Авторизация

Имя пользователя:

Пароль:

Новости   RSS подписка

Топ-новости   RSS подписка

Финансовые новости   RSS подписка

Финансы   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Банки и банковские технологии   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимость   RSS подписка

Новости экономики   RSS подписка

Экономика   RSS подписка

Топливно-энергетический комплекс   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Агропромышленный комплекс   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Право   RSS подписка

Статистика   RSS подписка

Зарубежные новости   RSS подписка

Мир   RSS подписка

Ближнее зарубежье   RSS подписка

Региональные новости   RSS подписка

Украина   RSS подписка

Киев   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Это интересно   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Криминал   RSS подписка

Транспорт   RSS подписка

Управление бизнесом   RSS подписка

Маркетинг и реклама   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Аналитика   RSS подписка

Финансовый рынок   RSS подписка

Фондовый рынок   RSS подписка

Страхование   RSS подписка

Ипотека и недвижимостьRSS подписка

Экономика   RSS подписка

ТЭК (газ и электроэнергия)   RSS подписка

Нефть и бензин   RSS подписка

Сырьевые рынки   RSS подписка

Агропромышленный рынок   RSS подписка

Приватизация   RSS подписка

Менеджмент и карьера   RSS подписка

Политика   RSS подписка

Международная аналитика   RSS подписка

Страны ближнего зарубежья   RSS подписка

Полезно знать   RSS подписка

Информационные технологии   RSS подписка

Пресс-релизы

Новости компаний   RSS подписка

Котировки

Курс НБУ

Курс обмена наличной валюты

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс британского фунта

Курс швейцарского франка

Курс канадского доллара

Курс валют на межбанковском валютном рынке

Курс доллара

Курс евро

Курс рубля

Курс рубля к доллару

Ставки

Депозитные ставки

Физические лица, гривна

Физические лица, доллар

Физические лица, евро

Юридические лица, гривна

Юридические лица, доллар

Юридические лица, евро

Депозитный калькулятор

Ставки на межбанковском кредитном рынке

Графики

График изменения курса НБУ

График изменения наличного курса

График изменения курсов на межбанковском валютном рынке

График изменения ставок на межбанковском кредитном рынке

Веб-мастеру

Информеры

Информер курсов НБУ

Информер наличных валют Киев

Информер курсов валют на межбанке

Графики

График курсов валют НБУ

График курсов обмена валют для физических лиц

График курсов валют на межбанковского валютного рынка

Экспорт новостей

Информация об агентстве

О нас

Размещение рекламы

Контакты

Подписка на новости

Мораторій на продаж землі. Топ-10 міфів пропаганди ринкофобії

Марія Миколаївна - пенсіонерка з Великої Олександрівки Бориспільського району.

Лічені кілометри від Києва - осереддя української політики, бізнесу, громадянської активності.

Півгектара її городів і кілька гектарів поля розташовані майже впритул до траси міжнародного значення, що сполучає столицю з головною міжнародною брамою України - аеропортом "Бориспіль".

Цю чималу ділянку вона успадкувала від покійних братів.

Якщо вважаєте, що ця шановна пані, яка все життя пропрацювала вчителькою молодшої школи у Чубинському та Борисполі, бабуся шести онуків, є забезпеченою селянкою, - дуже помиляєтеся.

Ухвалений ще в 2001 році Верховною Радою мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення позбавив її та ще кілька мільйонів українських пайовиків можливості отримувати з цієї землі капітал.

Можна хіба що здати цей пай в оренду - майже за безцінь. Все, що може "зібрати" з кількох гектарів добірного степового ґрунту пенсіонерка, - це трохи більше за її державну пенсію. Така вартість оренди.

Це не поодинокий випадок. Аналітики EasyBusiness спілкувалися з майже сотнею пайовиків у різних куточках України, і скрізь картина одна й та сама: злидні, копійки з оренди і діти, що виїхали на заробітки щонайліпше в обласні та районні центри. Звісно, жодної мотивації повертатися "до землі" вони не мають.

