Фінансові новини
- |
- 08.02.26
- |
- 19:23
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Облігації «Укрзалізниці» впали після прохання про відтермінування платежів
17:33 17.12.2024 |

Український державний залізничний оператор "Укрзалізниця" (УЗ) вирішила капіталізувати близько $160 млн накопичених відсотків за єврооблігаціями та просить їхніх власників відкласти виплату майбутніх відсотків ще на 12 місяців (другий період підтримки) так само з можливістю їхньої капіталізації для збереження ліквідності в умовах складного фінансового стану через російську військову агресію.
"Група використовуватиме цей період для роботи зі своїми зацікавленими сторонами (включно з урядом України) і партнерами (такими як міжнародні фінансові інститути) для підготовки довгострокової пропозиції та рішення щодо рефінансування для своїх інвесторів у єврооблігації, що потребуватиме більш усталеного операційного середовища, яке, як можна сподіватися, можна буде побачити у 2025 році (і до дати закінчення другого періоду підтримки)", - зазначає "Укрзалізниця".
Уточнюється, що за єврооблігаціями на $594,9 млн із погашенням 9 липня 2026 року і ставкою 8,25% капіталізуються відсотки на суму $108,28 млн, що збільшує обсяг цього випуску до $703,18 млн, тоді як за єврооблігаціями на $300 млн із погашенням 15 липня 2028 року і ставкою 7,875% - на суму $51,9 млн, що збільшує випуск до $351,9 млн.
Зазначається, що відтермінування за кожною облігацією починається з наступної запланованої дати купона в січні 2025 року, відтерміновані суми продовжать нараховуватися за тією самою відсотковою ставкою купона, а строк погашення кожної облігації залишається незмінним. Одночасно УЗ зберігає за собою право в будь-який час протягом другого періоду підтримки погасити відстрочені суми.
Компанія в ці 12 місяців планує обмежити відтік грошових коштів, зберігати ліквідність, залучаючи тільки такі нові борги, які перевищуватимуть амортизацію основного боргу, і зберігати можливість обслуговувати свої договори оренди та короткострокові кредити на оборотний капітал, які є важливою частиною повсякденної діяльності компанії.
Крім того, компанія просить власників облігацій дозволити їй залучати нове довгострокове фінансування із середнім терміном погашення після липня 2028 року, дозволити залучення до EUR99 млн у межах пільгового, гарантованого державою кредиту ЄБРР 2023 року та уточнити механізми передоплати та подальшого анулювання облігацій у документації, щоб дати змогу УЗ краще управляти своєю заборгованістю.
Передбачається, що УЗ залучить близько EUR20 млн пільгового фінансування ЄБРР під гарантії України.
"Група вважає, що держава, провівши комплексну реструктуризацію власних єврооблігацій у 2024 році, може вважати складним обґрунтувати надання бюджетної або іншої допомоги Групі, якщо вона продовжить обслуговувати свій борг згідно з первісно передбаченим графіком", - йдеться також у документі.
Згідно з оголошенням, заявки від власників облігацій про згоду на такий запит приймаються до 27 грудня включно, компанія готова виплатити винагороду учасникам 0,5% від номінальної суми. Засідання щодо затвердження пропозицій компанії призначено на 31 грудня, кворум становить 2/3, з яких 75% мають проголосувати "за".
Зазначається також, що допомогу в операції УЗ надають Dragon Capital і J.P.Morgan Securities, а на 18 грудня призначено конференц-дзвінок із власниками євробондів.
В обґрунтуванні пропозиції УЗ наголошує, що Україна продовжує наражатися на збройну агресію РФ, яка націлюється на життєво важливу цивільну та промислову інфраструктуру, зокрема посилює удари на енергосистему, що призводить до подальшого погіршення бізнесу компанії, результатів її операцій, фінансового стану та перспектив, включно з прогнозами щодо очікуваних показників у 2025 році та надалі.
Зокрема, УЗ очікує, що її EBITDA становитиме близько 1,0 млрд грн у четвертому кварталі 2024 року після зниження до 3,3 млрд грн у третьому кварталі 2024 року з 6,6 млрд грн і 6,9 млрд грн у першому і другому. У результаті компанія наразі оцінює, що у 2024 році її чистий збиток становитиме від 1,5 млрд грн до 2,5 млрд грн залежно від обмінних курсів і пов'язаних із цим витрат, а також наслідків російських атак.
Зазначається, що в грудні 2024 року наглядова рада УЗ схвалила пропозиції щодо індексації на 37% регульованих тарифів на вантажні перевезення, які, як очікується, покриють найважливіші операційні потреби, а також мінімальні капітальні витрати для підтримання ключових активів у належному робочому стані, тоді як без індексації EBITDA у 2025 році буде близька до нуля.
