Фінансові новини
- |
- 20.05.26
- |
- 14:50
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Нацбанк тимчасово позбавив Пасенюка і Стеценка права голосу в їхньому банку «Авангард», банк заявляє про необґрунтований тиск НБУ
16:12 29.01.2024 |

Власники фінансової групи ICU і банку "Авангард", який входить до неї, Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк тимчасово, до усунення порушення, позбавлені права голосу за 50% пакетами акцій банку "Авангард", які належать кожному з них опосередковано, банк розцінює такі дії як необґрунтований тиск.
Як повідомляється в інформації на сайті НБУ, відповідне рішення комітет із питань нагляду та регулювання діяльності банків, оверсайту платіжної інфраструктури ухвалив 22 січня.
Згідно з ним, такі самі заборони ухвалено щодо 100% акцій банку, які безпосередньо належать Westal Holdings Ltd, власником якої, зі свого боку, виступає компанія ICU Holdings Limited, яка належить Пасенюку і Стеценку на паритетних засадах, - ICU Holdings Limited.
На сайті Нацбанку відсутня інформація, яка стала підставою для таких санкцій, проте відомо, що йдеться про спір щодо законності виплати "Авангардом" премій Стеценку та Пасенюку по 290 млн грн кожному нібито з коштів, отриманих як доходи за депозитними сертифікатами, придбаними за рахунок відсотків, які лежали на рахунках банку, за заарештованими ОВДП, що були виведені з ринку на початку війни МР Банком - "донькою" російського Ощадбанку.
"АТ "Банк Авангард" і акціонери банку оскаржуватимуть у суді рішення НБУ про тимчасову, до усунення уявних порушень, заборону використання свого права голосу. Вважаємо таке рішення регулятора безпідставним і таким, що порушує законні права акціонерів і банку. Ба більше, вбачаємо в таких рішеннях ознаки використання професійної дискреції НБУ як інструменту надмірного тиску на учасника ринку", - прокоментували ситуацію агентству "Інтерфакс-Україна" в пресслужбі банку.
У банку додали, що такі дії Нацбанку не стали сюрпризом у контексті "тривалого необґрунтованого тиску, необережного поводження зі своїм професійним судженням і вибіркового упередженого ставлення" НБУ до банку "Авангард" і його власників із початку 2023 року. Зокрема, зазначили у пресслужбі, 2023 року регулятор провів дві перевірки діяльності банку, за результатами яких не встановлено суттєвих порушень нормативно-правових актів, зокрема відсутні будь-які порушення закону "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності РФ та її резидентів".
Банк "Авангард" і його акціонери мають сильну і виважену правову позицію і захищатимуть свої законні інтереси згідно з чинним законодавством у тих юрисдикціях, де банківська група веде свою діяльність, наголосили у пресслужбі.
Зазначені рішення НБУ не вплинуть на стабільність і якість роботи банку та інших учасників банківської групи. Банк має високі показники фінансової стійкості та найвищий кредитний рейтинг за національною шкалою зі стабільним прогнозом, дотримується пруденційних нормативів Нацбанку, запевнили у пресслужбі.
Як повідомлялося, регулятор 1 травня 2023 року визнав власників банку "Авангард" такими, що не відповідають кваліфікаційним вимогам щодо професійної придатності, а в листопаді змусив їх покинути наглядову раду банку. Водночас Стеценко і Пасенюк оскаржили в Київському окружному адміністративному суді рішення НБУ про їхню невідповідність кваліфікаційним вимогам.
За даними НБУ, станом на 1 жовтня 2023 року банк "Авангард" посідав 51-е місце за загальними активами - 1,33 млрд грн серед 63 банків країні.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Що
ж так налякало багатьох правозахисників та юристів? Ми зібрали найбільш
скандальні, на думку критиків, статті, що з'явилися у новому Цивільному
кодексі.
З 15 липня 2026 року в Києві планують запровадити нові тарифи на проїзд у
комунальному громадському транспорті. Разовий квиток коштуватиме 30
гривень - майже в чотири більше, ніж зараз, повідомила пресслужба КМДА.