Отже, ситуація в українському селі з використанням земель сільгосппризначення виглядає приблизно так: є здоров'я гнути спину - збирай власний вражай, нема здоров'я - здавай пай в оренду агрокомпаніям.

Добре, якщо заплатять 80-100 грн з гектара на місяць. Проте в деяких регіонах України такі суми можуть сплачувати й за рік оренди, якщо нема конкурентів.

Конкуренції, звісно, не буде, бо ринку як такого нема. Нікому оцінити цю землю за чіткими ринковими критеріями. Нікуди її діти, крім як здати в оренду першому охочому. Бо в Україні - мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Для чого? Щоб "вороги не розкупили"! А свої нехай з голоду мруть.

Все почалося з того, що у 1990-ті роки люди отримали свої паї в рамках приватизації. При цьому техніку для обробки ніхто не надавав, кредитні лінії не відкривав, чіткою кадастровою картою, ясна річ, не забезпечував.

В результаті з 7 млн формальних землевласників реальними фермерами стали лише кілька десятків тисяч пайовиків. Більше мільйона людей вже відійшли у ту ж землю, а їхні паї повернулися у державний земельний фонд.

Навіть коли ці паї були належним чином оформлені й успадковані нащадками, користі від них було небагато, адже продати їх - зась. Закласти у банк для отримання кредиту на ведення бізнесу - так само заборонено.

Навіть якщо маєш хист і навички працювати на землі, і бракує лише обігових коштів на оренду техніки й закупівлю добрива, все одно - не можна взяти кредит, бо земля не може бути банківською заставою.

Не дивно, що левова частка селян, власників фонду найродючішої ріллі, не живе з неї. Депутатати заборонили землі бути ліквідним активом. Що ж думають про це землевласники? Думають, що все погано і краще бути не може.

Роки "брейн-вошингу", який свідомо поширювали місцеві агрохолдинги, даються взнаки. Тільки-но заводиш з людьми розмову про скасування мораторію, починають сипати цілком впізнаваними в усій Україні штампами.

Мовляв, олігархи скуплять землю за безцінь, прийдуть іноземці й вивезуть наш чорнозем за кордон, зараз ми хоч свої кровні кількасот гривень маємо, а так...

Вислуховуючи щораз одні й ті ж міфи, EasyBusiness вирішила зібрати повний букет аргументів 15-річної пропаганди "ринкофобії" та протиставити їм найпростіше виправдання. Досі в історії людства не створено нічого кращого для добробуту цього ж людства за вільний ринок і конкурентне ціноутворення.

Тим паче, що за цими міфами стоїть обмеження прав землевласників - пряме порушення конституційних засад населення. Отже, топ-10 найодіозніших страхів, які 15 років поспіль, як мантру, поширюють апологети аграрного монополізму.

Мiф 1. Землі розкрадуть за низькою стартовою ціною.

Насправді ніхто землевласників не змушує продавати паї. Здавали в оренду - і здаватимуть далі. Проте ринок відреагує природним зростанням ставок, бо будуть збалансовані попит і пропозиція. Це однозначно на користь землевласників.

Приміром, для країн Центрально-Східної Європи показник річного зростання цін на землю протягом перших років після скасування мораторію становив в середньому 20%. У Румунії темпи зростання були удвічі вищими. Українські ґрунти та клімат кращі за румунські, тож можна лише уявити, якою буде тенденція ринку.

Міф 2. Землю скуплять іноземці, нам нічного не залишиться.

Жодна фінансова група не здатна акумулювати земельний фонд у таких масштабах, щоб створити бодай якусь загрозу національному суверенітету. У будь-якому разі, всі, хто ладний придбати землю, керуються українським законом.

Земельний банк ста найбільших агровиробників України в сукупності становить 6,5 млн га землі. Це лише п'ята частина орної землі країни.

Навіть якщо початкова ціна продажу буде встановлена на рівні нормативної грошової оцінки землі, вартість такої площі не перевищить 7 млрд дол. Такого обсягу вільної ліквідності ні в українських, ні в закордонних компаній нема. А це лише 20% доступного земельного фонду країни.

