Фінансові новини
- |
- 26.03.26
- |
- 20:41
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Програма Нацкешбеку не зупиняється, попри затримку, кошти буде виплачено найближчим часом - Шмигаль
14:10 04.03.2025 |

Попри затримці у виплаті коштів, накопичених учасниками програми "Національний кешбек" (щомісячні виплати не відбуваються з січня 2025 року - ІФ-У) програму буде продовжено, а кошти буде виплачено найближчим часом, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Стосовно виплат. Найближчим часом, я переконаний, що, перше, програма (Нацкешбек - ІФ-У) буде продовжуватись, вона не передбачає якоїсь зупинок, це довготривала стратегічна програма, яка триватиме в наступні роки, я в цьому впевнений. І виплати, якщо й була якась затримка, то її найближчим часом буде покрито дійсно найближчим часом", - сказав він на пресконференції в Києві у вівторок.
Шмигаль також повідомив, що програма працює в комплексі з відшкодуванням, в тому числі за сільськогосподарську техніку вітчизняного виробництва і держпрограмою кредитування "5-7-9" для українських виробників.
Прем'єр розповів, що в країнах Європи, зокрема в Німеччині, Італії та Франці,ї підтримка власного виробника сягнула 68-70%. Як наслідок - жителі цих країн надають перевагу товарам власного виробництва.
"Та статистика, яку я пам'ятаю, 68% в Німеччині німці купують товари власного виробництва", - сказав Шмигаль, зазначивши, що в Україні цю культуру має бути сформовано, додавши, що в Україні менше як 40% вітчизняних товарів купували українці.
Раніше повідомлялося, що загальний обсяг накопичених коштів учасниками програми "Національний кешбек" досяг 1 млрд грн. За даними Міністерства економіки, станом на січень 606 млн грн з цієї суми було накопичено за грудень та першу половину січня - 436 млн грн та 170 млн грн відповідно.
Програмою активно користуються вже 4,7 млн громадян, серед яких 65% жінок та 35% чоловіків. До неї долучилися 20 банків та 1672 виробника, а кешбек доступний на 355,4 тис. товарів українського виробництва.
Тоді у відомстві повідомили, що накопичений за грудень та січень кешбек буде виплачено наприкінці лютого 2025 року.
Наразі, згідно з повідомленням у "Дії", виплата має відбутися до кінця березня. Відповідаючи на запитання користувачів, в службі підтримки додатку повідомили, що виплата може надійти з невеликою затримкою через операційні процеси.
Максимальний обсяг кешбеку становить 3 тис. грн/місяць. Кошти можна витратити до 20 числа наступного місяця на медичні та комунальні послуги, спорт, кіно, квитки на потяг, задонатити ЗСУ чи придбати на них військові облігації.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада розгляне законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності
Telegram та інших цифрових платформ. Документ уже отримав одноголосну
підтримку профільного парламентського комітету. Про це повідомив автор
законопроєкту народний депутат Микола Княжицький.
Україна сподівається залучити у Міжнародної фінансової корпорації
розвитку США (DFC) кредит на $1,4 мільярда для закупівлі обладнання для видобутку газу.
Премʼєр-міністр України Юлія Свириденко зазначила 4 млн 764 тис. 661 грн
доходів в електронній декларації про майно та доходи за 2025 рік.
Державна служба статистики зафіксувала аномально різке зростання індексу
цін виробників у лютому - на 22,3% у місячному вираженні.
Процес продовження бронювання працівників на порталі "Дія" спростили і
тепер перебронювання відбувається автоматично і не потребує попереднього
анулювання чинного статусу.
Дізнайтеся, як обрати аромадифузор для спальні, ванної та вітальні: враховуйте тип, аромат, об'єм флакону та насиченість запаху для комфортної атмосфери
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
"Нова пошта" планує вийти на ринки Канади та КНР до кінця 2026 року, а
до кінця 2028 року зайти на 16 нових європейських ринків, подвоївши свою
присутність на континенті.
"Укрпошта" запускає єдиний договір для бізнес-клієнтів замість кількох окремих угод на різні послуги.
Національний банк України застосував до АТ "Укрпошта" захід впливу у
вигляді накладення 255 тис. грн штрафу за неподання інформації у
визначені строки.
ТОВ "Руш", власник мережі EVA в Україні, за результатами 2025 року
збільшило чистий дохід на 18% порівняно з попереднім роком, до 31,8 млрд
грн, повідомила його пресслужба
"Нова пошта" додала нову функцію в мобільний застосунок: вона дозволить
користуватись одразу кількома номерами для отримання чи відправки
посилок.
Група "Нафтогаз" остаточно виграла у російського "Газпрому суд" на $1,4 млрд, повідомив очільник НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький на сторінці у Facebook у п’ятницю.
Банк "Креді Агріколь Україна" підписав угоду про придбання до 100%
акціонерного капіталу банку "Львів", який орієнтований на малий та
середній бізнес, з головним офісом у Львові.
Американський мільярдер Ілон Маск оголосив про запуск проєкту Terafab -
спільного підприємства своїх компаній Tesla, SpaceX та xAI - для
будівництва «найбільшого у світі заводу з виробництва чипів».
Лідером ринку залишається CATL із часткою 39,2%. Компанія збільшила
чистий прибуток на 42% у 2025 році - до 72,2 млрд юанів (близько $10,5
млрд). Серед клієнтів - китайські автовиробники та європейські компанії,
зокрема Volkswagen і Mercedes-Benz.
Дискусія навколо впливу квантових обчислень на безпеку біткоїна
набирає обертів на тлі нових технологічних проривів і досліджень.
Google готує нові обмеження для встановлення застосунків поза
офіційним магазином Android, але не відмовляється від цієї
можливості повністю.
Влада Китаю
почала субсидувати тисячі «одноосібних компаній» (One-Person Companies,
OPC), які спеціалізуються на технологіях штучного інтелекту.
Австралійські дослідники з організації наукових та промислових
досліджень (CSIRO) створили першу у світі експериментальну робочу
квантову батарею.
Американська компанія Nvidia Corp. відновила виробництво чипів штучного
інтелекту H200 для китайського ринку, заявив головний виконавчий
директор компанії Дженсен Хуан під час конференції для розробників у
Сан-Хосе (штат Каліфорнія).