольственной безопасности путем ценового равновесия между спросом и предложением на внутреннем рынке и социальную защиту населения от колебаний цен на молочные продукты",- считает один из авторов законопроекта, глава парламентского комитета по вопросам аграрной политики и земельных отношений Григорий Калетник (Партия регионов).
Впрочем, каким образом будет реализовываться этот закон на практике, не совсем понятно. Лишь 8% закупаемого сырья продается как молоко. Остальной объем идет на изготовление молочных продуктов, сухого молока, масла и сыров. Их реализация осуществляется на протяжении одного-двух месяцев. "Для того чтобы выполнить требования закона, производителям придется брать краткосрочные кредиты. А это неизбежно скажется на цене реализации или финансовом состоянии предприятий",- считает президент ассоциации "Украинский клуб аграрного бизнеса" Алекс Лисситса. "Дополнительные затраты скорее всего будут переложены на потребителей,- говорит первый заместитель гендиректора группы компаний "Агрополис" (крупный производитель молочных продуктов) Руслан Качанов.- Это в свою очередь ускорит снижение спроса, вызванного падением покупательной способности населения". По словам председателя правления "Укрмолпрома" Василия Бондаренко, по итогам первых четырех месяцев 2012 года продажи украинских молочных продуктов в стране упали почти на 20%. "Складывается впечатление, что данный законопроект принимается с одной целью - обанкротить молокоперерабатывающие предприятия и за бесценок забрать их",- считает он.
Примечательно, что законопроект не одобряют и производители молока. "До сегодняшнего дня вопрос расчета за молоко не стоял. А большинство молокоперерабатывающих предприятий даже вносили предоплату",- недоумевает президент Ассоциации производителей молока Андрей Дикун. "Не исключено, что этот закон - лишь очередной пропагандистский шаг в преддверии выборов,- говорит директор консалтингового агентства AAA Сергей Наливка.- Если продукт находится в списке государственного ценового регулирования, то правительство может регулировать максимальный уровень рентабельности и заставить покупать молоко у крестьян по 3-4 грн за литр. Но никто не задает вопрос: а нужно ли оно переработчикам по такой цене?"
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
| Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський |
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Україна 24 грудня оголосила про успішне завершення розрахунків за
операцією з реструктуризації ВВП-варантів 2015 року на 2,635 млрд дол.
Власники паперів отримали нові держоблігації; всі ВВП-варанти
анульовано.
Президент України Володимир Зеленський зазначає, що у визначений момент
після підписання мирної угоди або в процесі її реалізації Верховна Рада
буде спроможна проголосувати дату проведення президентських виборів в
країні.
Референдум щодо повної угоди, яка закріпить закінчення війни, може бути
проведений в Україні, але для його проведення необхідно мінімум 60 днів і
повне припинення вогню на цей термін, повідомив президент України
Володимир Зеленський.
Президент Володимир Зеленський представив версію рамкового документа на
20 пунктів між США, Європою, Україною та росією щодо завершення
російсько-української війни.
Діалог щодо підпункту мирного плану, згідно якого США мали отримувати
компенсації за надані Україні гарантії безпеки, продовжується, повідомив
президент Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами.
Кожен власник складу рано чи пізно стикається з банальною проблемою -
місця не вистачає. Товарів стає більше, асортимент росте, а стіни
приміщення залишаються на місці.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
Місцеві ради станом на 26 грудня затвердили 1542 бюджети із 1597, що
становить 97% від їх загальної кількості, йдеться в публікації на сайті
Міністерства фінансів України.
В Україні 26 грудня набирають чинності закони
про розширення переліку та подовження дії митних пільг при імпорті
деяких товарів для оборони та енергетики.
Це не просто заміна паперу на цифру - це перехід української
військової медицини на стандарти НАТО, створення доказової бази для лікування бойових травм та забезпечення соціальної справедливості для захисників.
"Розпочинаємо пошук кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад з досвідом у таких сферах: корпоративне управління, управління персоналом, наукомістке машинобудування", - йдеться у повідомлені компанії
Держбюджет на 2026 рік розширює фінансування
публічних інвестицій до ₴111,5 мільярда, ресурсу, який держава спрямовує
на модернізацію критичної інфраструктури, відновлення областей,
підсилення енергетичної стійкості та розвиток транспортних, соціальних,
медичних і освітніх об'єктів.
В Україні з'явився новий вид дозволу - інтегрований довкіллєвий
дозвіл. Він потрібен підприємствам, які мають установки, що можуть
впливати на довкілля і без нього починати роботу заборонено.
Порівняно із минулим тижнем імпорт електроенергії із Європи зріс майже удвічі.
У Південні Кореї затримали 10 колишніх співробітників Samsung, яких
підозрюють у витоку 10-нанометрової DRAM-технології до ChangXin Memory
Technologies (CXMT). Керівники та дослідники нібито злили
DRAM-технології китайській CXMT, що призвело до збитків на трильйони
вон.
Експерти з цифрової безпеки назвали браузери, які мають найгірший рівень
конфіденційності. Google Chrome майже дістався "п'єдесталу".
Michelin представить на виставці Consumer Electronics Show (CES) 2026
в Лас-Вегасі нову лінійку «розумних» шин, здатних в режимі реального
часу відстежувати власний знос і стан.
За даними корейських медіа, ці чипи пройшли кваліфікаційні випробування
NVIDIA та отримали найвищі оцінки серед усіх виробників у ключових
параметрах.
Jaguar завершив виробництво автомобілів з двигунами внутрішнього
згоряння, зібравши останній кросовер F-Pace на заводі в Соліхаллі у
Великій Британії.
Бізнес дещо поліпшив оцінку судової системи України у 2025 році.
Загальний показник судового індексу зріс до 2,75 бала (проти 2,60 бала
торік) за п'ятибальною шкалою. Це найвищий показник за 12 років.
Журналіст-розслідувач New York Times Джон Каррейру, відомий викриттям
шахрайства компанії Theranos, подав позов проти кількох великих
технологічних компаній, які працюють у сфері ШІ. Про це пише Reuters.