Більше того, цю землю мало придбати. Для її обробки потрібні мільярди доларів оборотного капіталу, багато техніки, добрив і пестицидів, висококваліфікованих кадрів та об'єктів інфраструктури - елеваторів, автошляхів, лабораторій. Отже, легко людей залякати, важче ці міфи втілити у життя.

Міф 3. Іноземці скуплять землю і вичавлять з неї всі соки.

Виснаження ґрунтів є наслідком екстенсивного ставлення з боку орендарів. Для них земля цінна доти, доки дає високі врожаї, а потім - хоч трава не рости.

Для власника земля - це спадковий ресурс, який годуватиме не одне покоління нащадків, якщо про неї дбати. По-споживацьки до такого ресурсу вони навряд чи будуть ставитися. Це як узяти машину в лізинг і придбати її у власність. Отже, йдеться саме про хазяйський підхід до землі, про передавання її у дбайливі руки.

Натомість мораторій не дає права компаніям, які готові вкладати кошти в ефективну меліорацію, прийти на ринок із своїми технологіями та активами.

Міф 4. Землевласники не здатні ефективно розпоряджатися землею.

Це те саме, що сказати: "Ви не здатні ефективно розпоряджатися власною квартирою, тому ми забороняємо вам її продавати". Позбавлення права розпоряджатися майном - кричуще порушення конституційних прав. Право володіння без права розпорядження землею - це дискримінація власників паїв.

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель дискримінує 7 млн жителів України, які отримали наділи внаслідок приватизації 1990-х років. Чому громадяни мають змогу вільно продавати та купувати землю комерційного призначення, але не можуть здійснювати ті ж операції з сільськогосподарською землею?

Якщо власники паїв не готові ставати фермерами, то це їхнє право - продати наділ або здати його в оренду на ринкових умовах. Здати не колишньому колгоспу, приватизованому вчорашнім секретарем райкому, а будь-якому підприємцеві, який запропонує найкращі цінові умови, найкращу модель інфраструктурного розвитку.

Ніхто ж не боронить приватизувати житло, хоча чимало людей, які приватизували кімнати у гуртожитках або відомчі квартири, пропили їх чи продали за копійки в моменти скрути. Більшість же цих власників живуть у них або продали за вигідною ринковою вартістю та по-хазяйськи вклали гроші у бізнес.

Це життя, в основі якого - "природний відбір", а не державна регуляція.

Міф 5. Землю скуплять за копійки, селяни перетворяться на жебраків.

Селяни здають землю в оренду майже задарма. Середня ціна оренди гектара в Україні становить близько 900 грн на рік - сміх і сльози!

У сусідніх країнах вартість землі значно гіршої якості в кілька разів вища. Саме низькі орендні ставки як результат відсутності вільного обігу землі є причиною недоотримання селянами доходів, фактором зубожіння селян України.

У разі скасування мораторію частина власників зможе продати свої паї. В середньому це 4 га землі на особу. Ринкова вартість такого клаптика навіть за консервативними прогнозами становитиме щонайменше 100 тис грн.

Міф 6. Конкуренція простих землевласників з агрохолдингами безнадійна.

Як показує світовий досвід, великі агрокомпанії і дрібні фермери обіймають різні ніші на ринку, майже не вступаючи у пряму конкуренцію. Це так само, як гіпермаркети і продуктові ларьки просто під будинком чи офісом. Кожен забезпечує свій спектр споживачів та ситуативного попиту.

Різниця лише в тому, що агрокомпанії мають доступ до дешевого кредитування, а пайовики - ні. Бо саме мораторій стримує доступ до грошей під заставу землі.

Відсутність такого інструменту значно ускладнює розвиток малого та дрібного фермерства на селі. Цим охоче користуються великі агрокомпанії, за безцінь орендуючи в пайовиків їхні наділи. Отже, прямі наслідки мораторію - це монополізація ринку, усунення з нього простих землевласників.