"У поточних умовах, з огляду на вплив залізничних тарифів на інші сектори української економіки, очікується, що підвищення тарифів на вантажні перевезення (у разі його впровадження) покриє тільки найнеобхідніші мінімальні витрати для забезпечення операційної стабільності Групи. Зокрема, навіть у разі його впровадження, не очікується, що таке підвищення тарифів забезпечить достатні грошові потоки", - йдеться в документі.
Як повідомлялося, агентство Fitch Ratings наприкінці серпня підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валютах УЗ і його єврооблігацій на $894,9 млн до "CC" з "C".
Агентство зазначало, що виплата $594,9 млн у липні 2026 року (майже 50% боргу УЗ) і $300 млн у липні 2028 року (24%) створює високий ризик рефінансування для компанії через дуже обмежений доступ до ринків фінансування. Fitch на той момент не бачило, як компанія має намір фінансувати виплату 2026 року, і нагадувало, що "Укрзалізниця" має відновити відтерміновані виплати купонного доходу в січні 2025 року після отриманого від власників облігацій права на відтермінування в січні 2023 року.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Згідно з її даними, порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням
сезонного фактору, реальний ВВП збільшився на 0,7% з урахуванням
сезонного фактору, а квартал тому цей показник складав 0,8%.
Рада ЄС у середу, 4 лютого, узгодила свою позицію щодо правової бази для
імплементації угоди Європейської Ради про надання Україні кредиту в
розмірі 90 мільярдів євро на 2026-2027 роки.
У США по бойовому випробували крилату ракету Rusty Dagger для України, створену за програмою ERAM.
Невиконані за підсумками 2025 року 15 індикаторів плану в рамках
програми Ukraine Facility можуть коштувати Україні близько EUR4 млрд,
йдеться у презентації консорціуму RRR4U (Resilience, Reconstruction and
Relief for Ukraine).
Кабмін спростив ввезення до України літій-іонних акумуляторів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
В Україні стартував оборонний збір на 1 млрд грн для захисту від "Шахедів". Про це повідомляє пресслужба Фонду Сергія Притули. Проєкт під назвою "Єдинозбір" проводиться фондом спільно з 412 бригадою Nemesis та Світовим Конґресом Українців.
"Укрзалізниця" запускає динамічне ціноутворення для квитків на поїзди преміум-сегменту - СВ (люкс) та І класу Інтерсіті.
Компанія ДТЕК уклала стратегічне партнерство з американською Turbo Drill
Industries (DBA "Scout") з метою впровадження передової технології
буріння для підвищення обсягів видобутку нафти та газу в Україні і
посилення енергетичної безпеки держави.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий
рейтинг дефолту АТ "Укрзалізниця" до RD (обмежений дефолт) через
припинення купонних виплат за ними.
Гірничо-металургійна група "Метінвест" не змогла домовитися із
держателями облігацій із термінами погашення у 2026, 2027 і 2029 роках
щодо їхньої пролонгації, повідомляється на Ірландській фондовій біржі.
Президент України Володимир Зеленський провів нараду із командою
переговірників на тристоронніх зустрічах між Україною, Росією та
Сполученими Штатами, на якій, зокрема, обговорили двосторонній документ
щодо гарантій безпеки зі США
Група "Київстар" (Kyivstar Group) оголосила про вторинне розміщення
(SPO) 12,5 млн акцій на американській біржі Nasdaq за ціною $10,5 за
акцію.
Дев'ять трейдерів погодилися добровільно розірвати договори із НАЕК
"Енергоатом" на постачання енергії за результатами торгів 14 січня.
Продажі нових легкових автомобілів в Україні в січні 2026 року зросли на
10,7% порівняно з січнем 2025 року - до 5,043 тис. од., повідомляє
AUTO-Consulting.
Міністерство оборони опублікувало алгоритм, як верифікувати термінал супутникового зв'язку Starlink в Україні для військових та цивільних.
Роскомнагляд заблокував понад 4,7 млн інтернет-сторінок у рамках боротьби із "забороненою інформацією".
Група вчених заявила про розробку нового типу волоконно-оптичних
чипів з потенційною щільністю інтеграції д 100 тис. транзисторів на
сантиметр.
В Google офіційно повідомили, що YouTube більше не дозволяє відтворювати
відео у фоновому режимі через сторонні мобільні браузери для
користувачів без платної підписки Premium.
Минулого року NVIDIA випустила GeForce NOW для Steam Deck, що
використовує операційну систему Steam OS на базі Linux, де сервіс
забезпечував ігри в 90 FPS при роздільній здатності до 1200p.
Apple та Samsung повністю домінували на світовому ринку смартфонів у
2025 році. Як свідчать дані Counterpoint Research, обидві компанії
четвертий рік поспіль зайняли всі десять позицій у рейтингу найбільш
продаваних моделей.