Фінансові новини
- |
- 11.04.26
- |
- 11:52
- |
-
RSS - |
- мапа сайту
Авторизация
"Нафтогаз" ведет переговоры с Азербайджаном о поставках нефти для переработки на Кременчугском НПЗ
17:17 20.09.2011 |
Национальная акционерная компания (НАК) "Нафтогаз Украины" ведет переговоры с Азербайджаном о поставках нефти для последующей переработки по давальческой схеме на мощностях Кременчугского НПЗ, сообщил заместитель председателя правления НАК Вадим Чупрун журналистамв Киеве во вторник.
"Есть такие планы (по переработке азербайджанской нефти на Кременчугском НПЗ по давальческой схеме - ИФ) ...Вчера была делегация в Азербайджане, идут переговоры", - сказал он.
В.Чупрун отметил, что другие подробности будут обнародованы после завершения переговоров с азербайджанской стороной.
Как сообщалось, глава правления "Укртранснафты" Александр Лазорко на минувшей неделе сообщал о соответствующих планах "Нафтогаза". По его словам,
утвержденный Национальной комиссией регулирования электроэнергетики (НКРЭ) в августе 2011 года новый маршрут на поставку нефти МНТ "Пивденный" - Кременчугский НПЗ как раз предусмотрен для поставок азербайджанской нефти госхолдингом на "Укртатнафту".
"На этот маршрут нефть будет транспортировать "Нафтогаз" для давальческой переработки", - сказал А.Лазорко.
Как сообщалось, в настоящее время "Нафтогаз Украины" осуществляет давальческую переработку нефти на мощностях Лисичанского НПЗ.
НКРЭ 11 августа текущего года установила для ПАО "Укртранснафта" новый маршрутный тариф "Морской нефтяной терминал "Пивденный" - Кременчугский НПЗ" на транспортировку нефти по магистральным трубопроводам.
Заказчиком транспортировки нефти по новому маршруту является НАК "Нафтогаз Украины".
Протяженность маршрута составляет 495 км, в тарифе учтена рентабельность на уровне 5%.
По данным Министерства энергетики и угольной промышленности Украины, в 2010 году поставки нефти из Азербайджана на Кременчугский НПЗ выросли в 2,1 раза по сравнению с 2009 годом - до 1,614 млн тонн.
Ее транспортировка преимущественно осуществлялась по маршруту "Пункт сдачи нефти (ПСН) "Одесса" - Кременчугский НПЗ", тариф на который составляет 20,5
грн/тонна.
ТЕГИ
ТОП-НОВИНИ
ПІДПИСКА НА НОВИНИ
Для підписки на розсилку новин введіть Вашу поштову адресу :


Раніше, у вересні минулого року, Світовий банк погіршив прогноз
зростання економіки України на цей рік - з 5,2% до 2%, а на 2027 рік - з
4,5% до 4%.
Верховна Рада у середу, 8 квітня, ухвалила за основу проєкт закону
№15111-д про оподаткування доходу з цифрових платформ, таких як Glovo,
Uklon, Bolt та Uber. Його підтримали 234 народні депутати.
Верховна Рада підтримала урядовий законопроєкт про продовження дії чинного військового збору й після скасування воєнного стану.
У березні Україна вперше з початку великої війни 2022 року запустила більше ударних дронів, ніж Росія. Про це свідчать щоденні дані, оприлюднені українськими Повітряними силами та Міністерством оборони РФ
Україна та Китай підписали міжурядову угоду, яка офіційно відкриває
ринок Китайської Народної Республіки для експорту українського
пшеничного
борошна.
АЗОВ.ONE та Obmify оголосили спільний збір: чим допомогти, як підтримати, куди підуть гроші. Донатьте і беріть участь у розіграші за посиланням в статті
Студенти відтепер матимуть можливість купувати пільгові квитки на
приміські поїзди та City Express в застосунку АТ "Укрзалізниця", йдеться
у повідомленні компанії.
Нацбанк за порушення вимог законодавства у
сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним
шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї
масового знищення, валютного законодавства в березні 2026
Компанія Київстар представила новий Маркетплейс для бізнесу - онлайнплатформу, яка об'єднує найпопулярніші цифрові рішення від партнерів та спрощує підприємцям доступ до надійних бізнес-інструментів.
Українська компанія Fire Point планує виробляти тверде ракетне паливо в
Данії для всієї Європи, розповіла її директорка Ірина Терех у коментарі
Berlingske.
Українська промислова компанія "Інтерпайп" 31 березня закрила угоду з придбання заводу ArcelorMittal Tubular Products (AMTP) у місті Роман, Румунія.
Рада директорів компанії Kernel Holding S.A. оголосила про викуп 100%
акцій Enselco Holding Limited, які належали мажоритарному акціонеру
Kernel Андрію Веревському.
Польська фінтех-компанія ZEN, яку називають «польським Revolut»,
перемогла у конкурсі на купівлю АТ «Перший Інвестиційний Банк» (ПІН
Банк) та готова придбати 100% його акцій із подальшою докапіталізацією
фінустанови.
Apple активно викуповує майже всі доступні на ринку мобільні мікросхеми
DRAM за підвищеними цінами, що ставить її конкурентів у складне
становище. Про це пише Android Headlines з посиланням на інформатора
Jukan.
Це сталося випадково - і може стати одним із найважливіших відкриттів у
галузі чипів за десятиліття. У процесі досліджень науковці отримали чип,
який стабільно функціонував у режимі температур, які вважаються
надвисокими.
Компанія NVIDIA на конференції GTC продемонструвала нову технологію
нейронного стиснення текстур (Neural Texture Compression, NTC), яка, за
її твердженням, дозволяє скоротити використання відеопам'яті графічних
процесорів до 85% без втрати якості зображення.
Дослідники з Університету Південного Китаю та Університету Пердью
повідомили про розробку нового виду сталі, створеного за допомогою
штучного інтелекту.
IBM та Arm оголосили про стратегічну співпрацю, спрямовану на розробку серверних систем із підтримкою двох архітектур.
Серед відкритих альтернатив Google Docs і Microsoft Office є
чимало варіантів, однак більшість з них не пропонують повноцінного
редагування документів в браузері за участі кількох користувачів.
Американська Amazon.com Inc. веде переговори про купівлю супутникової Globalstar, пише Financial Times із посиланням на джерела.