Міф 7. Мораторій захищає права нащадків на успадкування землі.

Геть навпаки. Мораторій порушує права власності нащадків на успадковану землю, бо останні не можуть вільно нею розпоряджатися, маючи в арсеналі лише інструмент здавання паю в оренду. Ні продати, ні заставити землю та отримати кредит спадкоємець не може. Хіба це не обмеження прав нащадків?

Скасування мораторію захистить нащадків землевласників від зубожіння або потреби заробляти далеко від власної землі. Селяни в рідному селі могли б вести не лише аграрний бізнес, а й розвивати сферу послуг, торгівлю, туризм.

Для доброго "стартапу" потрібний мінімальний оборотний капітал, кредит. Доступних позик українські банки, на жаль, давно не дають. Земля ж могла би стати надійним заставним капіталом, який би дозволив учорашньому землевласнику почати на селі власний несільськогосподарський бізнес.

Бізнес в селі - це запобіжник від соціальної катастрофи. Це соціальні гарантії, робочі місця, інфраструктура, залучення інвестицій, розвиток самоуправління.

Розвиток підприємництва - нова національна ідея - здатний створити платформу не лише для економічного прогресу та заможності, а й справжньої демократії та інститутів громадянського суспільства. Демократія - це право на вільний вибір влади, а вільно обирати можуть лише заможні громадяни-власники.

Міф 8. Скасування мораторію позбавить фермерів стабільного доходу.

"Стабільний дохід" - це 900 грн з гектара на рік? Це у 16 разів менше мінімальної річної заробітної плати. Така сума абсолютно не відповідає реальній вартості української землі. Отже, скасування мораторію дозволить усунути спотворене ціноутворення та забезпечить встановлення ринкових цін.

Міф 9. Перш ніж продавати землю, треба здолати економічну кризу.

Це питання на зразок того, що первинне - курка чи яйце?

Економічна криза триватиме вічно, якщо не лібералізувати базові засади розвитку ринку - дати людям право заробляти. Політична нестабільність тут похідна від зубожіння населення. Чим бідніше населення, тим легше купити його голос, тим більше демагогів і крадіїв опиниться у владі. Так криза триватиме вічно.

Світова практика вказує, що саме скасування мораторію на продаж аграрних земель є драйвером інвестиційних вливань в економіку. За підрахунками експертів EasyBusiness, економічний ефект від створення вільного ринку землі становитиме в Україні щонайменше 30 млрд дол на наступні десять років.

Досвід східноєвропейських сусідів свідчить, що реформа ринку землі часто проводилася в період економічної кризи. Саме лібералізація ринків сприяла відновленню економіки, зростанню ВВП та приборканню інфляції.

Міф 10. Ринок землі стане тіньовим ринком.

Насправді корупція та тіньовий ринок є оборотною стороною монополізації. Тільки-но з монополій буде знятий "запобіжник", корупційна схема розсиплеться під тиском вільного ринку та конкуренції.

Сьогодні ціни на оренду державних земель штучно занижені. Зазвичай для отримання ділянок в оренду від держави агрохолдинги використовують "сірі" схеми за допомогою лобістів у владі. Такий спосіб простіший і вигідніший, бо він не вимагає вкладання коштів у розвиток ґрунтів та будівництво інфраструктури.

Апологети мораторію переконують, що без кадастрової карти почнеться суцільний "дерибан". При цьому попри проблеми з державним кадастром у країні давно функціонує ринок земель несільськогосподарського призначення. Так само, як і ринок аграрних земель, які виведені з-під дії мораторію.

Може, проблема в тому, що самі депутати парламенту, які часто є власниками землі, зацікавлені у непрозорості цього ринку та збереженні монополії?

* * *

У залишку - страхи та міфи як наслідок багаторічного "промивання мізків" латифундистами, зацікавленими у відсутності прозорого ринку.

Збереження мораторію неправове й економічно недоцільне. Регуляція, яка на початку 2000-х років була запроваджена як тимчасовий захід перетворилася на 15-річну епопею із спотворення поняття "право власності".