У межах
реформи мобілізаційної політики пропонується новий підхід до бронювання.
Відповідний законопроєкт "Про справедливе бронювання та участь у
обороні" № 15237 передбачає зміну самої концепції відстрочки.
Міністр закордонних справ Георгіос Герапетрітіс заявив, що "будь-яке
перетворення Середземного моря на театр військових дій не буде
терпітися".
Міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що Пентагон направив своїх
військових до України, щоб навчитися застосовувати дрони на полі бою.
Питання зачаття зазвичай розглядають із фізіологічної точки зору, проте
психологічний стан також відіграє важливу роль. Стрес, тривожність,
емоційне виснаження можуть впливати на гормональний баланс і, як
наслідок, на репродуктивну функцію.
Українська бізнес-делегація відвідає Белград 19-21 травня 2026 року в
рамках візиту до Сербії віцепрем'єра України Тараса Качки, повідомила
Торгово-промислова палата України.
Компанія Fire Point, яка виробляє далекобійні дрони FP-1, оцінюється
більш ніж у $2,5 млрд. Про це під час засідання парламентської
Тимчасової слідчої комісії заявив співвласник компанії Денис Штілерман.
Національний банк України (НБУ) застосував до ТОВ "НоваПей" (ТМ NovaPay )
заходи впливу у вигляді штрафу у розмірі 4,88 млн грн та 3,12 млн грн
за порушення вимог платіжного законодавства.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та
комунальних послуг (НКРЕКП), вперше з 2022 року планує підвищити тарифи
оператора газосховищ АТ "Укртрансгаз" на зберігання, закачування та
відбір природного газу, замінивши чинну модель "витрати+" на стимулююче
тарифоутворення.
У найбільших тендерах на страхування у 2025 році страхова компанія
"Перша" уклала контракт з "Енергоатом" на 167 млн грн, "ТАС" - контракт
на 142,8 млн грн з "Укрнафтою", а "ВУСО" - контракт на134 млн грн з
"Ощадбанком".
Державне агентство «ПлейСіті» анулювало ліцензію ТОВ «Фавбет Гейм Слотс»
на організацію роботи залів гральних автоматів через порушення
законодавства.
Державне агентство для регулювання азартних ігор і лотерей PlayCity
анулювало ліцензію ТОВ "Спейсикс", що здійснює діяльність під брендом
Cosmolot.
Найбільший мобільний оператор України "Київстар" поділився результатами
пілотних тестувань 5G, що проходять у трьох містах - Львові, Харкові та
Бородянці, а незабаром запрацює ще у Києві та Одесі.
Компанія OpenAI додала підтримку мобільних пристроїв до свого
застосунку для програмування Codex. Відтепер користувачі можуть
працювати з сервісом через ChatGPT на Android та iOS, зокрема у тарифах
Free та Go.
YouTube анонсував функцію, яка дозволить купувати товари, що
показують у відео, безпосередньо під час перегляду телевізора.
Китайський автовиробник BYD Co. веде переговори з корпорацією
Stellantis NV та іншими європейськими автовиробниками щодо поглинання
недозавантажених заводів у регіоні.
Кожен користувач Windows хоча б раз у житті відчував цей специфічний
холод у грудях, коли після чергового оновлення драйверів система починає
поводитися як підліток у пубертаті: капризує, гальмує або просто
«радує» синім екраном смерті (BSOD).
Google тестує скорочений обсяг безплатного сховища для нових акаунтів
Gmail: замість звичних 15 ГБ деякі користувачі отримують лише 5 ГБ. Як
зазначає Android Authority із посиланням на звіти у Reddit, для більшого
- компанія пропонує додати і підтвердити номер телефону.
Україна розпочала розгортання власної супутникової мережі. Два перші апарати вже перебувають на орбіті.
Міністерство торгівлі США дозволило приблизно десятьом китайським
компаніям закупівлі ШІ-чипів H200 американської Nvidia Corp., пише
Reuters із посиланням на джерела.