Фінансові новини
- |
- 09.06.26
- |
- 14:22
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
Американская корпорация Merchant International Company Ltd проиграла судебный спор "Нафтогазу" на 200 миллионов
11:27 06.12.2011 |
Как пишет газета "Дело" в статье "Американцы проиграли суд "Нафтогазу" на 200 миллионов", хозяйственный суд Киева отказал в удовлетворении иска американской корпорации Merchant International Company Ltd, которая пыталась взыскать с НАК «Нафтогаз Украины» долг в размере $24,71 млн. (около 200 млн. грн.).
Эти деньги - долг украинской государственной компании перед российским Газпромом, который возник в конце 1990-х.
В 1998 году Укргазпром (правопреемником которого впоследствии стал Нафтогаз Украины) и компания Газпром заключили договор, согласно которому часть поставленного объема газа в Украину будет оплачена в виде финансирования работ по строительству социальных объектов в Ханты-Мансийском автономном округе РФ. Тем самым украинцы должны были обеспечить погашение задолженности третьих лиц перед предприятием «Северстудстрой» (входил в структуру Газпрома). Право требовать долг за газ от Нафтогаз Украины таким образом перешло предприятию «Северстудстрой».
Позже договор между сторонами был изменен - увеличены объемы поставок российского газа в Украину (с 0,07 млрд. куб. м до 0,2275 млрд. куб. м) и, соответственно, был увеличен размер финансирования строительства украинской стороной (с $3,6 млн. до $18,2 млн.). Из этой суммы погашение задолженности перед «Северстудстроем» было оговорено в размере $14,6 млн. Эта сумма - и есть долг, который от «Нафтогаза» требуют сейчас в судах. С учетом набежавших процентов за прошедшие годы сумма претензий увеличилась до $24,71 млн.
Впоследствии задолженность украинской компании россияне переуступили американской корпорации Merchant International Company Ltd, которая уже 10 лет в судах пытается добиться возврата долга. В 2006 году Высший хозяйственный суд Украины даже принял положительное решение для американцев - о взыскании с Нафтогаз Украины $24,71 млн. Правда, решение суда до последнего момента не было выполнено - деньги не выплачены.
Как стало известно «Делу», ситуация радикально изменилась в 2011 году. В конце февраля в Национальной акционерной компании «Нафтогаз Украины» состоялось совещание с участием председателя правления АО «Укргазпром» в 1994 -1999 г.г. (Богдан Клюк).
В ходе совещания выяснилось, что председатель правления АО «Укргазпром» не подписывал вышеуказанное дополнение к договору о поставках газа в Украину от 1998 года, в котором оговаривалось увеличение объемов поставки топлива и, соответственно, размеров финансирования со стороны Украины.
Якобы, на документах стоит подпись другого лица. На основании этого, а также ряда других фактов, Хозяйственный суд Киева 3 ноября 2011 года принял решение, что оснований для удовлетворения требований Merchant International Company Ltd. - нет.
Судья полностью отказал в иске американской корпорации
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Верховна Рада підтримала прийняття в другому читанні та в цілому
законопроєкту №15111-д про автоматичний обмін інформацією щодо доходів
на цифрових платформах.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що
Київ сподівається на додаткове фінансування від партнерів для
забезпечення контрактної системи української армії.
Україна може вперше втратити частину фінансової допомоги Європейського
Союзу через невиконані в рамках програми Ukraine Facility реформи
Палата представників США ухвалила законопроєкт про допомогу Україні та масштабні санкції проти Росії. Підсумок - 226 проти 195.
Прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що його країна досягла "всеосяжної угоди" з Україною щодо угорської нацменшини.
Більшість людей звикли вважати банк найнадійнішим місцем для будь-яких фінансових операцій, у тому числі для обміну валюти.
Дізнайтеся, як облаштування тренажерного залу в офісі підвищує продуктивність команди. Поради щодо вибору професійного фітнес-обладнання від бренду Besport.
Голова Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Олег
Коріков у четвер, 28 травня, на майданчику Централізованого сховища
відпрацьованого ядерного палива офіційно передав ліцензію на етап
життєвого циклу "експлуатація ядерної установки"
Апеляційний суд Англії та Уельсу відхилив апеляцію колишніх власників
ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова на рішення
Високого суду від липня 2025 року про стягнення з них на користь банку
понад $3 млрд
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку зареєструвала
звіт про результати емісії акцій "Київміськбуду" без здійснення
публічної пропозиції.
Про це заявила голова Державної аудиторської служби Алла Басалаєва, повідомила пресслужба відомства.
Компанія Fire Point, яка виробляє далекобійні дрони FP-1, оцінюється
більш ніж у $2,5 млрд. Про це під час засідання парламентської
Тимчасової слідчої комісії заявив співвласник компанії Денис Штілерман.
Національний банк України (НБУ) застосував до ТОВ "НоваПей" (ТМ NovaPay )
заходи впливу у вигляді штрафу у розмірі 4,88 млн грн та 3,12 млн грн
за порушення вимог платіжного законодавства.
Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та
комунальних послуг (НКРЕКП), вперше з 2022 року планує підвищити тарифи
оператора газосховищ АТ "Укртрансгаз" на зберігання, закачування та
відбір природного газу, замінивши чинну модель "витрати+" на стимулююче
тарифоутворення.
NVIDIA офіційно представила RTX Spark - новий ARM-чип для Windows-ПК,
який поєднує процесорні ядра Grace та графіку Blackwell в одному
корпусі.
Компанія SpaceX, що належить Ілону Маску, розширює сферу своєї
діяльності, отримавши новий великий контракт у сфері оборони, передає
Engadget.
Microsoft представила новий сервіс Copilot Health. Він працює на базі
штучного інтелекту та допомагає користувачам отримувати відповіді на
питання про здоров'я. Наразі сервіс вже працює у форматі попереднього
доступу.
Qualcomm декларує сегмент ноутбуків з Windows за ціною $300 та представляє
процесори Snapdragon C. Аналогія з MacBook Neo більш ніж прийнятна,
адже Snapdragon C (від слова Compute) - це чипи на переробленій
мобільній архітектурі Kryo.
YouTube
почав автоматично виявляти та позначати відео, створені або суттєво
змінені за допомогою генеративного штучного інтелекту.
Американський технологічний гігант Nvidia, який є провідним розробником
чипів для штучного інтелекту, планує збільшити щорічні витрати на
Тайвані до 150 млрд дол. оскільки вважає острів «епіцентром революції
ШІ».
Ринок нових легкових автомобілів у ЄС у квітні 2026 року зріс у річному вимірі на 5,1% і досяг 972,3 тис. одиниць, повідомляє Європейська асоціація автовиробників (ACEA).