Обравши проєвропейський стратегічний вектор розвитку, Україна не може собі дозволити далі нехтувати фундаментальними принципами демократії. Повага до права власності громадян є одним із базових складників сучасного демократичного суспільства на рівні із свободою слова та громадянського вибору.

Матеріал підготовлено за участі Дмитра Ливча, аналітика EasyBusiness

По материалам: Економічна правда
 

ПО РУБРИКАМ

27.06 Ком­пью­тер­ный ви­рус внес свои кор­рек­ти­вы в ра­бо­ту меж­бан­ка

27.06 Курс ев­ро 27 июня к дол­ла­ру до­стиг мак­си­му­ма с ав­гу­ста 2016 г на ком­мен­та­ри­ях гла­вы ЕЦБ

27.06 Сто­и­мость зо­ло­та 27 июня про­дол­жа­ет рас­ти на фоне уде­шев­ле­ния дол­ла­ра

27.06 НБУ и НКЦБФР до­го­во­ри­лись о лик­ви­да­ции кли­рин­го­вой мо­но­по­лии и по­сте­пен­ном вы­хо­де из ка­пи­та­ла РЦ и НДУ - ме­мо­ран­дум

27.06 Бит­ко­ин де­ше­ве­ет бо­лее чем на 5% на фоне со­об­ще­ний о ха­кер­ских ата­ках

27.06 Ряд стра­хо­вых ком­па­ний и МТСБУ под­верг­лись ха­кер­ской ата­ки

27.06 Де­по­зит­ные став­ки для физ­лиц 27.06.17

27.06 Мин­фин ре­шил при­влечь меж­ду­на­род­ную ком­па­нию для раз­ра­бот­ки биз­нес-стра­те­гии При­ват­бан­ка

27.06 Жерт­ва­ми мощ­ной ки­бер-ата­ки во втор­ник ста­ли Ка­б­мин, де­сят­ки бан­ков и ком­па­ний

27.06 Сред­не­взве­шен­ный курс дол­ла­ра на меж­бан­ке 27 июня со­ста­вил 26,0801 грн.

27.06 Ощад­банк огра­ни­чил функ­цио­нал услуг из-за ха­кер­ской ата­ки

27.06 Фон­до­вые ин­дек­сы АТР из­ме­ни­лись раз­но­на­прав­лен­но, Япо­ния и Ки­тай за­вер­ши­ли тор­ги в плю­се

27.06 Кур­сы ва­лют по кар­точ­ным опе­ра­ци­ям на 27 июня

27.06 НБУ со­хра­нил объ­ем ОВГЗ в сво­ем порт­фе­ле на 373 млрд гри­вен, бан­ки умень­ши­ли на 34,01 млн до 280,43 млрд гри­вен 27 июня

27.06 Ин­декс меж­бан­ков­ских ста­вок по блан­ко­вым кре­ди­там и де­по­зи­там 26.06.2017

27.06 Нефть про­дол­жа­ет до­ро­жать 27 июня на ослаб­ле­нии дол­ла­ра

27.06 Госдолг Укра­и­ны в мае 2017г со­кра­тил­ся на 11,34 млрд грн бла­го­да­ря укреп­ле­нию грив­ни – Мин­фин

27.06 В мел­ком опте 27 июня за­мет­но по­де­ше­ве­ли свет­лые неф­те­про­дук­ты, в роз­ни­це сни­зи­лись це­ны на СУГ

27.06 При­чи­ной мас­штаб­ной ата­ки на ком­па­нии РФ и Укра­и­ны стал ви­рус-шиф­ро­валь­щик Petya - экс­пер­ты Group-IB

27.06 Жерт­ва­ми мощ­ной ки­бер-ата­ки во втор­ник ста­ли Ка­б­мин, де­сят­ки бан­ков и ком­па­ний

27.06 Сто­и­мость ав­то­га­за 27 июня сни­зи­лась в ря­де круп­ных се­тей

27.06 Ре­ги­стра­ция рис­ко­вых на­ло­го­вых на­клад­ных с июля бу­дет не­воз­мож­ной, - ГФС

27.06 Наф­то­газ пе­ре­чис­лил го­су­дар­ству ре­корд­ные 15,7 млрд грн

27.06 "Укрзализныця" пред­ла­га­ет зер­но­трей­де­рам но­вый ме­ха­низм сни­же­ния де­фи­ци­та зер­но­во­зов

27.06 Евра­том ра­ти­фи­ци­ро­вал со­гла­ше­ние об ас­со­ци­а­ции меж­ду Укра­и­ной и ЕС, - Клим­кин

27.06 МВФ по­ни­зил про­гноз ро­ста ВВП США из-за по­ли­ти­че­ских скан­да­лов

27.06 Ев­ро­ко­мис­сия оштра­фо­ва­ла Google на 2,42 млрд ев­ро

27.06 Дра­ги за­щи­ща­ет мяг­кую по­ли­ти­ку ЕЦБ, счи­та­ет ее преж­девре­мен­ное уже­сто­че­ние контр­про­дук­тив­ным

27.06 Фор­точ­ка воз­мож­но­стей. Что еще мо­жет по­те­рять Рос­сия в Си­рии

27.06 Опа­се­ния от­но­си­тель­но рас­па­да ев­ро­зо­ны осла­бе­ва­ют

27.06 Ком­мен­та­рий: Чтобы объ­явить о на­ме­ре­нии бал­ло­ти­ро­вать­ся в 2018 го­ду, Пу­ти­ну ну­жен ка­та­клизм

27.06 Евра­том ра­ти­фи­ци­ро­вал со­гла­ше­ние об ас­со­ци­а­ции меж­ду Укра­и­ной и ЕС, - Клим­кин

27.06 Time на­звал На­валь­но­го в чис­ле 25 вли­я­тель­ней­ших лиц ин­тер­не­та

26.06 Вер­хов­ный суд США ча­стич­но вос­ста­но­вил дей­ствие ми­гра­ци­он­но­го ука­за Трам­па

26.06 По­че­му Рос­сии не нуж­но за­хва­ты­вать "га­зо­вый хаб" на Лу­ган­щине

26.06 Time Inc и Barclays за­пу­стят ин­декс, при­вя­зан­ный к спис­ку Fortune 500

26.06 Быв­ше­го ми­ни­стра финан­сов Бра­зи­лии Ан­то­нио Па­лоц­ци при­го­во­ри­ли к 12 го­дам за­клю­че­ния

26.06 За­пад­ные ин­ве­сто­ры по­ве­ри­ли Пу­ти­ну?

26.06 Об­суж­де­ние "Се­вер­но­го по­то­ка-2" ми­ни­стра­ми энер­ге­ти­ки ЕС не при­нес­ло ре­зуль­та­та

26.06 ЕС уси­ли­ва­ет борь­бу с от­мы­ва­ни­ем де­нег и финан­си­ро­ва­ни­ем тер­ро­риз­ма

27.06 Ки­ев­со­вет го­то­вит­ся пе­ре­име­но­вать про­спект По­бе­ды на Брест-Ли­тов­ский

27.06 В Ки­е­ве с 15 июля вы­рас­тут та­ри­фы на про­езд в го­род­ском транс­пор­те

26.06 По­ро­шен­ко под­пи­сал за­кон об от­мене ре­ги­стра­ции ин­ве­сти­ций и упро­ще­нии вы­да­чи ви­дов на жи­тель­ство в Укра­ине

23.06 Ки­ев­ский мет­ро­по­ли­тен пла­ни­ру­ет вве­сти по­пол­не­ние про­езд­ных би­ле­тов он­лайн и в лю­бом тер­ми­на­ле по­пол­не­ния сче­тов

23.06 Мет­ро на Ви­но­гра­да­ре по­явит­ся до кон­ца 2019 го­да

20.06 Ки­ев­со­вет под­дер­жал пре­кра­ще­ние со­гла­ше­ния с "Киевэнерго", пред­ва­ри­тель­но про­длив его на че­ты­ре ме­ся­ца

20.06 Ки­ев­ская ТЭЦ-6 мо­жет воз­об­но­вить ра­бо­ту к кон­цу не­де­ли

19.06 Goodbye, Ах­ме­тов. Станет ли со­гла­ше­ние с фин­ской Fortum уда­чей для Ки­е­ва

16.06 За год Укра­и­на под­ня­лась с 56-го на 50-е ме­сто в рей­тин­ге ин­но­ва­ци­он­ных стран

16.06 К ле­ту съем­ные квар­ти­ры в Ки­е­ве еще боль­ше по­де­ше­ве­ли

16.06 В Ки­е­ве утвер­ди­ли но­вые та­ри­фы на услу­ги по со­дер­жа­нию мно­го­квар­тир­ных до­мов

15.06 Суд раз­бло­ки­ро­вал сче­та Ки­ев­ско­го мет­ро­по­ли­те­на и от­ка­зал в от­сроч­ке вы­пла­ты дол­га "Укррослизингу"

13.06 МВД от­кры­ло но­вый сер­вис­ный центр в ТЦ "Metro" на Пет­ров­ке в Ки­е­ве

13.06 Окруж­ной админ­суд за­пре­тил пе­ре­име­но­вы­вать про­спект Ва­ту­ти­на в Шу­хе­ви­ча

12.06 Ки­ев на­шел ве­ро­ят­ную за­ме­ну "Киевэнерго"

27.06 За­чем Да­ни­люк объ­явил вой­ну Южа­ни­ной

27.06 "Хлеб­ное перемирие". За­чем тер­ро­ри­сты "ЛНР" об­стре­ля­ли Жел­тое

27.06 От взры­ва ав­то­мо­би­ля в Ки­е­ве по­гиб один из ру­ко­во­ди­те­лей управ­ле­ния раз­вед­ки

27.06 Уви­деть Па­риж и по­ре­шать. Что По­ро­шен­ко по­лу­чил от Мак­ро­на

26.06 Суд за­пре­тил ГПУ про­ве­рить е-де­кла­ра­ции Ляш­ко

26.06 Пе­ре­за­груз­ка КСУ. Ко­гда порт­нов­цев ли­шат бло­ки­ру­ю­ще­го па­ке­та

26.06 Хлеб­ное пе­ре­ми­рие. "Гибриды" стре­ля­ют, ВСУ го­то­вят­ся фор­си­ро­вать Се­вер­ский До­нец

26.06 Вы­ход­ные в АТО. По­че­му по­гиб­ли укра­ин­ские во­и­ны во вре­мя "перемирия"

26.06 Как Ти­мо­шен­ко ра­ду­ет Пу­ти­на бре­дом об им­пич­мен­те По­ро­шен­ко

26.06 Че­ло­век Кур­чен­ко ку­пил сеть га­зо­вых за­пра­вок в Гер­ма­нии – DW

26.06 США мо­гут ре­шить во­прос по­ста­вок Укра­ине обо­ро­ни­тель­но­го ору­жия еще в пре­де­лах это­го бюд­жет­но­го го­да - По­ро­шен­ко

26.06 В июле в Укра­и­ну при­е­дет Рекс Тил­лер­сон

23.06 Бои под Ав­де­ев­кой. По­че­му тер­ро­ри­сты укреп­ля­ют Кру­тую Бал­ку

23.06 Где про­ко­лол­ся Гуж­ва. Ка­кой ком­про­мат на Линь­ко на­ры­ла "Стра­на.ua"

23.06 Бои за До­нецк. Что озна­ча­ет взрыв в цен­тре го­ро­да

27.06 Как стар­та­пы об­ма­ны­ва­ют ин­ве­сто­ров на Kickstarter

27.06 Как за­щи­тить­ся от ви­ру­са, ко­то­рый бло­ки­ру­ет ком­пью­те­ры укра­ин­ских ком­па­ний

27.06 Бит­ко­ин де­ше­ве­ет бо­лее чем на 5% на фоне со­об­ще­ний о ха­кер­ских ата­ках

27.06 В Се­ти по­яви­лись рен­де­ры Samsung Galaxy Note8

27.06 NASA утвер­ди­ло ди­зайн ти­хо­го сверх­зву­ко­во­го са­мо­ле­та на за­ме­ну «Кон­кор­да»

27.06 Пер­вый элек­тро­кар Aston Martin пой­дет в се­рию через два го­да

27.06 Ев­ро­ко­мис­сия оштра­фо­ва­ла Google на 2,42 млрд ев­ро

27.06 Мо­шен­ни­ки на­жи­ва­ют­ся на шу­ми­хе во­круг WannaCry

27.06 Спе­ци­аль­ные ви­део­кар­ты для до­бы­чи крип­то­ва­лют по­яв­ля­ют­ся в про­да­же

26.06 Как не бо­ять­ся свет­ской бе­се­ды: 10 со­ве­тов

26.06 Са­мо­управ­ля­е­мые ав­то­мо­би­ли без­опас­нее, ко­гда «раз­го­ва­ри­ва­ют» друг с дру­гом

26.06 Ком­па­ния Takata объ­яви­ла о банк­рот­стве и про­да­ла боль­шую часть биз­не­са

26.06 Tesla со­здаст соб­ствен­ный му­зы­каль­ный сер­вис

26.06 Google обе­ща­ет пре­кра­тить чте­ние пи­сем в Gmail для под­бо­ра ре­кла­мы

26.06 SpaceX во вто­рой раз про­из­ве­ла успеш­ный за­пуск и по­сад­ку уже ис­поль­зо­вав­шей­ся для по­лё­тов ра­ке­ты

26.06 Как не бо­ять­ся свет­ской бе­се­ды: 10 со­ве­тов

23.06 Пас­сив­но-агрес­сив­ный кол­ле­га: 10 при­зна­ков

22.06 На­чаль­ни­ков ред­ко уволь­ня­ют за пло­хое об­ра­ще­ние с пер­со­на­лом

21.06 За 5 ми­нут до со­бе­се­до­ва­ния: как на­чать диа­лог

20.06 Гон­конг­ский мил­ли­ар­дер Ли Ка­шин уй­дет на пен­сию в 2018г в воз­расте 90 лет - WSJ

19.06 14 при­зна­ков то­го, что вас вы­жи­ва­ют из кол­лек­ти­ва

13.06 Иде­аль­ное со­бе­се­до­ва­ние: 12 ша­гов к успе­ху

09.06 Глав­ный враг кор­по­ра­тив­ной ИБ – ску­ча­ю­щий ра­бот­ник

09.06 9 фраз, ко­то­рые ме­ша­ют до­бить­ся успе­ха

07.06 7 са­мых до­ро­гих стар­та­пов США

06.06 По­че­му са­мо­на­де­ян­ные на­чаль­ни­ки ста­ли не­же­лан­ны

06.06 13 пло­хих при­вы­чек не­эф­фек­тив­ных лю­дей

31.05 Как стать иде­аль­ным за­ме­сти­те­лем

30.05 Аме­ри­кан­цы бо­ят­ся ид­ти в от­пуск

29.05 На за­во­дах фран­цуз­ской Michelin боль­ше нет на­чаль­ни­ков

теги

Apple, Aston Martin, Audi, bitcoin, BMW, Credit Suisse, Deutsche Bank, Facebook, Ford, Google, Huawei, Jaguar, Lamborghini, Lenovo, LG, Mercedes-Benz, Microsoft, Porsche, Samsung, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volvo, Xiaomi, Англия, Белоруссия, Венесуэла, Газпром, ЕС, Казахстан, Китай, Молдова, Россия, США, Туркменистан, Турция, акции, депозитные ставки, золото, ипотека, кредит, межбанк, облигации, прогноз, форекс

ТОП-НОВОСТИ

ПОДПИСКА НА НОВОСТИ

 

Это интересно